Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

Genel Başkanımız Mürsel TURBAY tarafından 15 Temmuz 2016 günü bir meczubun talimatıyla asker üniformasına gizlenen bir grup ihanetçi çete tarafından gerçekleştirilmeye çalışılan işgal girişimi davalarına ilişkin basın açıklaması yapıldı.

Adalet ve Kalkınma Partisi Osmaniye Milltvekili Dr. Suat ÖNAL, Genel Başkan Yardımcımız Medeni SEVİNÇ, Bem-Bir-Sen teşkilat ve üyeleri ve 15 Temmuz 2016 günü şehit olan kahramanlarımızın yakınları ile birlikte yapılan basın açıklaması metni aşağıdadır.

 

BEM-BİR-SEN GENEL BAŞKANI MÜRSEL TURBAY’IN FETÖ DAVALARI İLE İLGİLİ BASIN AÇIKLAMASI

Bütün dünya 15 Temmuz 2016 akşamı; devleti tarafından vatan savunmasında kullanılmak üzere kendilerine emanet edilen tankların, topların ve uçakların bir meczubun talimatıyla asker üniformasına gizlenen bir grup ihanetçi çete tarafından milletin kendisine karşı kullanıldığı; Milletin uçaklarıyla Milletin Meclisinin, Cumhurbaşkanlığının, Genelkurmay Karargâhının, Polis Özel Harekât Daire Başkanlığının, Türk Telekom’un, Emniyet Müdürlüğünün, köprülerin ve yolların bombalandığı; tankların halkın üzerine sürüldüğü asrın hain darbe kalkışmasına şahit olmuştur.

Bu ihanet kalkışması Allah’ın yardımı ve Cumhurbaşkanı’ndan en sade vatandaşına kadar halkımızın basiretli, ferasetli, feragatli, dirayetli ve canlarını ortaya koyacak kadar cesaretli duruşları ile tankların önüne yatarak, uçakların kalkışları engelleyerek, helikopterlerden atılan mermilere göğüslerini siper ederek ve karşılığında 249 şehit ve 2 binden fazla gazi vererek 15 Temmuz Direniş ve Diriliş Destanı’nı yazmıştır.

Bu kalkışmayı gerçekleştiren hainlerin 22 Mayıs 2017’de başlayan yargılama süreci, FETÖ davalarının anasını oluşturan Genelkurmay Çatı ve Akıncı Üssü Davası’nın duruşmalarına başlandığı bugün, sivil inisiyatifi temsilen FETÖ davalarını takip etmek için buradayız. Katılımlarından ve katkılarından dolayı tüm STK Başkan ve üyelerine, davetimize icabet eden Milletvekillerimize, belediye başkanlarımıza, şehitlerimizin bize emaneti olan şehit ailelerimize ve gazilerimize, sesimizi tüm dünyaya duyuran basınımızın kıymetli mensuplarına en kalbi şükranlarımı sunuyorum.

15 Temmuz İşgal Girişimi, içimizde zehirli bir yılan gibi beslenen emperyalist güçlerin maşası olan hain bir grup tarafından doğrudan doğruya ülkemizin birliğini, dirliğini, gelişmesini, vatanımızın bölünmez bütünlüğünü ve milletimizin bizatihi kendisini hedef alan bir hain kalkışmadır. Onun için milletimizin herbir ferdinin 15 Temmuz ihanet kalkışmasının hem mağduru hem tanığı hem de müştekisi sıfatıyla FETÖ davalarını takip etme, FETÖ sanıklarının hak ettikleri cezalara çarptırılmalarını isteme hakları vardır. Biz Ankara 15 Temmuz Platformu olarak milletimizi ve sivil inisiyatifi temsilen FETÖ davaları sonlanıncaya ve hainler hak ettikleri cezaya çarptırılıncaya kadar görevimizi sürdürme azim kararlılığı içindeyiz. Nesiller değişse de asırlar geçse de bu hain kalkışmayı nesilden nesile aktaracağız, unutmayacağız ve unutturmayacağız.

15 Temmuz Kalkışması küresel bir kalkışmadır

15 Temmuz FETÖ kalkışması bize bizden görünen halkın himmetiyle palazlanan adına imam, adına cemaat, adına hizmet hareketi denilen; dairemizde, okulumuzda, askerimizin, emniyetimizin, yargımızın, iş dünyamızın içinde gizlenen Fetullah Gülen ve şürekâsının denediği salt bir kalkışma değil, ülkemiz üzerinde hain emeller besleyen, küresel şer güçlerin desteği ile gerçekleştirilen bir işgal girişimidir.

Bugün Suriye’de ülkemizin güvenliğini tehdit eden PKK, PYD, YPG, KCK gibi terör örgütlerinin ABD tarafından eğitilmesi, ellerine binlerce tır silah ve mühimmat tutuşturulması, 15 Temmuz işgal girişiminin başarısızlığının rövanşını alma gayretinden başka bir şey değildir.

35 yıldan beri içeride PKK terörü ve darbelerle boğuşan Devletimiz şimdi de dışarıdan bekamızı ve sınırlarımızın güvenliğini tehdit eden PKK, PYD, YPG, KCK ve DAEŞ gibi terörist unsurları etkisiz hâle getirmek için 20 Ocak 2018 tarihinde devletimiz Suriye topraklarında Zeytindalı Harekâtı’nı başlatmıştır.

Zeytin dalı harekâtının arkasında, kahraman Mehmetçiğin yanındayız.

Biz tarih boyunca destan okuyan değil, destan yazan bir milletiz. Dünya görüşü farklılıklarına rağmen vatanımızı böldürtmeme, bayrağımızı indirtmeme, ezanımızı dindirtmeme adına 249 şehit vererek 15 Temmuz gecesi yazdığımız direniş ve diriliş destanını ABD’ye rağmen Suriye topraklarında ABD’nin desteklediği, yardım ve yataklığını yaptığı; PKK,PYD,YPG,DAEŞ ve terörist unsurlara karşı yazdığımız kahramanlık destanı  ortadadır. Bütün dünya ‘işgal’ için değil ‘ihya’ için sınır ötesinde görev yapan, düğüne gider gibi cepheye koşan ve şehit olmayı yaşamaktan daha çok arzulayan kahraman askerlerimizin görevini ifa ettikten sonra zaferle ülkesine döndüğüne şahit olmuştur.

STK’lar olarak, devletimiz ve hükümetimiz tarafından alınan Zeytindalı Harekâtı kararının arkasında Afrin bölgesinde kahraman ordumuz tarafından başarıyla tamamlanan operasyonun da yanında olduğumuzu açıkça kamuoyuna deklare ettik. Siyasetçilerimizi, sivil toplum kuruluşlarımızı böylesine millî bir davada bir ve bütün olmaya, kısır çekişmelerden uzak durmaya, çok zor şartlar altında cephede ölümüne mücadele veren Mehmetçiğin moral ve motivasyonunu bozacak ifadelerden kaçınmaya çağırdık. Zeytindalı’nda şehit düşen evlatlarımızı, 15 Temmuz destanını yazarken şehit olan kahramanlarımızı; bayrağımız, ezanımız, toprağımız için toprağa düşen tüm şehitlerimizi rahmet, minnet ve şükranla anıyoruz.

Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.