Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

Bem-Bir-Sen Kırklareli İl Başkanlığımız tarafından yeni yönetimlerinin birbirlerini tanımaları ve kaynaşmaları amacıyla yemekli bir program düzenlendi.

14 Kasım 2017 Salı günü saat 18.30’da Kırklareli Öğretmenler Evi’nde düzenlenen kaynaşma yemeğinde açılış konuşması yapan Bem-Bir-Sen Kırklareli İl Başkanımız İsmail Şimşek, yeni yönetimlerinin birbirlerini tanımaları ve kaynaşmaları amacıyla bir araya geldiklerini söyledi.

Bem-Bir-Sen’in üyeleri adına önemli kazanımlar elde ettiğini belirten İl Başkanımız Şimşek, “Geçtiğimiz günlerde milyonlarca kamu çalışanını ilgilendiren 2018-2019 toplu sözleşmeleri yetkili konfederasyon Memur-Sen ve Kamu İşveren Heyeti tarafından imza ile sonuçlandırılırken, yetkili sendikalarda hizmet kollarına ilişkin sözleşmeleri Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı ile imza altına alındı. Bem-Bir-Sen hizmet kollarında çalışan 70 bina yakın üyesi adına imzaladığı toplu sözleşme ile önemli kazanımlara imza attı. Yoğun bir çalışma ve mücadele içerisinde geçen müzakereler sonrası Bem-Bir-Sen heyeti ve Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı tarafından imzalanan toplu sözleşmede, sosyal denge tazminatı kazanımının devam ettirilmesi öne çıkarken, birçok iş kolunda çalışan personelin yüzünü güldürecek önemli maddeler yer aldı. Bu kazanımlara ait detaylar broşür haline getirilerek, üyelerimize sunuldu. Ayrıca İl Özel İdaresi olarak önümüzdeki dönemi kapsayacak olan sosyal denge tazminatı çalışanlarının da yakın bir zamanda olumlu olarak sonuçlandırılmasını temenni ediyoruz.” diye konuştu.

Yeni Yönetim oluşturduklarını anlatan Bem-Bir-Sen Kırklareli İl Başkanımız İsmail Şimşek, “Sendika genel merkezimiz ilimizde Bem-Bir-Sen yönetiminde görev değişikliği yapmıştır. Takdir edersiniz ki bu bir bayrak devir teslimidir. Esas olan sendika ve hizmettir. Bu bağlamda bugüne kadar sendikamıza hizmet eden Aslan Başgönül başkanımıza ve yönetimine teşekkür ediyorum. Yeni Yönetim kurulumuz şu şekilde oluşturuldu: İl Başkanı İsmail Şimşek, İl Başkan Yardımcısı Murat Yılmaz, İdari ve Mali İşler İl Başkan Yardımcısı Emre Onurlu, Teşkilat İl Başkan Yardımcısı Emre Bozkurt, Eğitim İl Başkan Yardımcısı Rahim Zobu, Kadın Kolları komisyonu başkanı Şeyda Nur Alkaç, engelliler komisyonu başkanı Tarık Uzel, Genç Memur Sen Temsilcisi Çağrı Aydemir.” şeklinde takdimde bulundu.

Daha sonra Memur-Sen İl Başkanı Selahattin Karanfiler, konuşmasını gerçekleştirdi.

Uluslararası güçlerin Türkiye’nin büyümesinden ve güçlenmesinden rahatsız olduğunu aktaran Karanfiler, “Irak ve Suriye savaş alanına döndü. Uluslararası güçler oraya yerleşti. Şimdi de Suudi Arabistan ve Yemen arasında Uluslararası güçler kaos oluşturmak adına vazifelerini yerine giriyorlar. Bu güçler Türkiye’nin güç olmasına müsaade etmeme adına uğraşıyorlar. Bölgede gelişen, büyüyen Türkiye’yi istemezler. Bizler, büyük medeniyete sahip olan ülkemiz bölgesinde önemli güç olacak. Memur-Sen olarak kurulduğumuzdan bugüne kadar mücadelemizi veriyoruz. Kamuda kadınların kıyafet özgürlüğünü sağladık. Erkekler için mücadele ediyoruz. Memur-Sen Türkiye’nin en güçlü sendikasıdır. Ülkenin her alanında projelere katkı sağlıyor. Biz, sendikacılığı sokaktan çekerek, birçok katkı sağladık. Her şeye karşı olmak en kolay sendikacılıktır. Eğitim üzerinde birçok sorunlar var. Ama Memur-Sen bu konuda hükümetin önüne raporunu sundu. Biz konuşmaya ve eleştiri yapmaya sahibiz. Projemizi sunduk. Acilen Türkiye’nin israfın önüne geçmesi gerekli. Birikecek payın çalışanlara refah payı olarak dağıtılmasını öneriyoruz. Bugün KPSS oluyor. Ardından mülakatlar oluyor. Puan sıralamasına göre işe girilmeli. Mülakatın kalkmasını hükümete sunduk. Güvenlik soruşturması sonuna kadar yapılsın.” cümlelerini kullandı.

Memur-Sen İl Başkanı Selahattin Karanfiler, Memur-Sen’in eksik gördüğü konularda hükümete projeler ürettiğini ve sunduğunu sözlerine ekledi.

Son olarak ise Kırklareli İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Ziya Eser, konuşmasını yaptı. Eser, konuşmasında, bu tür birlik ve beraberlik amacıyla düzenlenen organizasyonların önemli olduğunu ifade etti.

Sendikaların ülke meseleleri ile yakından ilgilenmesi gerektiğini vurgulayan Eser, “Bu tür organizasyonlara ihtiyaç var. Sendikalarımız elbette açıklanan konular ile ilgili yakından ilgilenmelidir. Çeşitli alanlarda ülke meseleleri ile yakından ilgilenecekler. Bu akşam ki düzenlenen yemeği önemsiyorum. Şüphesiz toplumların gelişmesini, ilerlemesini Sivil Toplum Kuruluşları önemli dinamiklerdir. Üye olunmaya ilk başlarda korkuluyor. Ülkemiz güçlü olsun istiyorsak, STK’lara bizler sahip çıkacağız. Bunu da el birliği içerisinde başaracağız.” şeklinde konuştu.

Yapılan konuşmaların ardından Üyeler hep birlikte yemek yiyip, sohbet etti.

Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.