Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

SEVİNÇ, katıldığı TRT KURDİ programında “Bu seçimlerin Ülkemize, Milletimize, Vatanımıza ve Ümmet-i Muhammed’e hayırlı olmasını temenni ediyorum.” Diyen Sevinç sözlerine şu ifadelerle devam etti.

27. dönem Milletvekilliği ve Cumhurbaşkanlığı seçim neticesinde, Ülkemiz de halk iradesi tecelli etmiştir. Gerçek demokrasiye halkımız ulaşmıştır. Halkta Cumhurbaşkanının yanında yer aldığını bugün, Emperyalist Dünya’nın Türkiye üzerinde oynamak istediği oyunları göz ününe alarak Reisle birlikte yürümeye devam demiştir. Bu başarı hepimizin başarısı, ülkemizin başarısıdır, kazanan Türkiyedir kaybeden ise Türkiye karşıtlarıdır bunu siyaseten de gördük Türkiye halkının tümü kazanmıştır.

Emperyalist Amerika, İsrail ve işbirlikçisi Avrupalılar da burada kurdukları tuzağa Türkiye üzerinden oynanan oyunlardan bertaraf olduklarını anlamışlardır. Ayrıca meclis aritmetiğine baktığımızda Türkiye’de bütün sorunların demokratik yollarla çözülebileceğini de ortaya koymuştur.

Burada dikkat çeken bir şey var barajı aşması mümkün olmayan HDP’ nin CHP tarafından desteklenerek Türkiye Büyük Millet Meclisine alındığını gösteriyor ve bu yeni dönem de Meclis aritmetiğindeki oluşumu eğer HDP veyahut ta terör bağlantısı olmadan samimi bir duruşları varsa Türkiye sorunların çözümü için hayırlı bir durum ortaya çıkma ihtimali vardır, teröre bulaşan bir gücün ülkeye yapacağı hiçbir şey olmaz Ülkenin selameti için Cumhurbaşkanı’mızın yeni Cumhurun ilk defa 200 yıllık bir süreçten sonra Ülkemizin güçlü bir Cumhuriyete ve Cumhurbaşkanıyla idaresi gerçekleştirmiş olup aslında bizim ülkemizin bir ölçüde de yeniden doğuşunun başlangıcıdır diyebiliriz.

Demokrasi, İnsan Hakları, Hak ve Hürriyetlerin ötelenmeden icra edileceği ülkemizde Cumhurbaşkanımızın gerçek tutumunda ötekileştirmeden kucakladığının bir delilidir, çünkü sokakta iki kişinin Bir’inden değil, Bir’inden daha fazlasının iradesi Cumhurbaşkanının güvenilir olduğunu tescillemiştir. Ülkemizin içinde bulunan bütün sorunları çözeceğine inanıyoruz biz Sendika olarak ta Kamu Çalışanlarının Hak ve Menfaatlerini iyileştirilmesi evrensel standartlara ulaştırılması bizim açımızda özellikle Doğu ve Güneydoğu’da sözleşmeli olarak çalışan arkadaşlarımız kardeşlerimiz bundan sonraki süreçte sıkıntılar yaşayacağı dikkate alınarak sözleşmeli olarak çalışan kardeşlerimize iş güvencesini verilmesini talep ediyoruz.

Seçimden önce Cumhurbaşkanımızın ortaya koyduğu 3600 ek göstergenin tüm çalışanların kadroları dikkate alınarak değerlendirilmesi gerekmektedir yoksa Öğretmen’e, Hemşire ’ye ve Din Görevlisi ‘ne verilmesi doğaldır doğrudur ama bunun tümüne yansıtılması gerekmektedir.  Şu açıdan bakacak olursak bugün İtfaiyeci kardeşlerimiz her yangında ölümle burun buruna ve en riskli görevlerden birini ifa etmektedirler. Bununla beraber bizim Hizmet Kolumuzda Zabıta kardeşlerimizin de böyle bir mağduriyetleri var ama biz bütün kamu çalışanlarının ek göstergelerinin yükseltilmesi talep ediyoruz, Hizmet Kolumuzda Yerel Yönetimlerdeki Siyasi riskin çalışanları zor durumda bırakmasından dolayı sözleşmeli Kardeşlerimizin de derhal kadroya (657 Sayılı Devlet Memurları Kanunu) alınması talep etmekteyiz. Bu nedenle ve gerekçelerle Cumhurbaşkanımızın bunları yapacağına inanıyoruz yeni kuracağı Cumhurun Cumhur’la idaresinin gerçekleştiği bir dönemde Cumhurun iradesine saygı gösteriyoruz. Yeni Cumhurbaşkanımızın kuracağı kabine şimdiden hayırlı olsun Ülkemize, Demokrasimize ve İnsan Hakları ve Hürriyetlerine hayırlı olmasını Cenab-ı Hak’tan diler, Halkın İradesine Selam ve Saygılarımızı Sunarız. “DURMAK YOK YOLA DEVAM”  ifadelerini kullandı.

 

Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.