Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

Suriye’nin Halep kentinde yaşanan sivillere yönelik saldırılar, Rusya ve İran’ın Ankara Büyükelçiliği önünde protesto edildi.

Bem-Bir-Sen Genel Başkanı Mürsel Turbay, Genel Başkan Yardımcıları Gürkan Alper, Recayi Karslı, Ankara 2 No’lu Şube Başkanı Mehmet Demir, Ankara 3 No’lu Şube Başkan Yardımcıları Mehmet Emin Çalışkan, Celal Candan, Ersin Sontoprak ve Bem-Bir-sen üyeleri ile İHH İnsani Yardım Vakfı, Ankara İnanç Özgürlüğü Platformu, Özgür-Der üyeleri yaşanan insani drama tepki gösterdi.

İran ve Rusya’nın Ankara Büyükelçiliği önünde ülkelerin politikalarını ve Halep’teki sivillere yönelik saldırıları protesto edildi. Grup adına basın açıklaması yapan İHH İnsani Yardım Vakfı Ankara Şube Başkanı Mustafa Sinan, zalime karşı mazlumdan yana hakkın davasını belirtmek için bir araya geldiklerini söyledi.

Suriye’de 1 milyona yakın insanın hayatını kaybettiğini ifade eden Sinan, “Bunun sebebi ne yazık ki Siyonizme alet olan dış güçler ve mihraklar. Bunun isminin ABD, İran, Rusya veya buna benzer şeyler olması çok şeyi değiştirmiyor. Nerede ne kadar mazlum Müslüman varsa bizler onların yanında olacağız ve sesimizi o zalimlere buradan haykırarak bildireceğiz. Suriye’de 2010 senesinin sonu itibariyle katliamlar başladı. Bizler sivil toplum kuruluşları olarak bu işin siyaseten çözülmesi gerektiğini defalarca anlatmaya çalıştık. Fakat birileri Suriye’de mazlum Müslümanların kanının akması gerektiğini düşünerek tetiğe bastı ve bizim söylemlerimizi hiç kimseye dinletemedik” diye konuştu.

Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.