Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

Somalili yaralıları ziyaret eden Bem-Bir-Sen Genel Başkanımız Mürsel Turbay, “Terörün kaynağı Haçlı zihniyetidir.” dedi.

Belediye ve Özel İdare Çalışanları Birliği Sendikası (Bem-Bir-Sen) Genel Başkanımız Mürsel Turbay, Genel Başkan Yardımcılarımız Medeni Sevinç ve Gürkan Alper ile birlikte Cumartesi günü Somali’nin başkenti Mogadişu’da düzenlenen bombalı saldırıda yaralananlardan tedavi için Türkiye’ye getirilen Somalili mağdurları Ankara Numune Hastanesi’nde ziyaret etti.

“Olayların tek müsebbibi Batı’dır!”

Yaralı ve yakınlarına geçmiş olsun dileklerini ileten Bem-Bir-Sen Genel Başkanımız Mürsel Turbay, terörün her türlüsünü lanetlediklerini belirterek, “Dünyada terör örgütlerini ve terörizmi besleyen odaklar bellidir. Sömürge alışkanlıklarını bırakmak istemeyen Haçlı zihniyeti sömürü düzenini devam ettirmek için terörizmi araç olarak kullanmaktadır. Nerede çıkarlarına aykırı bir durum görürse orada fitne çıkartarak terörist gruplar oluşturan Batı, Somali’de yaşanan tüm bu olayların da tek müsebbibidir.” dedi.

“İslam, terör ile bağdaştırılamaz”

Terör saldırısının henüz üstlenilmediğini hatırlatan Bem-Bir-Sen Genel Başkanımız Turbay, terörün dininin olmadığını, “İslamî” tanımını kullanarak oluşturulan örgüt isimlerine şiddetle karşı çıktıklarını belirterek, “ABD Başkanı’nın başkanlık seçimleri sırasında yaptığı bir itiraf tüm yaşanan şiddet olaylarının özetidir. Trump, ‘DAEŞ’i Obama kurdu.’ diyerek dünyada İslami terör olarak adlandırılan örgütlerin ipinin kimin elinde olduğunu net şekilde ortaya koymuştur. DAEŞ, ‘Ne yaparsak İslam’a zarar verebiliriz, Müslümanları hedef hâline getirebiliriz.’ sorusu üzerine kurulmuştur. Kendi çıkarları uğruna bütün dünyayı ateşe vermekten çekinmeyen Haçlı zihniyeti aynı zamanda dinimiz İslam’ı da terörle anılır hâle getirerek Müslümanları birbirine düşürmek, farklı dinden olanları da İslam’a düşman etmek istemektedir. Unutulmamalıdır ki, küfür tek millettir ve karıncanın canına halel getirilmesini günah kılan bir din, terör gibi alçak bir olgu ile bağdaştırılamaz. Buna da kimsenin gücü yetmez.” diye konuştu.

“Türk askerinden rahatsızlar”

Mürsel Turbay sözlerini şu şekilde sürdürdü:
“Gün gelecek Somali yılın 365 günü tatil yapılabilen bir ülke olacak ama bu çok yakın değil. Çünkü Batı henüz Somali’den tüm istediklerini almadı. Tüm istediklerini aldığı zaman bu kez de tatil cenneti olarak kullanmak isteyecek. Tüm bunların farkında olan devletimiz Somali’yi boş bırakmadı. Somali’ye havalimanı, deniz limanı, karayolları, hastaneler, eğitim kurumları ile daha birçok yapı inşa etti ve Somalililerin hizmetine sundu. Son olarak Mogadişu’da bulunan Türk askeri Somali ordusunu yetiştirerek kendini koruyabilecek, ülkesini koruyabilecek düzeye getirecek. Bu durumdan rahatsız olanlar peş peşe bombalar patlatarak hem Türk askerinin Mogadişu’dan çıkmasını hem de ülkenin huzura ve refaha kavuşmamasını istiyor. Çünkü bölgede terörün beslendiği en önemli unsur, halkın bilinçsiz ve fakir kalmasıdır. Ancak Türkiye buna izin vermeyecektir. Devletimizin bunu başaracağına inancımız tamdır. İnancımızı besleyen ise Türkiye’nin Somali’deki varlığının sebebinin Batı gibi sömürü amaçlı değil, Allah rızası için olmasıdır.”

Ziyaret ve basın açıklamasının ardından Turbay ve beraberindeki heyet, yaralı ve yakınlarına ayni yardımda bulunarak Ankara Numune Hastanesinden ayrıldılar.

Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.