Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

Bem-Bir-Sen, Uluslararası Çalışma Örgütü (ILO) üyesi ülkelerin geniş katılımlarıyla Cenevre’de düzenlenen ‘ILO Konferansları’nın 106’ncısına katıldı. Her yıl Uluslararası Çalışma Örgütü (ILO) tarafından düzenlenen ve ILO üyesi 187 ülkeden bini aşkın katılımcının yer aldığı toplantılarda Hükümet, işçi ve işveren delegeleri hazır bulundu. Uluslararası Çalışma Konferansı’nın 106’ncı oturumu 5-16 Haziran tarihleri arasında İsviçre’nin Cenevre kentinde yapıldı.

Üye ülkelerin ikili iş birliğini geliştirmesi ve bilgi birikiminin sağlanması amacıyla gerçekleştirilen konferanslara katılan Bem-Bir-Sen Genel Başkan Yardımcılarımız Medeni Sevinç ve Recayi Karslı, üye ülkelerle birebir temas kuruldu. Toplantılar boyunca yabancı delegasyonlar ile bir araya gelerek çalışma hayatına ilişkin konularda fikir alışverişinde bulundu. Çalışma hayatının önemli gündem maddelerinin tartışıldığı Konferansta ILO üyesi ülkelerin temsilcileri iş konularının ele alındığı, kayıt dışı ekonomiden kayıtlı ekonomiye geçiş konusunun vurgulandığı ve insana yaraşır iş koşullarının oluşturulmasının gerekliliği hakkında fikirlerini beyan edildi.

ILO’nun idari gündemlerinin yanı sıra dünya genelinde çalışma koşulları ve iş hayatının sorunları ele alındı. Bu yıla özel tartışma başlıkları arasında “emek göçü”, “savaş ve çatışma bölgelerinde çalışma koşulları”, “kadın işçilerin çalışma koşulları” gibi konular yer aldı. “12 Haziran Çocuk İşçilikle Mücadele Günü” kapsamında “Kriz ve Afet Dönemlerinde Çocukları Korumak” başlıklı özel bir etkinlik düzenlendi. Bem-Bir-Sen Genel Başkan Yardımcılarımız Medeni Sevinç ve Recayi Karslı Dünya Çalışma Zirvesi kapsamında Malta Cumhurbaşkanı Marie Louise Coleiro Preca, Moristyus Cumhurbaşkanı Ameenah Gurib Fakim, Nepal Cumhurbaşkanı Bidya Bhanndari’nin sunum yaptığı “Çalışma Hayatında Kadının Geleceği” konulu oturumu takip etti.

Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.