Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

Genel Başkan Yardımcımız Gürkan Alper, Kayseri Şubemizin Temsilciler Eğitim Semineri’ne katıldı.

Katılımcılara Bem-Bir-Sen ve faaliyetleri ile ilgili bilgiler veren Genel Başkan Yardımcımız Alper, “Bem-Bir-Sen bir erdemliler hareketidir. Eskiden yanlış bir algı vardı, sanki sendikacılık sadece solcuların yaptığı bir sivil toplum faaliyetiydi. Bizim temel değerlerimiz, bizim temel inançlarımız hakkın korunması, Hakk’ın üstün tutulmasıdır. Bizim inancımıza göre güçlü olan değil, haklı olan üstündür. Bu anlamda hakkın yerine getirilmesi açısından Bem-Bir-Sen, Memur-Sen bir erdemliler hareketidir. 2006’dan beri yetkili sendika olarak, rakiplerimizin toplamının iki katına yakın fark atarak yaklaşık 70 bin üye ile büyük bir başarıya imza atılmıştır. Bu tabii ki sizlerin gayretleri, çalışmaları ve destekleriyle olmuştur. Hepinize gayretleriniz ve çalışmalarınız sebebiyle teşekkür ediyorum.” dedi.

 

Türkiye olarak çok zor dönemden geçtiğimizi belirten Genel Başkan Yardımcımız Alper şunları söyledi:

“Bem-Bir-Sen olarak 50 ülkeden sendika ve konfederasyonla görüşerek ICLM’i kurduktan sonra üyelerimiz tehditler almaya başladı. FETÖ yapılanması uluslararası anlamda etkin bir terör örgütü. Her şeyi para ile çözmeye, ele geçirmeye çalışıyorlar. Siyasetçilere, yerel yönetimlere, medyaya, sivil toplum örgütlerine para dağıtıyorlar. Türkiye aleyhine çalışıyorlar. Türkiye’nin dışarıda olumsuz algılanması, başında bulunan liderin bir diktatör olduğu algısı oluşturmaya çalışıyorlar. Türkiye üzerine operasyon yapmak ve yaptırmak için uğraşıyorlar. 2018-2019 bu yüzden çok önemli yıllar. Eğer biz bir olmazsak, beraber olmazsak, farklılıklarımızı zenginlik görmezsek Suriye’den beter hâle geliriz. 15 Temmuz hain darbe girişimi, Türkiye’yi Suriye’den beter hâle etme operasyonudur. Bir darbe yapıp yönetimi ele geçirmek değil sadece, iç savaş çıkarıp ülkenin başka güçlere teslim edilmesi operasyonudur.”

Temsilciler Eğitim Seminerinde Kayseri Şube Başkanımız Mehmet Karakaş ile Genel Merkez Hukuk Müşavirimiz Çağdaş Eminoğlu da birer konuşma yaptılar.

Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.