Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

İtalya’nın başkenti Roma’da düzenlenen CESI Gençlik Kolları Kongresi’nde İstanbul İtfaiye Şube Başkan Yardımcımız Murat Uluocak yönetim kurulu üyeliğine seçildi.

CESI Gençlik Kolları Kongresi, İtalya’nın başkenti Roma’da yapıldı. Avrupa Birliği üyesi 28 ülkeden katılımın olduğu kongreye Türkiye’den Bem-Bir-Sen’i temsilen İstanbul İtfaiye Şube Başkan Yardımcımız Murat Uluocak ve Dış İlişkiler Koordinatörümüz Tufan Acar katıldı.

Başkan, başkan yardımcısı ve 7 yönetim kurulu üyesinden oluşan CESI Gençlik Kolları Yönetim Kurulu Üyeliğine İstanbul İtfaiye Şube Başkan Yardımcımız Murat Uluocak seçildi.

TUFAN ACAR: CESI’NİN TÜRKİYE’DEN TEK ÜYESİYİZ

CESI’nin Türkiye’den tek üyesi olan Belediye ve Özel İdare Çalışanları Birliği Sendikası (Bem-Bir-Sen) adına kongreye katılan Dış İlişkiler Koordinatörümüz Tufan Acar, seçim öncesi yaptığı konuşmada Sendikamıza ilişkin bilgi verdi. Tufan Acar, “Bem-Bir-Sen 70 bin üyesi olan, uluslararası alanda Türkiye’nin öncü bir sendikasıdır. CESI’nin Türkiye’den tek üyesidir. Sendikamız, Türkiye’den BM ECOSOC’ta istişare statüsü başvurusu bulunan tek memur sendikasıdır. CESİ Gençlik Örgütü olarak dünya emek mücadelesinde önemli bir misyon sahibiyiz. Geleceğin emek hareketlerini şekillendirecek, çalışma hayatının iyileştirilmesi için oluşturulacak politikaları belirleyecek olanlar işte bu kadrolardır. Çalışma hayatında saygın bir konumda bulunan CESI, gelecek yıllarda da dünyadaki emek mücadelesinin önemli bir aktörü olarak yerini koruyacaktır.” dedi.

“TÜRKİYE’NİN ORGANİZE KABİLİYETİ ÇOK GÜÇLÜDÜR”

Dış İlişkiler Koordinatörümüz Tufan Acar konuşmasını şu şekilde sürdürdü:

“Dünya değişiyor. Teknoloji, bilim, ihtiyaçlar ve öncelikler sürekli bir değişim hâlinde. İş tanımları ve çalışma hayatının koşulları da sürekli bir değişim içinde. Gelecek yıllarda bu değişime ayak uydurabilen STK’lar ve kurumlar varlığını sürdürebilecek. Dünya artık eskisi gibi belli merkezlerin etkin olduğu bir gezegen değil. Globalleşme sonucu olarak dikkate değer bulmadığımız bir ülke bile dünya siyasetini değiştirebilme gücüne sahip. Bugün artık Ortadoğu, Asya ve uzak Asya’yı dikkate almadan oluşturulan bütün planlar küçük çaplı ve lokal kalmaktadır. Bu gerçeklerden yola çıkarak CESI’nin gelecek vizyonunu ve çalışma hayatındaki rolünü sağlamlaştırmak ve geliştirmek durumundayız. CESI Gençlik Örgütü olarak, daha geniş coğrafyaları kapsayan bir bakış açısına ve global bir vizyona ihtiyacımız var. Temsil ettiğim Türkiye, Avrupa ve Asya arasında bir köprü konumundadır. Bunu sadece coğrafi bir konumlama olarak söylemiyorum. Kültür ve yaşam tarzı olarak da böyledir. Türkiye’de hem Avrupa’nın hem Ortadoğu’nun hem de Asya’nın kültürünü görmeniz mümkündür. CESI’nin global konumunu güçlendirme konusunda Türkiye’nin üstleneceği rol son derece önemlidir. Özellikle sivil toplum konusunda Türkiye son derece önemli tecrübeler biriktirmiştir. AB ülkeleri Suriyeli mülteciler konusunda ciddi kaygılar taşırken, bugün benim ülkemde 4 milyona yakın mülteci herhangi bir toplumsal krize yol açmadan hayatlarını sürdürmektedir. Türkiye bu anlamda çok önemli organizasyon yeteneği kazanmıştır ve bu da çoğunlukla sivil toplum kuruluşları tarafından yürütülmektedir. Yönetiminizde Türkiye’ye yer verilmesi, CESI Gençlik Örgütünün global etkinliği ve tecrübe birikimi açısında önemli bir kazanım olacaktır.”

Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.