Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

Genel Başkan Yardımcımız Medeni Sevinç, Somali’de TİKA-HAK-İŞ işbirliği kapsamında inşaatı tamamlanan ICLM üyesi Somali Sendikalar Konfederasyonu’nun (SOCOTU) yeni hizmet binasının açılış törenine katıldı.

Yoğun bir katılımın yaşandığı açılış törenine Memur-Sen Genel Başkan Yardımcısı Günay Kaya, HAK-İŞ Genel Başkanı Mahmut Arslan, HAK-İŞ Genel Sekreteri Dr. Osman Yıldız, Türkiye Mogadişu Büyükelçi Yardımcısı Alican Aksoy, TİKA Somali Koordinatörü Galip Yılmaz, Somali Çalışma Bakanı Salah Ahmed Jamaa, Somali Meclis Başkan Yardımcısı Abdiweli İbrahim Sheikh Mudey, Somali Milletvekilleri ve çeşitli ülkelerden gelen OATUU, SWTUF, COTU ve NOTU sendikalarının temsilcileri katıldı.

Açılış töreninde konuşan BEM-BİR-SEN-ICLM Genel Başkan Yardımcımız Medeni Sevinç, ICLM çalışmaları hakkında katılımcıları bilgilendirdi, HAK-İŞ ve TİKA işbirliği çerçevesinde yapımı tamamlanan yeni hizmet binasının Somali halkı için hayırlı olması dileğinde bulundu. Yapılan açılışın ardından Somali Sendikalar Konfederasyonu (SOCOTU) üyeleri ile bir araya gelen Genel Başkan Yardımcımız Medeni Sevinç, sendikal konular tecrübe paylaşımında bulundu. Sendikal konularda görüş alışverişinde bulunuldu.

SOMALİ BÜYÜKELÇİLİĞİ VE TİKA ZİYARET EDİLDİ

Genel Başkan Yardımcımız Medeni Sevinç ve beraberindeki Heyet Mogadişu bölgesinde faaliyet gösteren TİKA’nın merkezini ziyaret ederek Koordinatör Galip Yılmaz ile görüştü. Görüşmede TİKA’nın Somali’deki faaliyetleri ve bölgede yürütülen projelerle ilgili görüşmelerde bulunuldu.

Sevinç, TİKA Koordinatörü Galip Yılmaz’a Somali’de yapmış oldukları hizmetlerden dolayı teşekkür ederek, her zaman desteğe hazır olduklarını ifade etti. Genel Başkan Yardımcımız Medeni Sevinç TİKA tarafından yaptırılan Yetimler Yurduna ilişkin Bem-Bir-Sen’in nakdi yardımını birinci elden TİKA Koordinatörü Galip Yılmaz’a iletti, kurban kesimi yapıldı.

 

TİKA ziyaretinin ardından Somali Mogadişu Türkiye Büyükelçiliği ziyaret eden sevinç, Büyükelçi Vekili Alican Aksoy ile görüşerek, fikir alışverişinde bulundu. Somali ziyaretleri kapsamında TİKA’nın Somali’ye yaptığı Doğu Afrika’nın en büyük ve en donanımlı hastanesi Recep Tayyip Erdoğan Hastanesi ve Başhekimi Ali Akıncı ile Somali Meclis Başkanı Osman Jawari makamında ziyaret edildi.

Genel Başkan Yardımcımız Medeni Sevinç TİKA’nın Somali’de faaliyete soktuğu Tarım Okulunda incelemelerde bulundu. TİKA’nın Somalililere modern tarım yöntemlerin öğretilmesi takdir edildi, yöneticiler tebrik edildi. TİKA’nın Mogadişu’daki Yetim Çocuklar Eğitim Merkezini de ziyaret eden sevinç, çocuklarla bir araya geldi, çeşitli hediyeler dağıttı. Türkiye’nin en büyük askeri üstü olan Hint okyanusu kıyısında yapımı deva eden askeri bölgede incelmelerde bulunuldu.

    

Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.