Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

Konya Şubemizin Ramazan ayı etkinlikleri kapsamında belediye çalışanları ve aileleri, iftar sofrasında yetim çocuklarla bir araya geldi. Programa Genel Başkan Yardımcılarımız Levent Uslu ve Recai Karslı’ da katıldığı iftar programı, Büyükşehir Belediyesi Akyokuş Restoran’da gerçekleşti.

KÖZOĞLU: SİZ, MİLLETİN VE ÜMMETİN EVLATLARISINIZ, ÜZÜLMEYİN!

Dayanışmanın zirveye ulaştığı Ramazan ayında yetimlerle birlikte iftar açmanın kıvancını yaşadıklarını belirten Konya Şube Başkanımız Sait Közoğlu, “Bu güzel Ramazan ayında sizlerle birlikte iftar açmak istedik. Cenab-ı Hakk’a şükürler olsun, bizlere bunu nasip etti. Sizlerin masalarımızı onurlandırmanız, bize bu mübarek günlerde ödül gibi geldi adeta. Sizlerle iftar yapmaktan dolayı kıvanç duyuyoruz. Kimsesizlik, yetimlik, fakirlik hiçbir zaman utanılacak bir durum değildir unutmayın. Aksine Rasulullah da yetim olarak büyümüştü. Biliyoruz, ülkemizde ve dünyada yetimlerin sayısı oldukça fazla. Ama bu sizi üzmesin. Siz milletin ve ümmetin evladısınız. Geleceğe olan ümitleriniz kırılmasın. Sizlerin şuurlu bir nesil olarak ülkemize hizmet edeceğinize, sizler gibi yetim kalan kardeşlerinize destek olacağınıza inancımız sonsuz. Tekrar bu güzel buluşmayı gerçekleştiren yönetim kurulumuzdaki yol arkadaşlarıma ve katılımlarınızdan dolayı sizlere teşekkür ediyorum” dedi.

USLU: BİZİM YETİMLERE KARŞI BÜYÜK SORUMLULUKLARIMIZ VAR

Genel Başkan Yardımcımız Levent Uslu, “Yetimlerin ve kimsesizlerin sorumluluğu ümmetin sorumluluğudur!” diyerek sözlerine başladı. ‘Geçmişimize Hürmet, Geleceğimize Hizmet: Ramazan 2018’ temalı bir çalışma başlattıklarını ve bu çalışmayı en önde Bem-Bir-Sen Konya Şube Başkanlığı’nın götürdüğünü ifade eden Uslu, Sait Közoğlu ve ekibine teşekkür etti. Uslu, “Sait Başkanımızın da belirttiği gibi ümmetin evlatları, yetimlerimiz, bir şekilde büyüyecekler. Ama biz eğer Allah’a sorumluluğumuzu, görevlerimizi yerine getirebilirsek, onları öğrenimleri, çocuklukları ve gençlik yıllarında yalnız bırakmazsak, yanlarında olursak, kendi evlatlarımız gibi büyütebilirsek işte biz o zaman imtihanımızı geçmiş olarak kabul edeceğiz. Bu arada şunu da belirtmekte fayda var: Şehit ve gazilerimiz bize bu güzel günü armağan eden en değerli varlıklarımızdır. Onları da bu günde hatırlamamız gerekiyor. Ramazan’ın bu gününde tüm ahirete intikal etmiş şehitlerimizi rahmetle anıyor, tüm gazilerimize minnetlerimizi bildiriyorum. Allah onlardan razı olsun” diye konuştu.

      

Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.