Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

Zabıta teşkilatının kuruluşunun 191. Yıldönümü Ankara’da törenle kutlandı. Genel Başkan Yardımcımız Medeni Sevinç’in de katıldığı kutlamada, zabıta mensupları kortej oluşturdu.

Ankara Zabıta Koordinasyon Kurulu öncülüğünde; Büyükşehir Belediyesi önünde bir araya gelen Ankara Büyükşehir Belediyesi Zabıta Dairesi Başkanlığı ve Ankara’nın 25 ilçesinden gelen Zabıta memurları,  kortej oluşturarak Anıtkabir’e kadar yürüdü.

Kortejde, Ankara Büyükşehir Zabıta Daire Başkanı Abdurrahman Karabudak, ilçe zabıta amirleri, zabıta personeli ile Konya Büyükşehir Belediyesi’nden gelen zabıta atlı birlikleri yer aldı. Osmanlı döneminden kalma Zabıta elbiselerinden oluşan sembolik kıyafetli zabıtaların da aralarında bulunduğu korteji takip eden Zabıta araçlarının çıkardıkları siren sesleri, kortej ile birlikte Anıtkabir’e kadar devam etti.

Atatürk’ün mozolesine çelenk bırakan ve saygı duruşunda bulunan zabıtalar, daha sonra toplu olarak fotoğraf çektirdi. Karabudak, Anıtkabir Özel Defteri’ne günün anlam ve önemi belirten bir yazı yazdı.

GENEL SEKRETER YARDIMCISI’NIN KABÜLÜ
Ankara Zabıta Koordinasyon Kurulu’nu oluşturan Büyükşehir Belediyesi Zabıta Dairesi Başkanı Abdurrahman Karabudak ve beraberindeki İlçe Belediyeleri Zabıta Müdürleri daha sonra Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Nazlı Ergül tarafından kabul edildi.

Zabıtaların kuruluş günlerini tebrik eden Nazlı Ergül, “Sizleri ağırlamak şerefi bana düştü… Ben de bundan çok mutlu olduğumu belirtmek istiyorum” dedi.
Ankara Zabıta Koordinasyon Kurulu Başkanı Abdurrahman Karabudak, ziyarette  Nazlı Ergül’e “Zabıta” isminin kaynağını belirten bir belge ve Zabıta şapkası hediye etti.

 ZABITA’YA AR-GE VE EĞİTİM MERKEZİ
Ankara’nın 25 ilçesinden gelen Zabıta Müdürleri ve personeli daha sonra Ankara Büyükşehir Belediyesi tarafından Atatürk Kültür Merkezi Alanı içinde restore edilerek Ar-Ge ve Eğitim Merkezi amacıyla yapılan binanın açılışına katıldılar.

Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.