Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

ICLM üyesi Pakistan Emek Federasyonu (PLF) ve merkezi İngiltere’de bulunan Dünya Asyalı Çalışanlar Örgütü (WAWO) temsilcileri, Bem-Bir-Sen ve ICLM Genel Başkanı Mürsel Turbay’ı ziyaret etti. Pakistan Emek Federasyonu Genel Sekreteri Haji Muhammed Saeed Arian ve Dünya Asyalı Çalışanlar Örgütü Genel Müdürü Will Cho tarafından gerçekleştirilen ziyarette, dünya çalışma hayatının sorunlarına ilişkin konular konuşuldu. ICLM ile ortak projeler yürütmek istediklerini belirten konuk temsilciler, Türkiye’nin ilk ve tek uluslararası emek konfederasyonu olan ICLM’e dünya genelinden yoğun bir ilgi olduğunu gözlemlediklerini belirttiler.

PLF GENEL SEKRETERİ ARIAN: ICLM BİZE GÜÇ KATIYOR

Pakistan Emek Federasyonu (PLF) Genel Sekreteri Haji Muhammed Saeed Arian, federasyon olarak ICLM üyesi olmalarının kendilerine güç kattığını belirterek, “ICLM çatısı altında olmak bize cesaret veriyor. İnanıyorum ki Türkiye’nin yükselen küresel vizyonu ICLM’nin daha etkili bir konuma gelmesini sağlayacaktır. Her alanda olduğu gibi Türkiye çalışma hayatında da ICLM gibi STK’larıyla etkili bir aktör konumuna gelecektir. Biz de konfederasyon olarak artan bu başarılardan onurlanmış olacağız.” diye konuştu.

WAWO GENEL MÜDÜRÜ CHO: ICLM İLE ORTAK ÇALIŞMALAR YAPMAYI İSTİYORUZ

Merkezi İngiltere’de bulunan Dünya Asyalı Çalışanlar Örgütü (WAWO) Genel Müdürü Will Cho, Türkiye’nin Avrupa ve Asya arasında bir geçiş görevi gördüğünü belirterek, “Türkiye’nin gücünü ve etkinliğini yakından görüyoruz. Asya ve diğer ülkelerde yürütmeyi planladığımız projeleri ICLM ile iş birliği halinde yürütmek isteriz. Bu konudaki tecrübeleriniz ve etkinliğiniz hayranlık uyandırıyor. Bölgenin güçlü ülkesi Türkiye ile ortak proje yürütmekten memnun olacağımızı ifade etmek isterim.” şeklinde konuştu.

TURBAY: AMACIMIZ EL UZATMADIK KİMSE BIRAKMAMAK

Konuklarının ziyaretlerinden memnuniyet duyduğunu ifade eden Bem-Bir-Sen ve ICLM Genel Başkanı Turbay, “ICLM olarak amacımız; dünyada el uzatılmadık mazlum ve mağdur bırakmamaktır. Gerek çalışma hayatına ilişkin sorunların gerekse de dünyanın çeşitli coğrafyalarında yaşanan savaş ve gerilimlerin ortadan kaldırılmasını sağlayarak daha yaşanılabilir ve adil bir dünya oluşturmak istiyoruz. Bu amacımız doğrultusunda bizimle iş birliği yapmak isteyen dünya genelindeki her sivil toplum kuruluşuyla ortak çalışmalar yürütebiliriz. Asya’nın iki önemli çalışan federasyonu olarak ICLM’e gösterdiğiniz ilgiden ayrıca memnuniyet duyduğumu belirtmek isterim. Türkiye olarak dostane ve insani her oluşumun ve etkinliğin yanında yer almaktan mutluluk duyarız.” ifadelerini kullandı.

ASMA KÖPRÜ DERNEĞİ’NE ZİYARET

Genel Başkanımız Mürsel Turbay ve konukları, Türkiye’de okuyan yabancı öğrencilerin kaldığı Asmaköprü Derneği’ni ziyaret etti. Turbay ve konuklarını içtenlikle karşılayan birçok ülkeden yabancı öğrencilerle bir süre sohbet eden Genel Başkan Turbay ve konukları, dernek yetkililerine de önemli hizmetlerinden ötürü teşekkür etti.

Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.