Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

MEMUR-SEN’İN 22.YAŞI KUTLU OLSUN

9 Haziran 1995`te yerli düşüncenin beslediği güçlü ilkeler üzerine temellendirilen, Bem-Bir-Sen’in de kurucuları arasında yer aldığı Memur-Sen’in, 22. kuruluş yılını kutluyoruz.

22 yıl önce, “Hak, emek ve alınteri” mottolarını önceleyerek başladığımız büyük mücadelemizi, 997 bin Memur-Sen’liyle  sürdürüyoruz. Üyelerimizin, kamu görevlilerinin, milletin, ümmetin, mazlumların ve insanlığın sorunlarına çözüm üretme ve onların umudu olma tavrımızı devam ettiriyoruz. Tüm bu anlayış ve hassasiyetlerimizle güçleniyor, güçlendikçe sorun çözme ve farkındalık oluşturma alanlarında yeni kazanımlara imzamızı atıyoruz. Erdemli yolculuğu, soylu mücadeleyle güçlendiren, kararlı adımlarla güvenli yarınlara hızla koşan Memur-Sen olarak, tüm rekorları kırmaya, kendi rekorlarımızı da geliştirmeye devam ediyoruz. Sendikaların üye sayılarının tespit edildiği Mayıs 2017 tutanaklarına göre, 997 bin 249′ üyeye ulaşan  güçlü Memur-Sen olarak, zirveden zirveye koşuyoruz.

Bu büyük eserin ve görkemli yapının kurulması da büyümesi de kolay olmadı. Bu başarı hikâyesi kolay yazılmadı, rekorlar kendiliğinden gelmedi. Bu başarının arkasında toplu görüşme kazanımlarımız, toplu sözleşme zaferlerimiz var. Her maddesi alın terinin eseri olan kazanım destanlarımız var. Nicelikle güçlenen, nitelikle derinleşen teşkilatlarımızın yoğun gayretleri var. Terörle mücadelede dik duruşumuz, milletin yanında yer alışımız var. Ortaya çıkan bu devasa sonuç ve rakam, aynı zamanda değerler sendikacılığımızın eseridir. Medeniyet ve kültür değerlerimize sahip çıkmanın eseridir. Dünya sendikacılığı ile işbirliği ve dayanışma eksenli emek diplomasimizin eseridir. Her türlü kötülüğe ve olumsuzluğa muhalif duruşumuzdan vazgeçmeden, kimseyi dışlamadan, ötekileştirmeden, düşmanlaştırmadan çözüm ortağı olmamızın eseridir. Yola çıkış ahdimizden dönmeyişimizin, yola ve yolculara hizmet edenlere vefadan vazgeçmeyişimizin eseridir.

Memur-Sen olarak, “gemi batarken bayrak direğini boyayan kaptan olma” misyonunu hep reddettik. Aynı şekilde demokrasi ağacının kökleri yanarken, dallarından meyve toplama derdinde olmadık. Türkiye’nin temel ve kök sorunlarını çözmeye odaklandık. Bu yolda, insan ve insan onuru, politikalarımızın mihenk taşı oldu. Bu anlayışla, başörtüsü yasağının tarih olmasına, katsayı adaletsizliğinin sonlandırılmasına, kesintisiz eğitimin bitirilmesine, işlevsiz toplu görüşme dönemini kaldırarak destansı zaferlere imza atmamızın yolunu açan toplu sözleşme düzeninin gelmesine katkı yaptık, öncülük ettik. Onlarca yasağın sonlandırıldığı, yine onlarca özgürlüğün ve hakkın getirildiği sessiz devrim süreçlerinde en önemli aktör olarak rol aldık. Bu tarihi başarıların ve eserlerin sonucunda, 997 Bin 249 üye sayısına ulaştık. Sendikalarımız da üye sayılarını artırdılar, yetkilerini rakipleriyle farkı açarak pekiştirdiler. Genel merkezlerimiz ve teşkilatımız, hizmet kervanını büyüterek sürdürüyor. Üyeye, kamu görevlilerine, millete ve insanlığa hizmet devam ediyor.

Bu büyük rakam ve hedef,  bizlere daha büyük sorumluluklar yüklüyor. Bu tarihi zafer, sendikalarımızın üyeleriyle her konuda ve zeminde daha fazla temas kurma,  sorularına cevap verme, sorunlarına çözüm üretme sorumluluklarını artırıyor. Daha da artan sorumluğumuzla; terörün bitmesi, terörün zemininin kurutulması noktasında yürütülen mücadeleye ve tüm gayretlere katkı vereceğiz, destek olacağız. Gönül anayasamızdan aldığımız güçle başlattığımız  insani yardımları artırarak ve yerkürenin tamamına yayarak devam edeceğiz. Emek diplomasimizi derinleştirerek, başta medeniyet dünyamızın konfederasyonları olmak üzere dünya emek örgütleriyle ikili işbirliği anlaşmaları imzalamaya, bu anlaşmaları hayata geçirmeye devam edeceğiz. Yapım, yazım ve kabul süreçlerinde milletin özne olacağı demokratik, özgürlükçü  ve sivil anayasanın hayata geçirilmesi için milletle birlikte olacağız, milli iradenin yanında olacağız. Başta Ortadoğu olmak üzere dünyayı yeniden paylaşmak için kan döken, gözyaşı akıtan, coğrafyaları böldükleri gibi toplumları da bölen emperyalistlere karşı mücadelemizi kararlılıkla sürdüreceğiz. Güçlü Memur-Sen ailesini  sadece sendikal kulvara hapsetmeyeceğiz. Emeğin hakkını korumada, ekmeği büyütmede gösterdiğimiz başarıyı, mazluma sahip çıkmada, mağdura destek olmada, terörün kaynağını kurutmada, Türkiye’yi yeni anayasa ile buluşturmada, medeniyet değerlerimize dayalı adalet anlayışımızla adil bir dünyanın inşasına katkı sunma konusunda da yakalayacağız. Asli ve ulvi görevlerimiz gereği, her zaman öncü olacağız, önde olacağız ve başaracağız.

Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.