Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

Genel Başkan Yardımcımız Medeni Sevinç, Siirt’te düzenlenen “Memur-Sen’e Davet Tercih Evet” programına katıldı.

Memur-Sen Siirt teşkilatının yoğun ilgi gösterdiği programa Memur-Sen Genel Başkanı Ali Yalçın, AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Siirt Milletvekili Yasin Aktay, Memur-Sen Siirt İl Temsilcisi Murat Şeker, Bem-Bir-Sen Siirt İl Başkanı Sabit Sevgili, İl Yönetimi, AK Parti İl Başkanı Fuat Özgür Çalapkulu, Siirt Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Murat Erman ve Memur-Sen Konfederasyonu’na üye sendikaların şube başkanları ve çok sayıda davetli katıldı.

Sevinç: Memur-Sen Milleti İçin Çalışan Bir Sendikadır

Programda konuşan Bem-Bir-Sen Genel Başkan Yardımcısı Medeni Sevinç ise “Memur-Sen her zaman iyiden güzelden ve hakkı üstün tutmaktan yana olmuş, kamu çalışanlarının yanında olmuştur. Hamdolsun kamu çalışanları adına 213 kazanıma imza attı. Ama bunun yetmeyeceğini biliyoruz. Daha fazla kazanım için daha fazla çalışacağız. Onun için 1 milyon 111 bin 111 hedefine ulaşacağız ve masada daha güçlü bir mücadele vereceğiz” dedi.

Sevinç, Memur-Sen’in 16 Nisan’da milletin menfaati için evet diyeceğini belirterek “Memur-Sen sendikacılığı sadece kamu çalışanları değil milletin menfaati için de çalışan bir emek örgütüdür.  15 Temmuz’da dik duran bir teşkilat 16 Nisan’da da ihanet çetelerinin karşısına çıkacak ve milletin yanında olduğunu gösterecektir” ifadelerini kullandı.

Memur-Sen Sorumluluk Almaya Devam Ediyor

Yalçın, Memur-Sen’in bir emek hareketinden öte erdemliler hareketi olduğunu belirterek “Memur-Sen bu ülkede sendikacılığı ideolojik bir zeminden çıkarıp hak ve özgürlük zeminine getiren, emek ve alınteri mücadelesini hakkıyla yerine getiren bir teşkilattır. Onun için bu ülkede özgürlük ve demokrasi adına bir mücadele, bir sorumluluk varsa Memur-Sen o taşın altına elini koyar” dedi.

Memur-Sen’in örgütlü gücüne atıfta bulunan Yalçın, “Memur-Sen bu ülkedeki en büyük sivil toplum örgütü olarak her zaman demokrasiden ve özgürlükten yana olmuştur. Kamusal alan yalanını bu örgütlü gücümüz sayesinde bitirdik. Bir takım vesayet odaklarının kılık kıyafet dayatmasına ve inanç özgürlüğünün askıya alınmasına karşı durmuştur ve 12 milyon imza toplayarak başörtüsünün serbest olmasının yolunu açmıştır” şeklinde konuştu.

Emek İçin Olduğu Kadar ‘Evet’ İçin de Çalışıyoruz

Türkiye’nin büyük bir dönüşümün eşiğinde olduğunu belirten Yalçın, “Türkiye tarihi bir tercihin eşiğinde. Önümüzde iki seçenek olacak; Ya Türkiye’nin yerinde saymasına, demokrasi diye bize yutturulan vesayet odaklarının giderek büyümesine ve güçlenmesine sebep olan bir sistemle devam edeceğiz veya Türkiye’nin önünü açacak, istikrarın da getirisiyle ekonominin büyüdüğü ve refah seviyesini arttıracak, doğrudan millet iradesini esas alan bir sistemle yeniden bismillah diyeceğiz. Evet diyeceğiz. Sadece bu ülkenim rüyalarını değil, insanlığın büyük özlemlerini gerçekleştirmek için sonuna kadar direneceğiz” ifadelerini kullandı.

Memur-Sen’in yeni hükümet sistemi ile ilgili almış olduğu insiyatifin detaylarına değinen Yalçın, “Biz milyonlarca kamu çalışanının hakkı için çalışan, onların alın terinin hakkının ödenmesi noktasına mücadele eden bir emek örgütüyüz. Ancak, emek yalnızca maaş pazarlığı yaparak korunmaz. Emeğin erimesine ve yok olmasına neden olan, emeğin karşılığının değersizleşmesine neden olan ne varsa onun karşısında durmak da gerekir” dedi.

1 yılda 1 Hükümet’in Değiştiği Yerde Ekonomi Büyümez

Yalçın, mevcut sistemin koalisyon krizlerine neden olduğunu belirterek “Sandığa gidip oy veren milletin, acaba hükümet kurulacak mı diye düşünmemesi hemen işine gücüne bakması gerekir. Veya birkaç partinin bir araya gelip hükümet etmeye çalışıp da edemeği bir sistemin olmaması gerekir. Biz sabit gelirliler koalisyon dönemlerinin ne demek olduğunu çok iyi biliyoruz. Cebimizdeki paranın değeri ancak istikrar dönemlerinde artıyor. Onun için istikrar için evet diyoruz” şeklinde konuştu.

Koalisyon dönemlerinde yaşanan istikrarsızlıkları hatırlatan Yalçın, “90 küsur yıllık Cumhuriyet tarihinde kurulan hükümetlere baktığımızda ortalama 1 yıla bir hükümet düşüyor. Bürokrasi de ufak bir değişiklik olduğu zaman sistem tepetaklak oluyor. Bir belediye başkanı değiştiğinde sistem sil baştan yeniden yapılandırılıyor. Bu kadar çok hükümetin kurulduğu bir ülkede ekonominin büyümesi söz konusu değil. Onun için istikrar gerekiyor” diye konuştu.

Birilerinin 16 Nisan halk oylamasını farklı şekillerde tarif edebileceğini belirten Yalçın, “16 Nisan’ın kıymetini bu teşkilat anladı; tıpkı altının değerini sarrafın anladığı gibi. Çünkü biz olanları görüyor, neyin nereden tetiklendiğini biliyor, hangi sıkıntıları yaşadığımızı not ediyor ve bu ülkenin yarına yolculuğunda dönüm noktası olan 16 Nisan’a ilişkin yeni bir inisiyatif alırken bunun neye tekabül edeceğini çok iyi hesaplıyoruz.” ifadelerini kullandı.

Aktay: Memur-Sen Sendikacılıkta Devrim Yapmıştır

Programa katılan ve bir selamlama konuşması yapan AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Siirt Milletvekili Yasin Aktay ise Memur-Sen’in sendikacılığa yeni bir anlayış getirdiğini söyledi. Aktay, “Sendika hareketlerinin sosyolojisini yapmış bir akademisyen olarak söyleyebilirim ki; Memur-Sen sendikacılığı Türkiye’deki sendikacılık anlayışında bir devrim yapmıştır.  Sendikal alan özellikle solun alanı olarak kabul edilegelmiştir ve sendikacılık yapıcı bir eylem biçimi değil yıkıcı bir eylem biçimidir. Sendikalar bazı hedeflerin aracıdır genelde. Onun için sendikalar hep kavgalıdır. Önce devletle kavgalıdır, toplumla kavgalıdır sonra da kendisiyle kavgalıdır. Böyle bir sendikacılık marazi bir sendikacılıktır” dedi.

Aktay sözlerini şu şekilde sürdürdü: “İşte Memur-Sen’in getirdiği anlayış bu anlamda bir devrimdir. Amacımız bağcıyı dövmek değil. Hem üzüm yemek hem herkesin yiyeceği hale getirmek hem de bağcının kazanmasını sağlamak. O yüzden Memur-Sen’e teşekkür ediyorum.”

16 Nisan’da devlet ve millet buluşmasının son halkası  olduğunu ve millet iradesinin egemen olacağını belirten Aktay, “16 Nisan’da şahit olacağımız şey, millet iradesinin tecellisi olacaktır” diye konuştu.

Şeker: Erdem Hareketi Memur-Sen’in Bayrağını Dalgalandırmak İçin Çalışıyoruz

“Memur-Sen’in hak ve özgürlükten yana olan duruşunu Siirt’te de şimdiye kadar gösterdik ve göstermeye devam edeceğiz” diyen Memur-Sen Siirt İl Temsilcisi Murat Şeker, “Bütün teşkilat mensuplarımız ve kamu çalışanları için çalışmalarımız hız kesmeden devam ediyor. Her alanda ve her yerde var olmaya çalışıyor, Memur-Sen’in üzerine inşa edildiği değerleri en iyi şekilde temsil etmenin gayretindeyiz” şeklinde konuştu.

Diyanet-Sen’e Yeni Temsilcilik Binası

Genel Başkan Yardımcımız Medeni Sevinç ve Memur-Sen Genel Başkanı Ali Yalçın’ın katılımıyla Diyanet-Sen Siirt Temsilciliği’nin yeni hizmet binası açılışını gerçekleştirildi.

Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.