Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

Bem-Bir-Sen Genel Başkan Yardımcımız Recayi KARSLI, ABD ile Brunson krizine ilişkin yaptığı açıklamada, ” Türkiye’nin tehditlere pabuç bıraktığı nerede görülmüştür? Papaz bahanesiyle şantaja boyun eğmeyeceğiz” dedi.

KARSLI  ‘ABD, Evanjelistlerin dolduruşuna gelip bir papazı bahane göstererek Türkiye’yi tehdit etmektedir. Bu ayıptır, ahlaki kural ihlalidir, stratejik ortaklığa gölge düşürmektir, haddi ve hududu aşmak demektir.’ dedi.

Genel Başkan Yardımcımız Recayi KARSLI, ABD Başkanı Donald Trump’ın, papaz Andrew Craig Brunson’ın serbest bırakılmaması halinde “Türkiye’ye yaptırım uygulayacağı” şeklindeki ifadelerine ilişkin açıklamasında,
Türkiye’nin ABD ile on yıllardır müttefiklik hukuku içinde bulunduğunu belirten Karslı “ABD, Evanjelistlerin dolduruşuna gelip bir papazı bahane göstererek Türkiye’yi tehdit etmektedir. Bu ayıptır, ahlaki kural ihlalidir, stratejik ortaklığa gölge düşürmektir, haddi ve hududu aşmak demektir.”Malumpapaz serbest bırakılmazsa yaptırım uygulayacaklarmış.” ifadesini kullanan Karslı“Bu üslup küstahça dır , Buyurgan, bulanık ve buruşmuş bir tavır dır. Türkiye’nin tehditlere pabuç bıraktığı nerede görülmüş, nerede duyulmuştur?” diyen Karslı , “Türkiye-ABD ilişkilerini casusluk suçlamasıyla bağımsız ve tarafsız Türk mahkemesinde yargılanan bir papaz riske atıp krize sokuyorsa ne söylense nafiledir. ABD Başkanı, papaz peşine düşeceğine ülkesinde misafir ettiği FETÖ’cüleri ne zaman iade edeceğini düşünmelidir.” açıklamasını yaptı.

“Şantaja boyun eğmeyiz, eğmeyeceğiz” Türkiye’nin tam bağımsız ve bağlantısız bir ülke olduğunu vurgulayan Karslı , şöyle devam etti: “Onun bunun ağzına bakmadık, bakmayacağız. Papaz bahanesiyle şantaja boyun eğmeyiz, eğmeyeceğiz. Tehdit acizlerin zaafı, korkakların zayıflığıdır. Kaldı ki Türk milletine tehdit işlemez, tarihin hiçbir döneminde de işlememiştir. Papazı isteyen ABD, Pensilvanya’daki haini verirse her hal ve şartta bir takas imkan ve ihtimali doğabilecektir. Nasıl olsa suçluların, ajanların ve hainlerin değiş tokuşuna Soğuk Savaş yıllarında epey tesadüf edilmiştir. Kanaatimiz odur ki ya bir yol ağzında ya da bir köprü başında suçluların takası sağlanabilecektir.

Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.