Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

İsrail’in kuruluşu ve Filistinli Müslümanların sürgün edilişini temsil eden Nekbe’nin (Büyük Felaketin) 69. yıldönümü İsrail’in Ankara Büyükelçiliği önünde protesto edildi. Ankara Mazlumder’in organize ettiği ve Bem-Bir-Sen’in destek verdiği eylemde, Filistin bayrakları açılarak, İsrail’in ezan yasağı protesto edildi, ezan okundu.

  

Bem-Bir-Sen Genel Başkanı Mürsel Turbay, Genel Başkan Yardımcısı Gürkan Alper, Filistin Metal Maden Sendikası Genel Başkanı Muhammed Musa Jadallah’ın da yer aldığı eylemde sloganlar atıldı, İsrail’in uyguladığı yasaklar, baskılar lanetlendi.

Eylemde konuşan Genel Başkan Mürsel Turbay, “Bugün, Filistin topraklarının işgali ile kurulan Siyonist işgalci devlet İsrail’in kuruluşunu ve zulmünü tel’in etmek ve Filistin halkının bağımsızlık mücadelesine destek vermek üzere Nekbe (büyük felaket) gününde bir araya toplanmış bulunuyoruz. İsrail, uyguladığı Siyonist işgal politikası ve zulmü ile hiçbir zaman dünya vicdanında varlığı meşruiyet kazanamamış bir yapıdır. Filistin halkı tekrar bu topraklarda özgürlüğünü ilan edecektir, özgürlüğüne kavuşacaktır. Dünyadaki terörist devlet İsrail’in yapmış olduğu zulmün sona ermesi için neler yapılması gerekirse bugün İslam âleminde bunun yapılması gerekir” dedi.

Filistin Metal Maden Sendikası Genel Başkanı Muhammed Musa Jadallah “Bize destek verdiğiniz için teşekkür ederiz. İnşallah yakın zamanda özgürlüğümüzü kazanacağız. Ülkemizi tekrar kuracağız. Filistin’in çocukları tekrar huzur ve güven ortamında yaşayacaktır” şeklinde konuştu.

Mazlumder Ankara Şube Başkanı Abdurrahman Ünlü ise, “Tam 69 yıldır Filistinliler evlerinin anahtarlarını bir köşede saklıyor. Bir gün geri döneceklerinin umuduyla. Ve Nekbe bu umudun adıdır. 15 Mayıs Nekbe günü bir ayrılık hikâyesi olsa da biz öyle inanıyoruz ki; her ayrılık, içerisinde bir hicreti, her hicret de bir geri dönüşü barındırır ve Nekbe artık bir Filistin’e dönüş günüdür” açıklamasında bulundu.

Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.