Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

Sendikamız BEM-BİR-SEN ve İnsan Hak ve Hürriyetleri (İHH) İnsani Yardım Vakfı, Suriye’nin kuzeyinde Azez ilçesinde kurduğu Siccu konteyner kentinde 100 yetim çocuğun eğitim göreceği anaokula Şehit İtfaiyeci Onbaşı Taner Çebi’nin adını verdi.

Anaokulun açılışına, Kilis Vali Yardımcısı Hakan Yavuz Erdoğan, Memur-Sen ve Bem-Bir-Sen Genel Başkan Yardımcısı Levent Uslu, İstanbul İtfaiyesi Avrupa yakası Bölge Müdürü Hasan Karakaş, itfaiye erleri ve bölgedeki Suriye Sivil Savunma (Beyaz Baretliler) ekipleri katıldı.

Heyet daha sonra Azez İlçe Emniyet Müdürlüğü’nü ziyaret ederek, görev yapan polislerden bölgedeki gelişmeler hakkında bilgi aldı.

Memur-Sen ve Bem-Bir-Sen Genel Başkan Yardımcımız Levent Uslu açılışta yaptığı konuşmada, “Sadaka-i cariye olarak gördüğümüz bu anaokulunda yetişecek çocuklarımız inşallah Taner Kardeşimizin sevap hanesinin devam etmesini sağlayacaktır. Bu hizmeti bölgeye kazandıran Bem-Bir-Sen İtfaiye Şube yönetimine ve üyelerine gönülden şükranlarımı sunuyorum.” dedi.

Memur-Sen ve Bem-Bir-Sen olarak dünyanın neresinde bir mazlum varsa orda olduklarını ifade eden Uslu, “Teşkilatımızla birlikte, üyelerimizin katkılarıyla yardımlarımız mazum coğrafyalara götürüyoruz. Bugün bu yetimler için açılmış anaokulunun gururunu yaşıyor ve inşallah biran önce bu coğrafyanın da huzura ermesini Cenab-ı Allah’tan niyaz ediyorum. Bölgede görev yapan Türk Silahlı Kuvvetleri mensupları ile Özgür Suriye Ordusu’na da teşekkür ederiz.” şeklinde konuştu.

Kilis Vali Yardımcısı Erdoğan, Azez bölgesindeki kamplarda 5 bin yetim çocuğun bulunduğuna dikkati çekerek, “Hayata bir şekilde tutunuyorlar ama bizim Türkiye devleti olarak onlara kucak açmamız gerekiyor” şeklinde konuştu.

Şehit Çebi’nin abisi Tahir Çebi ise “Bugün burada açılan yetim anaokuluna Taner kardeşimin adının verilmesi bizleri mutlu etti, gururlandırdı” dedi.

Şehit kardeşinin İstanbul İtfaiyesi bünyesinde başarılı işlere imza attığını belirten Çebi, “Çocukları çok severdi, onlar için projeleri olan bir kardeşti. Burada güzel bir eğitim alanı kuruldu. Kardeşimin istediği de böyle bir projeydi. Kardeşim adına çok sevinçliyim” diye konuştu.

Taner Çebi, İstanbul Fatih’te 27 Nisan’da bir otelin sauna kısmında çıkan yangına müdahale etmeye çalıştığı sırada yaralanmış, 29 Nisan’da tedavi gördüğü hastanede 42 yaşında hayatını kaybetmişti.

      

 

Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.