Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

15 TEMMUZ’U UNUTTURMAYACAĞIZ…

Bugün 15 Temmuz 2016 tarihinde ABD beslemesi FETÖ terör örgütünün kamu kurumlarına ve TSK’ya sızmış ajanları eliyle giriştiği hain darbe ve işgal girişiminin birinci yıldönümü. 15 Temmuz darbesinin yıldönümü nedeniyle Genel Başkanımız Mürsel Turbay’ın yayınladığı mesaj:

“Geçen yıl bugün Türkiye’yi uçurumun eşiğinden kurtaran aziz milletimiz, kendi milletine silah doğrulatarak vatanını işgal ettirmeyi amaçlayan hain FETÖ teröristlerini kıskıvrak yakalamış ve adalete teslim etmiştir. Bölgesel ve küresel ölçekte zor zamanlardan geçtiğimiz son yıllarda, dışarıdan gelen her türlü baskı ve saldırılarına ilave, içimizde yuvalanmış ihanet çeteleriyle de mücadele ediyoruz. Vatanı uğruna çıplak ayaklarıyla tankın üstüne yürüyen aziz milletimiz vatan toprağını bir kez daha mübarek kanlarıyla sulamıştır. Vatanının ve namusunun tehlikeye düştüğünü gören yiğitlerimiz, milletimizin bütün fertleriyle tek yürek olup hain darbecilerin kafasına yumruk gibi inmiştir. Toplumumuz bütün fertleriyle onuruna ve bağımsızlığına sahip çıkarak, küresel baronları piyonlarıyla birlikte hezimete uğratmıştır. Halkın gücü, tankın gücünü; imanın gücü küfrün gücünü yenmiştir. Hain darbenin yıldönümünde, Bem-Bir-Sen olarak bütün teşkilatlarımızla 81 ilimizde sabaha kadar meydanlarda olacağız. Milletimize karşı girişilen bu soysuz işgal girişimini unutmayacağız ve unutturmayacağız. Aziz şehitlerimizi dualarla, fatihalarla yâd edeceğiz.

BÜYÜK BİR VAROLUŞ MÜCADELESİ VERİYORUZ

Büyük bir varoluş mücadelesi yürüttüğümüzün bilincinde olmalıyız. Unutmayalım ki; Srebrenitsa’da yakın tarihin en vahşi katliamlarından birine imza atan bir zihniyetle mücadele ediyoruz. Yüz yıl önce bu milleti topyekün tarih sahnesinden silmek isteyenler, sırf bir dönem ecdadın himayesine girdiği için birçok coğrafyada Müslüman kanı döküyor, soykırım yapıyor. Bu açıdan bakıldığında Bosna’nın kaderi ne ise; Filistin’in kaderi ne ise; Suriye ve Irak’ın kaderi ne ise; Türkiye’ye biçmek istedikleri kader de odur. Akif’in deyimiyle ‘tek dişi kalmış canavar’ bir medeniyetin mensupları, yüzyıllardır nesilden nesile aktardıkları kin ve nefretleriyle bizden öç almak istiyorlar. Merhum Aliya diyor ya; “Unutulan soykırım tekrarlanır” diye. Evet! Unutulan acılar yeniden yaşanır. Süngülerle, yumruklarla kazandığımız zaferleri fikri anlamda gelecek kuşaklara aktaramaz isek; her yüzyılda bir vatan savunması yapmak, her 20 yılda bir darbelerle, ihanetlerle yüzleşmek zorunda kalırız. Davamızı, inancımızı, geleneğimizi, dostluk ve düşmanlıklarımızı fikri planda gelecek nesillerimize aktaramaz isek, işte o zaman biteriz. Rabbim vatanımızı ve milletimizi şerlilerin şerrinden korusun. Amin.”

Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.