Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

Genel Başkanımız Mürsel TURBAY, Memur-Sen Bursa  buluşmasına katıldı. İftar programıyla gerçekleştirilen programa Ak Parti Mv. Osman MESTEN ile Memur-Sen’e bağlı sendikaların şube başkanları, yönetim kurulu üyeleri ile çok sayıda vatandaş katıldı.

Türkiye’nin umut yolculuğu ile Memur-Sen’in yolculuğu aynı rotada ilerliyor.  Daha özgür ve müreffeh, daha güçlü ve büyük Türkiye hedefine doğru atılan her adımda Memur-Sen olarak çok büyük katkılarımız var. Milleti yok sayan vesayete karşı millet iradesinin tecellisi için gayret ettik, elimizi değil gövdemizi taşın altına soktuk.

Dolayısıyla büyük yeni, büyük ve güçlü Türkiye yolculuğu bizim yolculuğumuz, bizim hikâyemizdir. Tarihin çağrısına kulak tıkayamazdık, tıkamadık. Yeni Türkiye’nin muazzam hikâyesinde rol aldık. Bir yandan yeni ufuklara ulaşmak diğer yandan Türkiye’de milletin kazanımlarını korumak için 1 milyon üyemizle, tek yürek, tek bilek seferberlik ve teyakkuz halinde olduk.

Ve millete, ümmete hizmet yolunda yürüyüşümüze devam ediyoruz. Bizim hikâyemiz birlerin ve birliğin hikâyesidir. Birleri yan yana getirerek on bir, yüz on bir, bin yüz on bir derken bir milyona ulaştık. Birleri yan yana getirmeye, birlik içerisinde emek mücadelesi vermeye devam edeceğiz. Birlerden binlere, binlerden milyona varan hareketi yeni ufuklara yol alacağız, bereket ve heybeti arttıracağız. Derdimiz sayı fetişizmi değil. Çünkü biliyoruz ki, büyüdükçe yükümüz, güçlendikçe sorumluluklarımız artıyor. Nitekim biz, büyüklüğümüzü sayısal gücümüzden değil öncelikle taşıdığımız değerlerden alıyoruz.

Memur-Sen, sadece kemiyeti değil keyfiyeti yüksek bir konfederasyondur. Sayımız kibrimizi değil, yükümüzü artırıyor, bunun bilincindeyiz. Emeğin değerini yükseltmenin, alın terinin karşılığını eksiksiz almanın mücadelesindeyiz. Yetkide geçirilen 10 yılımız bunun en açık ispatıdır. 11 hizmet kolunun tümünde 81 ilde yetkiyi elde eden teşkilatlarımızı bu vesileyle kutluyor, yürekten selamlıyorum. Toplu sözleşmenin mimarı olarak, kamu görevlilerine kazandırdığımız yüzlerce kazanımla, Kazanım çıtasını hayallerin ötesine koymakla yetinmedik. Çalışmalarımızı toplu sözleşme kapsamının dışına taşırdık. Helal gıdadan Cuma ve umre iznine kadar birçok sosyal konuyu da toplu sözleşmenin parçası kıldık. Türkiye’nin zorlu dönemeçlerden geçtiği her dönemde, kamu görevlilerinin en etkili ve büyük konfederasyonu olarak çok stratejik işler başardık. “Şeytanın zaferi için gereken tek şey, iyi adamların hiçbir şey yapmamasıdır.” diyor Edmund Burke.

Biz de şeytanlara yol vermemek, var olan şeytanları da kovmak için durmadan çalıştık, ter döktük. Türkiye; yerel ve küresel vesayeti, her türlü namussuzca tuzağı boşa çıkarırken biz hep Türkiye’nin ve millet iradesinin yanında tavır ve emek koyduk. Kangrene dönmüş sosyal meselelerin çözülmesinde, 28 Şubat kararlarının çöpe atılmasında, Başörtüsü zulmünün kaldırılmasında, Katsayı engelinin son bulmasında, 15 Temmuz ihanetinin püskürtülmesinde, yerimiz, terimiz, imzamız var.

1 milyonu aşan üyemizle, Türkiye’nin en büyük konfederasyonu olarak, bu yıl ILO’da emek tarafını biz temsil ediyoruz. 4-5 Mayıs tarihlerinde “İnsan Emek ve Küresel Rekabet” başlıklı uluslararası sempozyum gerçekleştirerek ILO’dan sonra bu alandaki en büyük organizasyonu gerçekleştirdik.

O halde rehavet yok, gevşemek yok, durmak yok! Biz kardeşlik hareketiyiz. Biz merhamet hareketiyiz. Biz emeğin bekçiyiz. Biz, bizi biz eden değerlerin emanetçisiyiz. Biz, mazlumların sesiyiz.

Bir yanda sınırlarımızdaki savaş hali, bir yanda İslam coğrafyasındaki katliamlar, savaşlar, açlık, susuzluk ve yoksulluk, bir yanda da bütün bunları derinleştirip sömürüyü genişletmeye çalışan emperyalizm, kapitalizm ve Siyonizm. Coğrafyamızın ve hassaten Türkiye’mizin topyekûn bir saldırı ile karşı karşıya olduğu bu zeminde Türkiye yeni bir yönelime giriyor, yeni bir tarihsel eşikte bulunuyor. 16 Nisan Referandumunda çok büyük emek ve katkı verdiğimiz Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi 24 Haziran seçimleriyle hayat buluyor. Cumhur, reisini ve meclisteki temsilcilerini seçiyor. Ben bu konuya girmeyeceğim. Bu konuyu genel başkanımız sizlerle paylaşacak. 10 yıldır yetkiyi elinde tutarak zirveden yeni ufuklara taşıyan üye sendikalarımızı, komisyonlarımızı, teşkilatlarımızı ve üyelerimizi tebrik ediyor,  yetkide nice 10 yılları millete hizmette geçirmeyi diliyorum şeklinde konuştu.

Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.