Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

Bem-Bir-Sen Samsun Şube Başkanlığının düzenlediği İtfaiye Haftası Bafra İtfaiye dairesinde kutlandı. Genel Başkan Yardımcımız Recai Karslı’nın katıldığı kutlama programına Samsun Ak Parti Milletvekili Av. Orhan Kırcalı, Bafra İlçe Kaymakamı Ali Fuat Türkel, Bafra Belediye Başkanı Zihni Şahin, Bafra İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet Ali Katipoğlu, Bafra Eğitim-Birsen Başkanı Hamdi Yıldız, Bem-Bir-Sen Samsun Şube Başkanı Nurettin Sever, Samsun Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Daire Başkanı Rıza Zengin, Samsun Büyükşehir Belediyesi Bafra İtfaiye Müdürü Yaşar Taşcı ve İtfaiye erleri katıldı.

Kutlama programında konuşan Genel Başkan Yardımcımız Recai Karslı, “İtfaiye Teşkilatımızın 303. yılında emeğini ve alın terini alevlere akıtan, başkalarının canını kurtarmak için kendi canından fedakarlık eden siz değerli İtfaiye erlerimizin haftası kutlu olsun. Bu hafta İtfaiye haftası nedeniyle görevi başında şehit olan itfaiyecilerimize Allah’tan rahmet diliyor, gazi olan kardeşlerimize de şifa ve sağlık diliyorum. Bu yılki toplu sözleşme müzakerelerinde kahraman itfaiye çalışanlarımızın kazanımlarını artırmak için çok çaba sarf ettik. Yan ödeme ve katsayı göstergelerinde Hamdolsun, önemli kazanımlar elde ettik. Kahraman itfaiyecilerimizin aldıkları ücretleri elbette emeklerinin tam karşılığı olarak görmüyoruz ama ülkemizin mevcut ekonomik şartlarında yine de kayda değer kazanımlar elde ettiğimizi düşünüyorum. Rabbim ağız tadıyla harcamayı nasip etsin.” şeklinde konuştu.

Bafra Belediye Başkanı Zihni Şahin ise konuşmasında şunları söyledi: “İtfaiye erlerimizin yaptığı görev kolay bir görev değil. O gönüllü mücadelenizden dolayı sizleri kutluyorum. İtfaiyeciliğin farkındalık yaratması açısından güzel bir etkinlik oldu. Sözlerime son verirken bu kutsal görevinizde Allah yardımcınız olsun.”

Ardından konuşan Ak Parti Samsun Milletvekili Av. Orhan Kırcalı ise; “İtfaiye denildiği zaman ilk akla gelen yangın geliyor. İtfaiye denilince ilk akla gelecek olan da yangına müdahale ama kardeşlerimizin işi sadece yangınla sınırlı olmuyor. Trafik kazası oluyor bakıyorsunuz oradalar. Kedi ağaca çıkmış yine oradalar. Değerli arkadaşlar çok kutsal bir görevi yerine getiriyorsunuz.” diye konuştu.
Son olarak konuşan Samsun İtfaiye Daire Başkanı Rıza Zengin, “Gerçekten İlçemize yakışır ve her türlü olaya müdahale edecek şekilde itfaiye araçlarımız ve donanımlarımız var. Bu konuda yerel yönetimlerimize ve sendikamıza teşekkür ediyorum.” dedi.
Program daha sonra protokolün ve İtfaiye erlerinin akşam yemeği buluşmasıyla sona erdi.

Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.