Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

PAKİSTAN GAZETECİLER FEDERASYONU İLE İKİLİ İŞBİRLİĞİ ANLAŞMASI İMZALANDI

Pakistan Belediye Çalışanları Sendikası (CDA Mazdoo) ile Gazeteciler Federasyonu (PFUJ) Temsilcileri, Bem-Bir-Sen ve Uluslararası Emek Hareketi Konfederasyonu (ICLM) Genel Başkanı Mürsel Turbay’ı ziyaret etti.

Genel Başkanı Mürsel Turbay ile Genel Başkan Yardımcıları Gürkan Alper ve Recayi Karslı, Pakistan Gazeteciler Federasyonu (PFUJ) Başkanı Afzal Butt, CDA Mazdoo Sendikası (Belediye Çalışanları Sendikası) Genel Başkanı Muhammad Yaseen Chaudhary, Başkan Vekili Mahmood Ali, Dış İlişkiler Danışman Zubair Ahmed Khan ile bir araya geldi.

Bem-Bir-Sen ve ICLM (Uluslararası Emek Hareketi) Genel Başkanı Mürsel Turbay, PFUJ Genel Başkanı Afzal Butt ile ikili işbirliği anlaşması imzaladı. Atılan imzalar sosyal medya aracılığıyla canlı yayınla Pakistan’dan da takip edildi. İmza töreninde konuşan Genel Başkan Mürsel Turbay, hedeflerinin Müslümanların, mazlumların daha güçlü bir şekilde dünyada söz sahibi olmalı olduğunu belirtti.

ICLM Genel Başkanı Mürsel Turbay ise “Kardeş ve dost ülke Pakistan’ın en büyük gazeteci sendikasının ICLM’e katılmış olmasından son derece mutluyum. Türkiye’deki sendikal tecrübelerimizi Pakistanlı meslektaşlarımızla paylaşarak, hak ve emek mücadelelerinde çok daha güçlü bir pozisyon almaları için yanlarında olacağız.

TÜRKİYE’NİN SENDİKAL BİRİKİMİNDEN FAYDALANMAK İSTİYORUZ
Pakistan’ın en büyük gazeteciler birliği olduklarını belirten Pakistan Gazeteciler Federasyonu (PFUJ) Başkanı Afzal Butt, şunları söyledi: “Türkiye’nin sendikal tecrübelerinden yararlanmak istiyoruz. Siyasi anlamda etkisini hızla artıran Türkiye’nin, sendikal mücadelede de ciddi atılımlar yaptığını görüyoruz. Bu anlamda ICLM çatısı altında yer almak bize güç ve tecrübe katacaktır.

Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.