Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

Mersin Mut Belediye Başkanı Nebi Yılmaz, daha önce 9 kez usulsüz olarak yerini değiştirdiği ve mahkeme kararı ile yerine geri gelen Bem-Bir-Sen Mut Belediyesi İşyeri Temsilcimiz Mustafa Naim Taş’ı darp etti. Bem-Bir-Sen Mersin İl Başkanımız İhsan Ayten ile Memur-Sen ve Eğitim-Bir-Sen Mersin İl Başkanı Abdullah Çelik, yapılan saldırıyı kınadı. Yapılan basın açıklamasında “Mersin’in Mut İlçe Belediyesi’nde Trafik memuru olarak görev yapan Bem-Bir-Sen Temsilcimiz Mustafa Naim Taş, Mut Belediye Başkanı Nebi Yılmaz ve belediyede görevli akrabaları tarafından saldırıya uğramıştır.

Uzunca bir süredir görev yaptığı belediyede mobing ve yıldırma girişimlerine maruz kalan ve bu nedenle başkan Yılmaz hakkında savcılığa suç duyurusunda bulunan temsilcimiz Mustafa Naim Taş, hastaneden aldığı darp raporuyla ilgili şahıslar hakkında yeniden savcılığa suç duyurusunda bulunmuştur. Belediye başkanları yönettikleri kentlerin sadece fiziki imkânlarının geliştirilmesinden değil, aynı zamanda kent halkının huzur ve güvenliğinden de sorumlu olan kişilerdir. Belediye başkanı olmak, maiyetinde çalışan insanlara zulmetmenin, hukuku hiçe sayarak zorbalık yapmanın gerekçesi olamaz. Bu gerçeğe rağmen; başkanlığını yaptığı belediyeyi adeta orman kanunlarıyla idare etmeye çalışan Mut Belediye Başkanı Nebi Yılmaz’ın, sendika temsilcimiz olan bir belediye çalışanına karşı takındığı hasmane tutum ve yıldırma girişimlerini makamının şanına yakıştırmadığımızı belirtiyor, temsilcimize yapılan saldırıyı şiddetle kınıyoruz. Yürütülen soruşturma ve hukuk sürecinde saldırıya uğrayan belediye temsilcimizin hukuki haklarının takipçisi olacağımızı kamuoyuna saygıyla duyururuz” denildi.

MUT KAYMAKAMI ZİYARET EDİLDİ

Bem-Bir-Sen Mersin İl Başkanı İhsan Ayten ile Memur-Sen’e üye sendikaların Mersin İl Başkanları Mut Kaymakamı Mehmet Ali Akyüz’ü ziyaret etti. Yapılan ziyarette temsilcimize yapılan saldırıyla alakalı bilgi alındı. Kaymakam Akyüz’e ilgisi ve nezaketinden dolayı teşekkür edildi.

 

Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.