Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

BM derhal gereğini yapmalı

Belediye ve Özel İdare Çalışanları Birliği Sendikası (BEM-BİR-SEN) ve Uluslararası Emek Hareketi Konfederasyonu (ICLM) Genel Başkanı Mürsel Turbay, Suriye rejim uçaklarının İdlib’te gerçekleştirdiği kimyasal saldırıyı lanetledi. 6 yıldan bu tarafa eli kanlı katil Esed tarafından Suriye’de tam bir soykırım suçu işlendiğini vurgulayan Turbay, Suriye rejimi ve destekçilerinin insanlık suçu kapsamına giren saldırılarına karşı Birleşmiş Milletler Güvenlik Konseyi’ni göreve davet etti.

İNSANLIK BU ZULME KAYITSIZ KALAMAZ
Turbay yaptığı açıklamada, Suriye’de yaşanan vahşetin dayanılmaz boyutlara ulaştığına dikkat çekerek, “Uluslararası toplum derhal harekete geçmelidir. Bu vahşete karşı sadece Türkiye değil, bütün ülkeler sorumluluklarını yerine getirmelidir. İnsanlık bu zulme daha fazla seyirci kalamaz, kalmamalıdır.” dedi.


ESED HİÇBİR ÇİZGİ BIRAKMADI
Başta ABD olmak üzere birçok Batılı ülkenin kimyasal silah kullanımını ‘kırmızı çizgi’ olarak deklare ettiğini hatırlatan Turbay, “Zalim Esed kendi halkına karşı vahşette aşılmadık hiçbir çizgi bırakmamıştır. Çoluk çocuk demeden onlarca kez kimyasal silahlarla adeta toplu kıyıma girişen bu zalimi durdurmanın zamanı gelmiş ve hatta geçmektedir. Dünyanın gözü önünde alenen savaş suçu işleyen bu cani için Birleşmiş Milletler derhal harekete geçmeli ve gereğini yapmalıdır.” şeklinde konuştu.

ESED SAVAŞ SUÇLARI MAHKEMESİNDE YARGILANMALI
Suriye rejiminin başındaki eli kanlı katil Esed’in tamamen kontrolden çıktığını da belirten Turbay, şöyle devam etti: “Devlet terörü estiren zalim Esed acilen Lahey’de Savaş Suçları Mahkemesi’nde yargılanmalıdır. Masum insanların katledilmesi karşısında tepkisiz kalmak, küçücük bebeklerin hayatını rejiminin insafına bırakmak, yeni katliamlara davetiye çıkarmak anlamı taşımaktadır. Başta ABD ve Rusya olmak üzere Ortadoğu’da masum çocukların kanları üzerinden çıkar paylaşımına girişen ülkeler, eğer azıcık vicdanları kaldıysa bu katili derhal yargılamalı ve en ağır cezayı vermelidir.”

BU VAHŞETTEN DESTEKÇİLERİ DE SORUMLUDUR
İdlib’te ölen masumların kimyasal gazla adeta kuş gibi çırpınarak can verdiklerine işaret eden Turbay, “Bu manzara karşısında gözü yaşarmayan, vicdanı sızlamayanlar tamamen insanlığını yitirmiş demektir. Esed rejimine göz yuman ve destek veren Rusya ve bölge ülkeleri bilmelidir ki; Adili mutlak olan Allah, ortak oldukları bu vahşetin bedelini eninde sonunda onlara ödetecektir.” şeklinde konuştu.

Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.