Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

O HAİN GECEYİ UNUTMADIK VE UNUTMAYACAĞIZ…  15 TEMMUZ RUHUYLA YENİDEN MEYDANLARA

15 Temmuz 2016’da gerçekleşen hain darbe girişimi sırasında, darbecilere karşı cephe oluşturarak tek yürek olan Türkiye, bu günü unutmamak ve o günün şehitlerini anmak için 15 Temmuz’da tekrar meydanlarda olacak.

15 Temmuz hain darbe girişiminin yıl dönümü Antalya’da çeşitli etkinliklerle anılacak. Belediye ve Özel İdare Çalışanları Sendikası (Bem-Bir Sen) Antalya Şube Başkanı Adem Deveci, 15 Temmuz Demokrasi ve Millî Birlik Günü ile ilgili açıklama yaptı. Adem Deveci, darbe teşebbüsünün unutturulmaması, aziz şehitlerimizin hatıralarının canlı tutulması, Türkiye Cumhuriyetinin bir daha böylesine bir felaketle karşı karşıya kalmaması için; milletimizin 2 yıl önce göstermiş olduğu bu güçlü iradenin, her daim hafızalarda diri tutulması gerektiğini de söyledi.

YENİDEN DİRİLİŞİN SİMGESİ

Halkın egemenliğine kimsenin kilit vuramayacağını vurgulayan Başkan Deveci, 15 Temmuz’un yeniden dirilişin simgesi olduğunu belirtti. Başkan Deveci, darbe teşebbüsünün unutturulmaması, aziz şehitlerimizin hatıralarının canlı tutulması, Türkiye Cumhuriyetinin bir daha böylesine bir felaketle karşı karşıya kalmaması için; milletimizin 2 yıl önce göstermiş olduğu bu güçlü iradenin, her daim hafızalarda diri tutulması gerektiğini de söyledi. Halkın egemenliğine kimsenin kilit vuramayacağını vurgulayan Başkan Deveci, 15 Temmuz’un yeniden dirilişin simgesi olduğunu belirtti.

MİLLİ BİRLİK YÜRÜYÜŞÜNE DAVET

Canını ülkesi için ortaya koyan bu fedakar ve cefakar insanların darbecilerin attığı bombalara, kurşunlara karşı direnen vatandaşlarımızı kurtarmak için canla başla mücadele ettiklerini belirten Başkan Adem Deveci sözlerini şöyle sürdürdü: ‘Ailesini geride bırakarak önce vatan diyerek, vazife kutsaldır diyerek halkımızın yanında oldular. Allah hepsinden razı olsun. İnşallah 15 Temmuz’un 2. yıl dönümünde de yine bizler aynı duruş ve kararlılığımızı meydanlara tekrardan yansıtacağız. Tüm vatandaşlarımızı 15 Temmuzu unutturmama adına meydanlara davet ediyoruz. Antalya Valiliğimizin belirlediği program, 15 Temmuz Pazar günü saat 19:30’da Konyaaltı Caddesi Varyant Seyir Terası önünde başlayacak Milli Birlik Yürüyüşü ve saat 20:00’da Cumhuriyet Meydanında demokrasi nöbeti ile sürecek. Cumhuriyet Meydanında 15 Temmuz Anı Defterinin imzalanması, saygı duruşu ve İstiklal Marşının ardından Şehitlerimiz için Kuran-ı Kerim Tilaveti ve dualar eda edilecek. Bu vesile ile tüm Şehitlerimize Allah’tan rahmet dilerken, Rabbim’den bize o günleri tekrar yaşatmamasını niyaz ediyorum”

Bu millet demokrasiyi 15 Temmuz’da bütün dünyaya göstermiştir. 15 Temmuz gecesi milli iradeyi hiçe sayanlar bir tek şeyi hesaba katmadı; egemenlik kayıtsız şartsız milletindir! Bayrağımızı indirtmeyelim, ezanımızı dindirtmeyelim.

 

Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.