Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

Teşkilat çalışmalarını görmek, mevcut duruma ve yapılacak faaliyetlere ilişkin istişarede bulunmak amacıyla Erzurum’a giden Genel Başkan Yardımcımız Recayi Karslı, Erzurum Şubemizin yöneticileriyle yapacağı toplantı öncesi basına açıklamalarda bulundu. Erzurum basınının ilgi gösterdiği toplantıda Genel Başkan Yardımcımız Recayi Karslı’nın açıklamaları basında geniş yer buldu.

“Dadaş sendikacıdan Erzurum vurgusu” başlığı ile haber yapan Nokta25, Genel Başkan Yardımcımız Recayi Karslı’nın hassasiyetine vurgu yaptı. Nokta25’in haberi şöyle:

NOKTA25’İN HABERİNE BU LİNKTEN ULAŞABİLİRSİNİZ

BEM-BİR-SEN Genel Başkan Yardımcısı Recayi Karslı, Erzurum’da sadece sendikal çalışmalar yapmakla kalmıyor, aynı zamanda memleket hasretini de gideriyor.

Memur-Sen Konfederasyonu’na bağlı Belediye ve Özel İdare Çalışanları Birliği Sendikası’nın (BEM-BİR-SEN) Erzurumlu Genel Başkan Yardımcısı Recayi Karslı, sendikanın Erzurum yöneticileriyle bir araya geldi. Bem-Bir-Sen’in Erzurum Şubesi yöneticileriyle akşam yemeğinde buluşan Karslı, hem sendikal çalışmalara değindi, hem gündemi konuştu, hem de memleket hasretini giderdi. Karslı, “Erzurum ki, Anadolu’nun giriş kapısı ve ilaveten kitabesi hükmündedir. Erzurum’u okuyamayan, Erzurum’u anlayamayan, Anadolu’yu anlayamaz, bu milleti anlayamaz.” dedi.

Erzurum’da uzun yıllar sendikacılık yaptıktan sonra BEM-BİR-SEN’in Genel Merkezi’nde görev alan ve sergilediği üstün performansı sayesinde Genel Başkan Yardımcılığı’na kadar yükselen Recayi Karslı, bulduğu her fırsatta geldiği Erzurum’da, sadece sendikal çalışmalar yapmakla kalmıyor, memleket hasretini de gideriyor. Karslı, önceki geldiği Erzurum’da BEM-BİR-SEN’in Erzurum Şubesi’nin yöneticileriyle bir araya geldi.

Sendikanın Erzurum’daki Onursal Şube Başkanı olan ESKİ Genel Müdür Yardımcısı Elimdar Aydemir’in de katıldığı sohbet toplantısında, BEM-BİR-SEN Erzurum Şube Başkanı Abdullah Sunar, Başkanvekili Mensur Akdemir, Başkan Yardımcıları Yahya Han ve Ali Rıza Aksoy da hazır bulundu.

“ORTAK PAYDAMIZ ERZURUM OMALIDIR”

BEM-BİR-SEN Genel Başkan Yardımcısı Recayi Karslı, sohbet toplantısında Türkiye’deki sendikal faaliyetlerin yanı sıra Erzurum özelinde de değerlendirmelerde bulundu. Erzurumlu olan ve Erzurum’da uzun yıllar sendikacılık yapmış olan Recayi Karslı, “Ankara’da görevli olduğum sendikada dahi Erzurum’u temsil ediyor olmam, benim için büyük bir ayrıcalık” dedi.

Erzurum’un Anadolu’nun kapısı ve aynı zamanda kitabesi hükmünde olduğunu vurgulayan Karslı, bunun hem tarihsel hem de kültürel bir hakikat olduğunu ifade ederek, “Erzurum’u okuyamayan, Erzurum’u ve Erzurumluyu anlayamayan, Anadoluyu anlayamaz, bu milleti anlayamaz. Çünkü esasen Erzurum demek; vatan demektir, Erzurumlu demek; millet demektir. Tarihsel süreç içerisinde Erzurum’a hep bu misyon yüklenmiştir. Erzurum’u ıskalamak, milleti ıskalamaktır, Erzurum’u gözden çıkarmak, Anadoluyu gözden çıkarmaktır.” diye konuştu. Binlerce yıllık tarihi geçmişi bulunan ve medeniyetlere beşiklik etmiş olan Erzurum’un hak ettiği konuma ulaşabilmesi için toplumun tüm kesimlerinin sorumluluk üstlenmesi gerektiğini vurgulayan BEM-BİR-SEN Genel Başkan Yardımcısı Recayi Karslı, “Bunun özeti şudur: hepimizin ve herkesin ortak paydası Erzurum olmak zorunda. Bunu başarabildiğimiz an, silkelenip ayağa kalktığımız an olacaktır.” ifadelerini kullandı.

Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.