Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığına seçilen Mevlüt Uysal’ı tebrik ederiz

Kadir Topbaş’ın istifasıyla boşalan İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığına Mevlüt Uysal seçildi. İstanbul Büyükşehir Belediye Meclisi’nde yapılan seçimin üçüncü turunda, CHP adayı Ekrem imamoğlu’nun aldığı 125 oya karşı 179 oy alarak İstanbul’un yeni belediye başkanı oldu.

Seçimi kazanmasının ardından bir konuşma yapan Başkan Uysal, “Meclis üyelerimiz 3 tur burada kaldılar. Sizlere canı gönülden teşekkür ediyorum. Bu seçimde şahsımı büyükşehir belediye başkanı yaptınız. Dünya şehri olan İstanbul adına, bölgemiz adına hayırlı olsun diyorum. Şahsım adına da inşallah hayırlısı olur. Genel başkanımız, Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan 1994 yılında burada başkanlığa başladı, belediyecilikte bir çığır açtı. Burada, şu anda İstanbul’da dünyadan gelenler, diğer ülkelerden gelenler güzel bir İstanbul’dan bahsediyorsa onun eseri diyorum, kendisine şükranlarımı saygılarımı sunuyorum. Kadir Topbaş büyükşehir başkanlığından istifa etse bile ihtiyacımız olduğunda İstanbul’a hizmet etmede katkı sunacağını düşünüyorum. Bu şehir müjdelenmiş bir ve kadim bir şehir. Doğunun batının farklı kültürlerin buluştuğu bir şehirdir. İnşallah önümüzde 2019’a kadar bu az zamanda bu şehrin kültürlerin buluşma şehri olarak devam etmesine hep beraber sahip çıkacağız ve güzel işler yapacağız diye düşünüyorum. Yine bugün seçimi yaptık diyorum ki Bismillah diyelim başlayalım. Başta yaptığım konuşmamda az konuşup çok iş yapacağız dedim. İnşallah Allah bizi İstanbul halkına mahcup etmez” ifadelerini kullandı.

Bem-Bir-Sen olarak İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığına seçilen Mevlüt Uysal’ı tebrik ediyor, İstanbullulara hayırlı hizmetlerde bulunmasını temenni ediyoruz.


MEVLÜT UYSAL KİMDİR?

1966 yılında Antalya’nın Alanya ilçesinde doğdu. İlk ve orta öğrenimini memleketinde tamamladıktan sonra, 1988 yılında İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesinden mezun oldu. Üniversite yıllarından itibaren ülke ve toplum sorunları ile yakından ilgilendi, siyasi ve sosyal çalışmaların içerisinde aktif olarak bulundu. Okulu bitirdikten sonra başladığı serbest avukatlık mesleğini icra ederken, bir taraftan da aktif siyasetle uğraştı. AK Parti’nin kurulması ile Küçükçekmece İlçe Teşkilatı Kurucu Başkanı oldu. 2009 yılında Başakşehir ve Bahçeşehir’in birleşerek ilçe olması üzerine 29 Mart 2009 Yerel Seçimleri’nde Başakşehir Belediye Başkanı Adayı olan Uysal, 127 bin 482 seçmenden, oy kullanan 103 bin 111’inin 39 bin 072’sinin oyunu almayı başardı. 2014 Yerel Seçimlerde AK Parti adayı olarak ikinci kez seçime giren Uysal, sandığa giden 190 bin 906 seçmenden 92 bin 559 seçmenin oyunu alarak ikinci kez Başakşehir Belediye Başkanlığı koltuğuna oturdu. Yeni kurulan ilçede 9 yılda büyük projelere imza atan Mevlüt Uysal, Kadir Topbaş’ın istifasının ardından Ak Parti tarafından Büyükşehir Belediye Başkan adayı olarak gösterildi. Mevlüt Uysal evli ve dört çocuk babasıdır..

Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.