Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

HAKKIMIZDA…

Yerel Yönetimler Hizmet Kolu’nda kısa adı BEM-BİR-SEN olan BELEDİYE VE ÖZEL İDARE ÇALIŞANLARI BİRLİĞİ SENDİKASI 1994 yılında kurulmuştur.
Yerel Yönetim ve Kamu çalışanlarının ortak hak ve çıkarlarını korumak ve geliştirmek için evrensel insan temel hak ve özgürlüklerini referans alan bir sendikadır.
BEM-BİR-SEN, şiddet ve şiddet içerikli eylemleri reddeden, evrensel düşünen, evrensel kurallar çerçevesinde sendikacılık yapan, bireysel taleplerin toplumsal talebe dönüştüğü, sosyal sorumluluğunun bilincinde, kurumsal yapısını tamamlamış bir sivil toplum kuruluşudur.
BEM-BİR-SEN, Yerel Yönetimler Hizmet Kolu’nda, çalışanların hak ve talepleri konusunda üstlendiği sorumluluk bilinciyle, çağın gereklerini kuşanarak, üyelerinin birlik ve beraberliği, üretimden gelen gücü ve desteği ile sivil toplum örgütlerinin önündeki antidemokratik kısıtlama ve engellerin kaldırılması için mücadele eden sendikadır.
BEM-BİR-SEN, çalışanların demokratik hakları çerçevesinde, çalışma barışını korumak için sosyal taraflarla diyalog zemininin oluşturulmasına özen göstermekte, “Hizmet ve Üretim Sendikacılığı”nı geliştirmek için teşkilatlarına ve üyelerine yönelik “Eğitim ve Bilgilendirme” faaliyetlerini sürekli ve süresiz devam ettirmektedir.
BEM-BİR-SEN’in özellikle ve öncelikle “Hizmet Sendikacılığı”nı ilke edinmiş bir sivil toplum kuruluşu olarak temel felsefesi; toplumsal huzurun tesisi için insan temel hak ve özgürlüklerinin önündeki engellerin kaldırılarak kusursuz bir demokrasinin işlediği, muasır medeniyetin fevkinde müreffeh, yaşanabilir bir ülkenin oluşmasına katkıda bulunmaktır.

VİZYON

Bem-Bir-Sen üyelerinin ortak, ekonomik, sosyal, kültürel, mesleki hak ve menfaatlerini korumayı ve geliştirmeyi temel amaç sayar.
Demokrasinin korunup yerleşmesine, sosyal adaletin ve barışın gerçekleşmesine yardımcı olmayı amaçlar.
Çalışmalarında Evrensel İnsan Haklarını, temel hak ve özgürlükleri, hukukun üstünlüğünü ve demokrasiyi esas alır. Biz sadece pazarlık masasında adalet için değil, aynı zamanda toplumda ve yönetimde adalet için savaşıyoruz.

MİSYON

Üyelerine adaletli, insan onuruna yaraşır bir hayat düzeyi sağlamak için elverişli aylık ve ücret ile daha iyi çalışma şartları ve mesleki saygınlık kazandırmayı,
Üyelerine tayin ve nakillerinde adaletli davranılmasını,
Üyelerinin mesleklerinde ilerlemelerini sağlamayı,
Üyelerinin ve aile fertlerinin eğitim, sağlık, sosyal ve bakım şartlarının iyileştirilmesini ve geliştirilmesini, emeklilik, malullük, dul ve yetim kalma durumlarında gerekli koruma ve bakım tedbirlerinden faydalanabilmelerini,
İşverence mağdur edilmeleri halinde üyelerine maddi, hukuki ve sosyal yardımlar yapmayı,
Özürlü üyelerinin hayat şartları ile düzeylerinin yükseltilmesini,
Bayan üyelerinin mesleki faaliyetlerinin kolaylaştırılmasına, temel insan hak ve hürriyetlerinden yararlanmalarına yardımcı olmayı,
Herkesin fırsat eşitliği içinde parasız eğitim ve öğretim hakkından faydalanmasını,
Üyelerinin dil, din, ırk, mezhep ve siyasi düşünce farkı gözetmeksizin sorumluluklarını bilen insanlar olarak yetişmesini, toplumun adalet ve barış içinde yaşamasını,
İdarelerin plan, program, yönetim, yürütme ve denetim safhalarına katılarak milli, demokratik ve etik değerlere saygılı idari sistemlerin oluşturulmasını,
Toplumsal meseleler karşısında sorumluluk bilinci ile düşüncelerini ortaya koymayı ve mücadelesini yapmayı görev bilir.

Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.