Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

BÜYÜK KUDÜS MİTİNGİNDE YERİMİZİ ALDIK

Kudüs sevdalısı yüzbinlerce insan Yenikapı miting alanında bir araya geldi. Genel Başkanımız Mürsel Turbay, Genel Başkan Vekilimiz Levent Uslu, Genel Başkan Yardımcılarımız Gürkan Alper, Recayi Karslı, İstanbul teşkilatımız başta olmak üzere birçok ilden teşkilat mensuplarımız, üyelerimiz Büyük KUDÜS mitinginde yerini aldı.

Yenikapı Etkinlik Alanı’nın farklı yerlerine “Kanında boğulacaksın İsrail”, “Kahrolsun İsrail” yazılı pankartlar asıldı. Miting kürsüsünde Kudüs’teki Kubbet-üs Sahra’nın altın kubbesinin bir maketi fon olarak kullanıldı.” Hamas’a selam, Filistin’e selam” sloganlarının atıldığı mitingde Türk bayraklarının yanında Filistin ve Hamas bayrakları da taşındı.

EY ZALİM YENİLECEKSİN!

Programda bir selamlama konuşması gerçekleştiren Genel Başkan Vekilimiz ve Memur-Sen Genel Başkan Yardımcısı Levent Uslu, “Mescid-i Aksa’yı işgal eden Siyonistlere, bu kıyam diyarından meydan okuyorum. Ey zalim, yenileceksin, kin ve kanla ördüğün ideoloji üzerine çökecek ve sen korkularınla enkazın altında kalacaksın. Kork, bak bu alanlarda kimler var. Yavuzlar burada, Selimler burada, Selahaddinler burada, Abdülhamitler burada, Halisdemirler burada, Halil Kantarcılar burada ve bu davayı Kudüs davasını, İslam davasını ve Siyonist İsrail’in tuzaklarını tezgâhlarını bir ömür bize anlatan Necmettin Erbakanlar burada. Kork, Siyonist İsrail kork” diye konuştu.

“Adaletsiz küresel sistem, insanları gücün ve paranın hâkim olduğu bir düzene sürüklemek istiyor” diyen Uslu, “Bu zihniyet, en masum karineleri bile silaha dönüştürüyor, çatışmalara çeviriyor. İşgalcilerin projelerinin hüküm sürdüğü yer şuan maalesef bizim coğrafyalarımız. Siyonist İsrail’in projeleri, Kudüs’e yönelik, onun için Müslümanların ilk kıblesi Mescid-i Aksa’ya yöneltilen hayasız saldırılara karşı koymak boynumuzun borcudur. İnsanlığın geleceğini adaletini savunmak zorundayız, İsrail’in Kudüs’te postallarıyla dolaşmasından, Müslüman olarak da insan olarak da rahatsızız. Bugün bu meydanda dünyanın tüm mazlumlarının haklarını savunmak için haykırıyoruz. Onun için diyoruz ki, ‘Ey zalimler, ey Siyonistler, bizim Allah’a inancımız tam. Yenileceksiniz ve topraklarımızdan defolup gideceksiniz’” ifadelerini kullandı.

Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.