Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

Genel Başkan Yardımcımız Gürkan Alper, Sakarya Şubemiz tarafından düzenlenen Eğitim Semineri’ne katıldı.

Bem-Bir-Sen olarak sadece çalışanların sorunları ile değil, Türkiye ve Dünya meseleleri ile de ilgilendiğimizi belirten Genel Başkan Yardımcımız Alper, “Biz Sendika olarak sadece çalışanlarımızın meselesi ile değil, sadece Türkiye’deki meselelerle ilgili değil, dünyadaki meselelerle ilgili de çalışan, dünya mazlumları için de çalışan Sendikayız. Bu anlamda dünyanın farklı coğrafyalarındaki mazlum insanlara hem din, dil, ırk ayrımı yapmaksızın hem de Müslüman coğrafyalardaki masum insanlara destek olmaya çalışıyoruz. Bu anlamda biliyorsunuz Avrupa Birliğinin partner olarak kabul ettiği CESI’ye 16 Aralık 2013’te üye olduk. Türkiye daha Avrupa Birliğine girmedi. Türkiye AB’ye üye olmamasına rağmen ilk kabul edilen sendika Bem-Bir-Sen oldu. Bu anlamda CESI önemli bir kriterdir. Bem-Bir-Sen, yaptığı faaliyetler nedeniyle kabul edilmiştir. Dünya genelinde yaptığımız faaliyetler de referans olmuştur.” dedi.

CESI üyeliği dışında Bem-Bir-Sen’in uluslararası sendika kurma gayreti içine girdiğini ve 50 ülke ile yapılan görüşmeler sonucu bunu başardığını ifade eden Genel Başkan Yardımcımız Alper şunları söyledi:

“Yaklaşık 50 ülke ile yaptığımız ikili görüşme sonucunda ICLM ismiyle bir konfederasyon kurduk. Bu basit bir girişim midir? Hayır. Biz ICLM’i çok önemsiyoruz. Kurmak da öyle kolay bir iş değildir. Uluslararası anlamda dünyada kurulmuş farklı federasyonlar, konfederasyonlar, emek örgütleri var. Bu emek örgütlerinin gündemleri nelerdir? Tek gündemleri eşcinsellerin hakları ile ilgili çalışmalar yapmak. Bunu Afrika’da da yapıyor, Türkiye’de de yapıyor. Toplumları bozmak onların temel gayesidir. Dünyada ezilen, emeği sömürülen insanların durumlarına ilişkin çalışmaları var mı, gündemlerinde böyle bir madde var mı? Hayır, yok! Bu eksikliği gidermek maksadıyla kurulmuş bir örgüttür ICLM. Asya’dan Avrupa’ya kadar hatta Rusya’ya kadar milyonluk üyeleri olan sendikalar ve konfederasyonlar ACLM üyesi oldular. İnşallah bunu daha da büyütmeye çalışıyoruz.”

Eğitim Seminerinde Sakarya Şube Başkanımız Ahmet Öksüzali de konuşma bir yaptı. Öksüzali, Bem-Bir-Sen olarak çok çalıştığımızı, başarımızın teşkilatlarda gevşemeye neden olmadığını, daha da çok çalışacağımızı vurguladı.

Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.