Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

Türkiye’nin en büyük emek hareketi olan Memur-Sen, il buluşmalarında “1 Milyon 111 Bin üye hedefi” referandum da “evet” tercihiyle çalışmalar yürütecek. Memur-Sen’e “Davet” Tercih “Evet” buluşmaları 81 ilde başlayacak. Bem-Bir-Sen Genel Başkanı Mürsel Turbay ile Genel Başkan Yardımcısı Medeni Sevinç’in de yer aldığı basın toplantısı ve Memur-Sen Genişletilmiş Başkanlar Kurulu Toplantısı Ankara’da düzenlendi.

Memur-Sen Yönetim Kurulu Üyeleri, Memur-Sen Konfederasyonu’na üye sendikaların başkanları ve yönetim kurulu üyeleri ile çok sayıda basın mensubunun katıldığı toplantıda Anayasa Değişikliği Referandumu’na ilişkin Memur-Sen’in kararını açıklayan Memur-Sen Genel Başkanı Ali Yalçın, Türkiye’nin ve bölgenin en büyük emek hareketinin Memur-Sen olduğunu belirterek, “Kamu görevlilerinin yetkili sendikası Memur-Sen olarak; Milletimiz ve ülkemiz açısından yenilenmeye ve birilerinin Türkiye dayattığı teori ve pratikleri tasfiye etmeye katkı sağlayacak her işin, her duruşun, her oluşumun ya öncüsü ya paydaşı olduk.

 

Memur-Sen’in ve 11 hizmet kolunun tamamında bağlı sendikalarının yetkili olmasını sağlayan bu vasıfları, hem anlatmaya hem de sendikal duruşumuz, kazanımlarımızla somutlaştırmaya devam ediyoruz, edeceğiz. Evet, Mayıs ayında Memur-Sen’e üye kamu görevlisi sayısının, En az 1 Milyon 111 bin 111 olması için, illerimize ‘Memur-Sen’e Davet’ ziyaretleri düzenleyeceğiz. İllere yaptığımız bu ziyaretler, teşkilatımızın illerdeki liderleri tarafından ilçelerde, köylerde, işyerlerinde devam ettirilecek. Bu yılın Mayıs ayı; Konfederasyonumuz ve sendikalarımız açısından, 4. Dönem Toplu Sözleşme yapılacağından Ağustos ayı, üyelerimiz başta olmak üzere kamu görevlileri ve aileleri açısından; Anayasa değişikliği paketi oylanacağından 16 Nisan ise tüm milletimiz açısından son derece önemlidir” diye konuştu.“Toplu Sözleşme masasını, emeğin hakkı verildiğinde uzlaşma, alın terine haksızlık edildiğinde restleşme zemini olarak kullanma becerisini ispatlamış bir örgüt olarak bütün kamu görevlilerini Memur-Sen’e davet ediyoruz” diyen Yalçın, “Ülkemizin kamu görevlileri sadece kendilerine yönelik kazanımların artmasıyla yetinecek kadar bencil değil, hiçbir zaman da olmadı. Milletimin ve ülkemin kamu görevlileri; milletine ve ülkesine kazandırmaya, milletin ve ülkenin yeni umutlara, yeni fırsat ve imkânlara sahip olması için de ter akıtır. Milletinin, ülkesinin, devletinin dara düşmesine, zora düşürülmesine, operasyon alanına dönüştürülmesine izin vermez. Ülkesini kaybetmektense hayatını kaybetmeyi, bağımsızlıktan olmaktansa ayağından, elinden, gözünden olmayı önemsemeyen bir millet ve onun kamu görevlilerinden bahsediyorum. Biz, böyle bir milletin egemen olduğu, Türkiye’de sendikacılık yapmanın onurunu yaşıyor, sorumluluğunu taşıyoruz. Yıllarca, kendisiyle hesaplaşmaya, değerlerini aşağılamaya, inancını yok saymaya odaklanmış bir vesayet tezgâhının mağduru yapılan milletin yanında, milletle birlikte ortak akıl paydaşlığında olmaktan hiç vazgeçmedik” dedi.

Memur-Sen’in Türkiye’nin her kritik döneminde milletin beklentileriyle örtüşen tercihlerde bulunduğunu kaydeden Yalçın, “Bu ortaklığın, bu paydaşlığın, bu yol arkadaşlığının, karardaşlığın arkasında Memur-Sen’in,  milletle aynı pencereden bakması, milletle aynı yerden bakması ve aynı şeyi görmesi var. Biz, milletin gördüğünden başka bir şey görmeyiz, milletin görmediği, dikkate almadığı hiçbir şeyi de görmeyiz, dikkate almayız. Bütün bu söylediklerimiz, bugünkü tartışmalar için de geçerlidir” şeklinde konuştu.

Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.