Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

Genel Başkan Yardımcımız Medeni Sevinç ile Samsun Şube Başkanımız Nurettin Sever, Balıkesir Şube Başkanımız Cenk Davulcu ve İstanbul 3 No’lu (İETT) Şube Başkanımız Yakup Gündoğdu, Tüm Rusya Kamu Çalışanları Sendikası’nın davetlisi olarak Rusya’da çeşitli ziyaret ve görüşmelerde bulundular.

RUSYA FEDERASYONU BAŞKURDİSTAN CUMHURİYETİ ÇALIŞMA VE SOSYAL GÜVENLİK BAKANI İLE GÖRÜŞÜLDÜ

Bem-Bir-Sen Heyeti Rusya’da gerçekleştirdikleri ziyaretler kapsamında Başkurdistan Cumhuriyeti Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Lenara Ivanova ile görüştü. Yapılan görüşmede Tüm Rusya Kamu Çalışanları Sendikası Başkurdistan Şubesi Genel Başkanı Rashit Harrasov, Konfederasyon Başkanı Morat Khusainov, Tüm Rusya Kamu Çalışanları Sendikası Dış ilişkiler Sorumlusu Elena Darmenko ve sendika heyeti de yer aldı. Toplantıda Türkiye ve Başkurdistan’daki çalışma hayatına ilişkin değerlendirmelerde bulunuldu.

Başkurdistan Cumhuriyeti Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Lenara Ivanova ziyaretten duyduğu memnuniyeti belirterek, Başkurdistan’nın çalışma hayatı ile ilgili konularda heyetimize bilgi verdi. Toplam nüfusun 4 milyon ve yarısının çalışma yaşında olduğunu belirten Bakan Ivanova, işsizlik oranının %5,5 olduğunu söyledi.

Tüm Rusya Kamu Çalışanları Sendikası Başkurdistan Sendikası Genel Başkanı Rashit Harrasov 15 Temmuz’da Türkiye’de yaşanan darbe girişiminden dolayı üzüntülerini bildirerek, “Fetö terör örgütüne ilişkin Rusya istihbaratının bu örgütün ABD ile bağlantılarını tespit ederek, tüm faaliyetlerine Rusya’da son vermişti. Türkiye ile aramızı açmak isteyen bu örgüt amacına 15 Temmuz’da ve sonrasında ulaşamamıştır” ifadelerini kullandı.

Bem-Bir-Sen öncülüğünde kurulan Uluslararası Emek Hareketi Konfederasyonu (ICLM) hakkında bilgiler veren Genel Başkan Yardımcımız Medeni Sevinç ise “Burada sizinle olmaktan çok mutluyuz. Bizi misafir eden Sayın Başkan Rashit Harrasov’a şükranlarımı sunuyorum. ICLM yapıcı, birleştirici anlayışıyla dünya sendikacılığına yeni bir bakış getirecektir. Burada gözlemlediğimiz ve sizden de aldığımız bilgiler neticesinde gördük ki 130 farklı millet bir arada huzur içinde yaşayabiliyor. Sizler dünyaya en iyi örneksiniz. Ecdadımız Osmanlı’nın 600 yıl boyunca başardığını sizler de burada gerçekleştirebilmişsiniz. Bu birliktelikte elbette sendikaların da rolü büyük. Sendikanızın bu konularda gösterdiği hassasiyete teşekkür ediyorum” dedi.

Ülkemizde yaşanan 15 Temmuz hain darbe girişimine ilişkin Türk halkının göstermiş olduğu kahraman direnişin Türkiye için önemli olduğuna vurgu yapan Sevinç, “15 Temmuz’da taşeron terör örgütü fetö ülkemizde kaos çıkartmayı amaçlamış ancak buna karşın en güzel cevabı milletimiz vermiştir. Bizlerde Türkiye’nin en büyük STK’sı olarak tepkimizi gösterdik. Bizler STK olarak sadece çalışanların hakları değil sosyal sorumluluk noktasında da bir takım görevlerimiz var. Biz de BEM-BİR-SEN olarak bu sorumluluğu çok iyi biliyoruz ve bunun için mücadele ediyoruz. Örneğin biz şu an buradayken İstanbul’da İsrail’in Filistin halkına karşı acımasız tutumunu protesto etmek amacı ile bir miting düzenleniyor. BEM-BİR-SEN ailesi de sosyal sorumluluk bilinci ile bu mitingde en ön sıralarda yer almaktadır” şeklinde konuştu. Yapılan görüşmenin ardından karşılıklı hediyeleşme ve toplu fotoğraf çekimi ile ziyaret tamamlandı.

TÜM RUSYA KAMU ÇALIŞANLARI BAŞKURDİSTAN SENDİKASI İLE İKİLİ İŞBİRLİĞİ ANLAŞMASI İMZALANDI

Bem-Bir-Sen Heyeti Başkurdistan Cumhuriyeti Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Lenara Ivanova ile görüşmenin ardından Tüm Rusya Kamu Çalışanları Başkurdistan Sendikası ile ikili işbirliği anlaşması imzaladı. Genel Başkan Yardımcımız Medeni Sevinç ile Tüm Rusya Kamu Çalışanları Sendikası Başkurdistan Sendikası Genel Başkanı Rashit Harrasov, eğitim işbirliği, çalışma hayatı ve sendikal konularda tecrübe paylaşımını kapsayan ikili işbirliği anlaşmasını imzaladı.

Atılan imzaların ardından Genel Başkan Yardımcımız Medeni Sevinç ile Tüm Rusya Kamu Çalışanları Sendikası Başkurdistan Sendikası Genel Başkanı Rashit Harrasov iki sendikanın bağlarının daha güçlü olacağını dile getirdiler.

UFA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ ZİYARET EDİLDİ

Bem-Bir-Sen Heyeti, Başkurdistan Cumhuriyeti’nin başkenti Ufa da Ufa Büyükşehir Belediye Başkanı Rustem Faritovich Gazizov ile görüşüldü. Ufa şehri hakkında bilgi veren Başkan Gazizov, Bem-Bir-Sen Heyetini şehirlerinde görmekten çok mutlu olduklarını dile getirerek, Ufa’nın Ankara ve Keçiören Belediyesi ile kardeş şehir olduklarını belirtti.

Genel Başkan Yardımcımız Medeni Sevinç Ufa’nın şehir planlamasının çok düzgün ve moderne olduğuna dikkat çekerek, Belediye Başkanı Rustem Faritovich Gazizov’a başarılı hizmetlerinden dolayı tebrik ederek, başarılar diledi.

TÜM RUSYA KAMU ÇALIŞANLARI SENDİKASI ZİYARET EDİLDİ

Genel Başkan Yardımcımız Medeni Sevinç ile Samsun Şube Başkanımız Nurettin Sever, Balıkesir Şube Başkanımız Cenk Davulcu ve İstanbul 3 No’lu (İETT) Şube Başkanımız Yakup Gündoğdu Tüm Rusya Kamu Çalışanları Sendikası Genel Merkezi’ni ziyaret etti. Tüm Rusya Kamu Çalışanları Sendikası Genel Başkan Yardımcıları T. Shestakova, O. Shelobanova, G. Danilova ve Dış ilişkiler Sorumlusu Elena Darmenko BEM-BİR-SEN Heyeti’ni misafir etti. Yapılan görüşmede bilgi alışverişinde bulunuldu.

ICLM üyesi olan ve 1 milyonun üzerinde üyeye sahip sendika ile işbirliğimizin daha ileri seviyelere taşınması konusunda hem fikir olundu. Sendikal yapı, örgütlenme, üye ücretler vs. gibi konular karşılıklı bilgi verildi. Heyetimiz adına konuşma yapan Genel Başkan Yardımcımız Medeni Sevinç konuşmasında Bem-Bir-Sen, Türkiye’deki sendikal yapı, Türkiye’de sendikalaşma ve ICLM faaliyetleri gibi konularda bilgi verdi. Görüşme karşılıklı hediyelerin verilmesi ile sona erdi.

BAŞKURDİSTAN VE UFA MÜFTÜLÜKLERİ ZİYARET EDİLDİ

BEM-BİR-SEN Heyeti Sendikal görüşmelerin ardından Rusya temasları kapsamında Ufa Merkez Camisi İmamı ve Müftü Vekili Ahmed Ahmirov, Başkurdistan Baş Müftüsü Nigmatullin Nurmuhammed ziyaret edildi.

 

Yeni yapılan Ufa Camii ve Külliyesi projesi hakkında bilgi edinildi. Başkurdistan Cumhuriyetinin en güzel ve gelişmiş şehri Başkent Ufa’da Türk iş adamı tarafından yaptırılan Lale Camii ve Zafer Parkı ile Ufa Şehri Engelli Çocuk ve Gençler İçin Rehabilitasyon Merkezi de ziyaret edildi.

Moskova şehir gezisi kapsamında Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan ile Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin’in açılışını yaptığı Moskova Ulu Camii ziyaret edildi ve camii hakkında bilgi edinildi. Kremlin Sarayı, Kızıl Meydan ve 2. Dünya Savaşında sığınak olarak kullanılan Metro istasyonları da gezildi. Başkurdistan’ın halk kahramanı Salavat Yulayev’in adının verildiği meydan ve Ulusal Müze gezildi. Başkurdistan’ın tarihi hakkında bilgi edinildi.

Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.