Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

16 Nisan Anayasa Değişikliği Referandumu’na sayılı günler kala Memur-Sen Konfederasyonu ülke genelinde başlattığı “Memur-Sen’e Davet, Tercih Evet” temalı programlarını sürdürüyor.

Programa Bem-Bir-Sen Genel Başkan Yardımcısı Medeni Sevinç başta olmak üzere, Memur-Sen Genel Başkanı Ali Yalçın, Memur-Sen Batman İl Temsilcisi Mehmet Ergin, Bem-Bir-Sen Batman İl Başkan Diyaddin Demirhan, AK Parti Batman Eski Milletvekili Ziver Özdemir, Memur-Sen Konfederasyonu’na üye sendikaların şube başkanları ve çok sayıda davetli katıldı.

Teşkilatımız Sorumluluk Alıyor

Kur’an tilaveti ile başlayan ve yoğun bir katılımla gerçekleşen programda konuşan Yalçın, “Bu teşkilat, 15 Temmuz’da gün televizyondan izleme ve pasif kalma günü değil, sokağa çıkma demokrasimize ve özgürlüğümüze sahip çıkma günüdür diyerek inisiyatif almış bir teşkilattır. Memur-Sen, darbenin püskürtülmesinde etkin rol oynayan Türkiye’nin en büyük emek örgütüdür. Onun için 16 Nisan’a ilişkin karar alıp sorumluluk üstlendiğimizde bize ‘bu iş sizin işiniz değil, siyasetin alanına girmeyin’ diyorlar” diye konuştu.

Memur-Sen’in referandum sürecinde etkin rol almasına ilişkin eleştirilere cevap veren Yalçın, “Bu teşkilat sahip olduğu entelektüel birikim gereği sorumluluk alıyor. 28 Şubat’ta sağımızdaki sendikanın başkanı bu ülkede en büyük sivil toplum örgütü ordudur sonra biziz dediğinde neden kimsenin sesi çıkmadı” diye sordu. Salona sığmayan ve ek olarak ikinci salonda kurulan sinevizyonlarla programı takip eden coşkulu kalabalığa hitap eden Yalçın, “Gezi’de KESK ve DİSK etkin rol aldı. Biz o zaman bu olaylar emperyal güçlerin bizim üzerimizde bir hegemonya kurma çabasıdır demiştik. O zaman gidip dönemin başbakan yardımcısından 3. Köprü ve havaalanı yapılmasın demişlerdi. Kimin ağzıyla konuşuyor bunlar?” dedi. Yalçın, “Geçmişimiz ve yakın dönemimiz millet iradesinin hiçe sayılmasının örnekleri ile dolu. Biz artık bunlar yaşanmasın ve tam demokrasi hayata geçsin istiyoruz. Onun için evet diyor onun için ‘Evet’e destek veriyoruz. 16 Nisan’da, 1 Milyon üyemizle, istikbalimiz ve yeni kazanımlar için istiklal mührümüzü “Evet” e vuracağız” şeklinde konuştu.

Sevinç: Memur-Sen Sendikacılıkta Bir Modeldir

Programda bir selamlama konuşması yapan Bem-Bir-Sen Genel Başkan Yardımcısı Medeni Sevinç, “Sizlerle birlikte gönül gönüle adım adım ilerleyerek yeni hedefimize doğru gidiyoruz. Memur-Sen, 213 kazanım elde ederek kamu sendikacılığında zirve olmuş ve herkese örneklik teşkil etmiştir. Toplu görüşme masasını toplu sözleşme olmadıkça masaya oturmayacağını belirterek tavır koymuş ve emekçiden yana olduğunu göstermiştir” dedi.

Özdemir: Referandum Yalnızca Türkiye’nin Referandumu Değil

Programda bir selamlama konuşması yapan AK Parti Batman Eski Milletvekili Ziver Özdemir ise, 16 Nisan’da yapılacak halk oylamasına ilişkin olarak “16 Nisan’da yapılacak referandum sadece Türkiye’nin referandumu değil. İslam dünyasına bakıyorsunuz gözler Türkiye’nin üzerinde. Buradan çıkacak güçlü bir ‘evet’i bekliyorlar çünkü umutlarını buraya bağladılar. Avrupa’ya bakıyorsunuz gözler yine Türkiye’nin üzerinde. Türlü desiselerle bu milletin iradesinin önüne geçmeye çalışıyorlar. Ama bu millet uyanmıştır ve geçmişinden ders alarak bugüne gelmiştir” diye konuştu.

Ergin: Bu Muhteşem Kalabalık Bir Müjdedir

Memur-Sen Batman İl Temsilcisi Mehmet Ergin ise yaptığı açılış konuşmasında salonların yetmediği kalabalığın “1 milyon 111 bin 111” üye hedefinin habercisi olduğunu söyledi. Ergin, “Bu muhteşem kalabalık hem 16 Nisan’da çıkacak sonucun hem de hedefimize ulaşacak olmamızın habercisidir” dedi.

 

Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.