Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

Bem-Bir-Sen Genel Başkanı Mürsel Turbay:
“Şehid kanlarının hesabı adalet önünde sorulacak”

Bem-Bir-Sen Heyeti, Sincan Cezaevi yerleşkesinde devam eden FETÖ Genelkurmay çatı davasını takip etmek ve şehid ailelerine destek olmak için mahkeme salonuna ziyaret düzenledi.

Genel Başkan Turbay yaptığı açıklamada “FETÖ davasını milletimizin namus davası olarak görüyoruz. Vatanına açıktan ihanet eden ve gözünü kırpmadan vatan evlatlarının kanını döken bu ihanet çetesine hak ettiği ceza verilmezse, şehidlerimizin döktüğü kanın hesabını veremeyiz.” diye konuştu.

DAVANIN SULANDIRILMASINA İZİN VERMEYECEĞİZ

Fetullahçı Terör Örgütü’nün (FETÖ) 15 Temmuz darbe girişimi sırasında Genelkurmay Karargâhı’nda yaşanan eylemlere ilişkin, aralarında Yurtta Sulh Konseyi üyelerinin de yer aldığı 221 kişinin yargılandığı davaya sanık savunmalarıyla devam edildi. Darbe girişimi çatı davasının sanıkları hâkim karşısına çıkarken, Bem-Bir-Sen Genel Başkanı Mürsel Turbay ile Genel Başkan Yardımcıları Medeni Sevinç, Gürkan Alper; Akıncı 4. Ana Jet Üs Komutanlığında görevli darbeci Yarbay Gökhan Eski’nin savunmasını duruşma salonunda takip etti.

Genel Başkan Turbay, “FETÖ darbecilerinin mahkeme salonunda milletimizle adeta alay eden ifadelerini ibretle takip ediyoruz. Pensilvanya’daki elebaşlarından aldıkları talimat doğrultusunda savcılık ifadesinde kabul ettikleri suçlarını hakim karşısında inkar etmeye kalkışıyorlar. Milletimizin sabrını zorlayıp davaları sulandırmaya, dava sürecini uzatmaya ve bulaştıkları suçlardan yırtmaya çalıştıklarını görüyoruz. Bem-Bir-Sen olarak 80 milyon vatan evladının geleceğine kast eden bu ihanet çetesinin yırtma girişimlerine asla müsaade etmeyeceğiz. Adalet yerini buluncaya kadar bu davaların takipçisi olacağız.” dedi.

Bem-Bir-Sen Heyeti Sincan Cezaevi yerleşkesi mahkeme salonunda başlayan 15 Temmuz hain darbe girişiminin çatı davasında şehid ve gazi ailelerine de destek verdi.

Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.