Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

Memur-Sen, SESRIC ve TODAİE’nin ortaklaşa düzenlediği “Uluslararası Sendikacılık ve Sosyal Politika” çalıştayı Ankara’da gerçekleştirildi.

Bem-Bir-Sen Genel Başkanı Mürsel Turbay, Genel Başkan Yardımcısı Recayi Karslı’nın katıldığı çalıştaya Memur-Sen Genel Başkanı Ali Yalçın, TODAİE Genel Müdürü Onur Ender Arslan, Memur-Sen Konfederasyonu’na üye sendikaların başkan ve yönetim kurulu üyeleri ile 24 ülkeden 25 katılımcı ve uluslararası sendikaların yöneticilerinin katılımıyla gerçekleştirildi.

Uluslararası arenada sendikacılık yapacak geleceğin sendikacılarına tavsiyelerde bulunan Genel Başkan Mürsel Turbay, “Uluslararası kuruluşlar hükümetlerle gelen kuruluşlar, emir alan kuruluşlar olamaz. Böyle bir örnek dünya üzerinde yoktur. Sizler şunu iyi bilmelisiniz sendikalar özgür, bağımsız kendi iradesiyle hareket eden yapılar olmalıdır. Uluslararası arenada sendikacılık yapacaksanız, uluslararası kuruluşlara üye olacaksınız hükümetlerden emir alan kurumlar olmamalısınız. Buna dikkat edin. Asla ve asla bölgesel, dini temellere dayalı ve etnik kökenli sendikal anlayışın içerisinde olmayın. Tüm kesimlerin sesi olun” dedi.

Memur-Sen Genel Başkanı Ali Yalçın, gerçekleştirilen bu programın bir başlangıç olduğunun altını çizerek, “Bu programları sürdürmek istiyoruz. Amacımız karşılıklı iyi niyet protokolü imzaladığımız sendikalarla iletişimimizi artırmak ve sendikal birikimlerimizi paylaşmaktır. Bu konuda nitelikli dostluklar geliştirmeyi, emek hareketini evrensel bir harekete dönüştürmek adına çok önemli görüyoruz. Bu buluşmanın, bundan önceden yapılan buluşmaların da amacı birbirimizden daha fazla istifade edebilmektir. İyi ki buradasınız ve iyi ki bir aradayız, bir sertifika programını birlikte icra ediyoruz. Bu bizim için son derece kıymetlidir. Memur-Sen olarak biz, dünyadaki tüm emek hareketleriyle hiçbir mensubiyetine bakmaksızın dayanışmayı ve iletişimi önemli görüyoruz” diye konuştu.

TODAİE Genel Müdürü Onur Ender Arslan, güzel bir dostluk ve kardeşlik programının ortaya çıktığını belirtti. Arslan, “Eğitim sertifika programlarının çok başarılı geçtiğini belirtmek isterim. Bu program coğrafyalarımızdaki işbirliğini artıracak önemli bir vesile olmuştur ve olmaya devam etmelidir” dedi.

İki gün sürecek çalıştayda “Afro-Asya’da Emek ve Emek Örgütlenmesi”, “Emek Üretim ve Sermaye”, “Sömürgecilik ve Sendikal Mücadele”, “Sendikacılık-Politika-Bürokrasi İlişkileri”, “Küresel Vesayet ve Sendikal Duruş” başlıklı konularda da sunumlar gerçekleştirilecek.

Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.