Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

Türkiye’nin ilk ve tek uluslararası emek konfederasyonu olan Uluslararası Emek Hareketi Konfederasyonu (ICLM)’e üye Pakistan Emek Federasyonu (PLF), Myanmar’da Müslümanlara yönelik yapılan katliamı protesto etmek için gösteri düzenledi. Pakistan Emek Sendikası (PLF) Genel Sekreteri, Birleşmiş Milletler Genel Sekreteri Antonio Guterres’i Burma’daki masum Müslümanların hayatlarını korumak, güvenliğini sağlamak ve insan hakları ihlalini durdurmak için göreve çağırdı.

MÜSLÜMANLARA YÖNELİK KATLİAMI DURDURUN
Myanmar’da mağduriyet yaşayanların %80’inin kadın ve çocuklardan oluştuğunu belirten genel sekreter, “Myanmarlı Müslümanlar yıllardır bu zulmü görüyor, buna artık birilerinin dur demesi lazım. Bu insanlar yıllardır ortada kalmış vaziyette. Bangladeş bu insanlar Burmalı diye kabul etmiyor. Myanmar ise aksini savunarak bu insanlar Bangladeşli diyerek yurtlarından atmaya çalışıyor. Myanmar hükümeti bütün bu olanlardan teröristleri suçluyor fakat bu sivil insanları öldürmeleri için geçerli bir sebep değildir.” diye konuştu.

PAKİSTAN EMEKÇİLERİNDEN ERDOĞAN’A TEŞEKKÜR
Protesto gösterisinde ellerinde Recep Tayyip Erdoğan fotoğrafları ve teşekkür mesajları yazan pankartlar taşıyan sendika üyeleri yaptıkları açıklamada, “Ekselansları Sayın Recep Tayyip Erdoğan’a bu olaydaki tutumu ve göstermiş olduğu cesaretten dolayı teşekkürlerimizi sunuyoruz. Tüm Müslüman ülkeleri harekete geçmeye davet etmesi umutlandırıcı bir olay.” ifadeleri kullanıldı. Protesto gösterisine Muhammed Anwar Gujjur, Muştaq Ahmed Bajwa, Reahmat Ali Rana Hashmat, Asghar Ali Gujjur, Malik Hamaid Awas, Ahmad Kureşi, Waheed Ahmad, Muhammed Arif, Muhammed Saleem, Sajad Baluch, Banaras Han, ve Demiryolları İşçi Sendikası Demiryolları Inquball Birliği Demiryolu Mazdoor Birliği temsilcileri ve Pakistan Ulaştırma İşçileri Federasyonu da katıldı.

Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.