Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

CUMHURBAŞKANI RECEP TAYYİP ERDOĞAN MEMUR-SEN TEŞKİLATI İLE BULUŞTU

Memur-Sen 5. Büyük Türkiye Buluşması Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın katılımıyla Antalya’da büyük coşkuyla gerçekleştirildi. Bem-Bir-Sen Genel Başkanı Mürsel Turbay, Genel Başkan Yardımcıları Levent Uslu, Medeni Sevinç, Gürkan Alper, Recayi Karslı ile Bem-Bir-Sen Şube-İl Başkanlarının katılığı programa, Memur-Sen Genel Başkanı Ali Yalçın, Memur-Sen Yönetim Kurulu Üyeleri, Memur-Sen Konfederasyonu’na üye sendikaların genel başkanları ile yönetim kurulu üyeleri, Memur-Sen İl Temsilcileri iştirak etti.

Memur-Sen’in kurucusu, şair ve düşünür Mehmet Akif İnan’ı da rahmet ve tazimle yâdettiğini belirten Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, bugün sendikanın onun hayallerini gerçekleştirdiğini, Türkiye’nin en etkili, en güçlü sivil toplum örgütü olarak, millî irade ve demokrasinin sancaktarlığını yaptığını söyledi. Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Bugün, Türkiye’deki her iki sendikalı memurdan birini bünyesinde barındırmanın yanında, dünyanın çok farklı ülkelerine yardım götüren, medeniyet değerlerimizin taşıyıcısı bir Memur-Sen var. Türkiye’nin daha büyük, daha müreffeh ve daha güçlü bir ülke olması için gecesini gündüzüne katarak çalışan Memur-Sen, 15 Temmuz’da olduğu gibi, millî iradeye canı pahasına sahip çıkan, darbecilere meydanları dar eden büyük bir ailedir” dedi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, bugün referanduma ‘hayır’ diyenlerin, 15 Temmuz Şehitler Köprüsü ile Fatih Sultan Mehmet Köprüsü’ne ve kendi dönemlerinde yaptıkları Yavuz Sultan Selim, Osmangazi köprüleri ile Avrasya ve Marmaray Tünellerine de ‘hayır’ dediğini hatırlattı. Cumhurbaşkanı Erdoğan, Türkiye ekonomisi için ‘battı, bitti’ denildiği bir dönemde yarısı yabancı sermaye olmak üzere, 11 milyar dolarlık yatırımla 1915 Çanakkale Köprüsü’nün temelini attıklarını vurguladı. Geçen 14 yıllık dönemde Türkiye’nin kendi silahını, tankını, savaş helikopterini, insansız hava araçlarını yapan, savunma sanayinde giderek devler ligine yükselen bir ülke hâline geldiğini kaydeden Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Şimdi biz hamdolsun kendi insansız hava aracımızı yapar hâle geldik. Yeterli değil, daha iyi olacak inşallah, daha ileri gideceğiz. Bugün Türkiye kendi menfaatleri için birilerinden icazet almaya gerek duymuyor. Bugün Türkiye terörle mücadelesini hem yurt içinde, hem yurt dışında tamamen millî imkânlarla yürütüyor. Şu anda Tendürek Dağları’nda, Cudi’de, Besler Deresi’nde bu teröristlere evelallah askerimiz, polisimiz, köy korucumuz kan kusturuyor, inlerine girdik. Çünkü bizim milletimize sözümüz var, refah, mutluluk, huzur gelene kadar biz devam edeceğiz” şeklinde konuştu.

Tek parti döneminde Türkiye’nin pek çok yerinde camilerin amaçları dışında kullanıldığını, bazılarının yıkılıp satıldığını, bazılarının ise ahır olarak kullanıldığını hatırlatan Cumhurbaşkanı Erdoğan, şunları söyledi: “Mukaddes Kitabımızın öğrenilmesi, öğretilmesi yasaklandı. Bin yıldır Kur’an-ı Azimüşşan ile yaşayan bu milletin evlatları Kur’an-ı Kerim’i ancak mahzenlerde, mağaralarda gizli saklı öğrenebildi. Çok daha kötüsü, yıllarca bu ülkenin semalarında Ezanı Muhammedi sesi ne yazık ki duyulmadı veya Türkçe duyuldu. Merhum Mehmet Akif’in İstiklal Marşı’nda ‘Bu ezanlar-ki şehâdetleri dînin temeli / Ebedî yurdumun üstünde benim inlemeli.’ diyerek ifade ettiği ezana milletimiz yıllarca hasret kaldı. Düşünce inançtan, kılık kıyafete kadar en temel insan hakları ayaklar altına alındı. Daha sonraki dönemlerde de bu zihniyetin etkisi devam etti.”

Salonda bulunanlardan 16 Nisan halk oylamasında ‘tek millet, tek bayrak, tek vatan ve tek devlet’ için ‘evet’ demeye davet eden Cumhurbaşkanı Erdoğan sözlerini, 16 Nisan’ın ülke ve millet için yeni bir milat ve aydınlık günlere vesile olması temennisiyle tamamladı.  “Vesayet kurnazlarına, müesses nizam aymazlarına son yumruğun indirileceği tarih 16 Nisan’dır” diyen Memur-Sen Genel Başkanı Ali Yalçın, “Memur-Sen’lilerin zirvedeki Memur-Sen bayrağını daha da yükseğe taşıyacağı tarih 15 Mayıs’tır. 4.Dönem toplu sözleşmesinde yeni rekorlarımız için gereken istişare sürecini başlatmak, heyecanımızı ve kararlılığımızı haykırmaktır. Memur-Sen; üyeleri için onur, kamu çalışanları için umut kaynağıdır. Zalimlere karşı direnişin merkezi, mazlumlar için diriliş nefesidir. Bizler, istiklal ve istikbalimiz için, emek, ekmek, adalet için mücadele vermeyi seçtik” şeklinde konuştu.

Kuruldukları günden bu yana kamu görevlilerinin umudu olduklarının altını çizen Yalçın, “Her ne ad altında önümüze gelirse gelsin iş güvencesini ortadan kaldıracak girişimlere karşı duracağız. Konfederasyonumuz iş güvencesinin garantör teşkilatıdır. Bu noktadan bir adım geri adım atmadık. Atmayacağız. Bizi farklı ve rakipsiz kılan özelliğimiz kararlılığımızdır. Biz, kararsızlığın fırsat, boş vermişliğin imkân hırsızı olduğunu bilen bir teşkilatız” ifadelerini kullandı. Salondaki davetlilere “Var mısınız dünyaya değer sendikacılığını taşımaya?” diyen soran Yalçın, “Emeğin hakkını, alın teri kurumadan ve haksızlık yapmadan ödeyin’ düsturunu dünyaya anlatacak sendikal bilinci kurmaya var mısınız? Siz varsanız sorun yok. Siz varsanız umut çok” ifadelerini kullandı.

Memur-Sen’in tüm hizmet kollarında yetkili ve etkili olduğunu hatırlatan Yalçın, her dalda önde olduklarını belirtti. “Ter akıtmadan, bedel ödemeden kazandığımız, kolay elde ettiğimiz hiçbir şey yok” diyen Yalçın, “Emeğimizle, alın terimizle kazandığımız için rakip tanımıyoruz. Rakiplerimizin hali pür meali gün gibi ortadadır. Kamu-Sen ve KESK eriyor, bitişe, çöküşe doğru ilerliyorlar” şeklinde konuştu. Konuşmasında OHAL KHK’larını değerlendiren Yalçın, “Hainleri temizlemek için gösterilen kararlılık; masumları ve mağdurları ayıklamak için de gösterilmelidir. Mağdurlar için: Rapor, Basın Açıklaması, Hükümete Bilgi Notu verdik. Hainleri temizlemek için gösterilen kararlılık; masumları ve mağdurları ayıklamak için de gösterilmelidir. Hainse babamız bile olsa sahip çıkmayız, masumsa düşmanız dahi olsa hakkını savunuruz. Çünkü bizim için Hakk’ın hatırı bütün hatırların üzerindedir” dedi.

1 Mayıs’ı Kütahya’da kutlayacaklarını deklare eden Yalçın, 1 Mayıs’ta bir ilki diğer bir ilkle buluşturduklarının altını çizerek, “Cumhurbaşkanlığı Sistemindeki ilk 1 Mayıs’ı, Toplu Sözleşmenin tarihte ilk yapıldığı Kütahya’da kutlayacağız. 1 Mayıs İşçi Bayramı ile Vesayetsiz Türkiye Bayramını birleştireceğiz” ifadelerini kullandı. Mayıs’ta önemli bir sürece gireceklerini söyleyen Yalçın, bir önceki dönem imzalanan toplu sözleşme kazanımlarının da bekçisi olduklarını vurguladı. Yalçın, “KİT personelinin yıllık izinleri konusunda Kamu Denetçiliği Kurumuna iki başvuru yaptık: KİT’lerde ücret gruplarının 5’ten 3’e düşürülmesi ve haksız yere yok sayılan 4/C’li personelin ek ödeme mağduriyetini gündeme getirerek çözümünü istedik” şeklinde konuştu.

  1. Dönem Toplu Sözleşmesine hazırlandıklarını anlatan Yalçın, sözlerini şu şekilde sürdürdü: “Ek ödemeden ek göstergeye; kadroya geçişten kadro derecelerine; maaş zam oranından ilave artış kalemlerine; sosyal haklardan özlük haklarına kapsayıcı tekliflerle masada olacağız. Emeğimizin doğrudan karşılığını ve Türkiye’nin büyümesinden payımızı istiyoruz. 4.Dönem Toplu Sözleşmesi, Türkiye’nin vesayetten kurtuluşuna ilişkin ilk kapsamlı kutlama olarak kayda geçmeli. Kamu görevlileri gelir vergisiyle, doğrudan ve dolaylı vergilerle vergi mağduru yapılıyor.”

Geçmişte Türkiye’de yaşanan hukuksuzluklara değinerek sözlerini devam ettiren Yalçın, “Biz, darbelerle, ekmeğimizin çalınmasını, muhtıralarla, MGK kararlarıyla emeğimizin gasp edilmesini istemiyoruz. Demokrasi dışı araçlarla, millet iradesi dışındaki mekanizmalarla istikrarın yok edilmesini, güvenin heba edilmesini, ekonominin çökertilmesini, kamu maliyesi kaynaklarına çökülmesini kesin ve kalıcı olarak tarihimizden, geleceğimizden çıkarmak istiyoruz” ifadelerini kullandı. Kasası dolu bir devlet için, cebindekiyle bütün ihtiyaçlarını karşılayan bir millet olmak adına sorumluluk aldıklarını kaydeden Yalçın, “Yeni Türkiye’nin kuruluşuna engel olalım derken, AB’nin çöküşünü, yıkılışını hızlandırma butonuna bastılar. Ey korkuların esir aldığı, zihinlerini hezeyanların, kâbusların işgal ettiği Avrupa; siz kendinizi piramidin zirvesinde görürken, labirentin ortasında kıvranıp durduğunuzu henüz anladınız. Düşüyorsunuz, sahte değerleriniz, göstermelik ilkeleriniz, sizinle birlikte yok olacak” şeklinde konuştu.

Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.