Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

Yardım TIR’larının İdlib’e gönderilmesi için düzenlenen programda konuşan Memur-Sen ve Bem-Bir-Sen Genel Başkan Yardımcısı Levent Uslu, “Memur-Sen Konfederasyonu olarak mazlumların yanında olanların yanında olmayı sürdüreceğiz. Bu tür çalışmaların büyümesi gerekiyor. Dünya üzerinde bazen zulümler kanıksanıyor biz bunu kabul etmiyoruz. Dünyadaki acılara merhem olmaya devam edeceğiz” dedi.

İHH, İdlib’e başlatılan saldırılar sonrasında bölgeye acil yardım kampanyası başlattı. Kampanyanın startı insani yardım malzemesi taşıyan 20 TIR’ın Kazlıçeşme Meydanı’ndan Suriye’ye gönderilmesiyle verildi. Törene Memur-Sen ve Bem-Bir-Sen Genel Başkan Yardımcısı Levent Uslu da katıldı.

Rejim güçleri ve Rusya’nın başlattığı saldırılar sonucunda İdlib’de 3 milyondan fazla sivil katliamla karşı karşıya. İHH İnsani Yardım Vakfı ise krizin ilk gününden bu yana olduğu gibi Suriyelileri yalnız bırakmıyor. “3 Milyon İdlibli Yardım Bekliyor” sloganıyla İHH, hayırseverlerden gelecek desteği bekliyor.

İdlib’de yaşanan drama duyarlılığın artırılması ve insani yardım TIR’larının gönderilmesi amacıyla İstanbul Kazlıçeşme Miting Alanı’nda basın açıklaması düzenlendi. Kampanya kapsamında bölgeye ilk etapta 20 TIR gönderildi.

Acılar Paylaşılmalı

Programa Memur-Sen’i temsilen ise Genel Başkan Yardımcısı Levent Uslu katıldı. Uslu burada yaptığı konuşmada, yapılan yardımların önemine değindi. Gözyaşının ve ter renginin herhangi bir ayrıma tabi tutulamayacağını vurgulayan Uslu, “Bizim anlayışımızda acılar ortaktır. Acılar paylaşılmalı ve çözümü için çaba sarf edilmelidir” ifadelerini kullandı.Uslu, “Memur-Sen Konfederasyonu olarak her zamanki gibi Allah rızası için yapılan işlerin yanındayız. Mazlumların yanında olan kardeşlerimizden Allah razı olsun. Bu çalışmanın gayretli bir şekilde büyümesi gerekiyor. Bazen zulümler kanıksanıyor biz bunu kabul etmiyoruz. Kerbela’da ki şehidlerimize su bile verilmemişti. Biz Kerbela’ya su götürür gibi mazlumlara yardım götürmeye devam edeceğiz” açıklamasında bulundu.

Yıldırım: Bizler Mazlumların Yanındayız

İdlib’deki insani dramın acılarını bir nebze olsun azaltmak amacıyla bölgeye en az bin TIR hedeflediklerini söyleyen İHH Genel Başkanı Bülent Yıldırım, “Bu çalışmalar Türkiye’nin tüm illerinde gerçekleşecek” dedi.

Yıldırım, “30 yıldır bütün savaşlar içerisinde bulunuyoruz. Her savaşın kendi içerisinde insanlığa armağan ettiği ne yazık ki eksileri var” diyerek, “Bu savaşta ise uluslararası hukukun yerle bir edildiğini görüyoruz. Şu anda savaşı sadece ne yazık ki Esad’ın kullandığı askerler yapmıyor. Bütün dünyayı yöneten güçler, bebekleri öldürürken, kadınları katlederken büyük büyük planlarından bahsediyorlar. Bu da yetmeyince hastaneler de vuruluyor. İdlib’de 3 milyondan fazla insan mülteci durumuna düştü. Bu insanların üçte ikisi yaşamlarını dışarıya muhtaç olarak yasıyorlar.” Konuşmaların ardından yardım TIR’ları Suriye’ye uğurlandı.

Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.