Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

Ziyarette konuşan Denktaş, iki ülke arasında işbirliğinin her anlamda güçlenmesi gerektiğini ifade etti. Kendilerinin, Kıbrıs Türk halkının ‘hoşgörü’ anlayışını prensip edinerek sorunların çözümü için uğraş verdiklerini belirten Denktaş, heyetin gerçekleştirdiği ziyaretten memnuniyet duyduğunu söyledi.

Genel Başkanımız Mürsel Turbay, sendikanın faaliyetleri hakkında Denktaş’a bilgilendirdi. Sendikaya bağlı üyelerin çalışma alanı ve haklarını milli birliği de koruyarak daha iyi koşullara ulaştırmak için çalıştıklarını söyledi.

KKTC’nin Anadolu insanı için önemine de değinen Turbay, adadaki sendikal anlayışı yakinen takip ettikleri belirtti. Turbay, bilgi ve birikimlerini Kıbrıs Türk halkı ile paylaşma yanında işbirliğine de daima açık olduklarını ifade etti.

 

Turbay Bakanlıkları Ziyaret Etti

Genel Başkanımız Mürsel Turbay daha sonra KKTC Milli Eğitim ve Kültür Bakanı Dr. Özdemir Berova, KKTC Sağlık Bakanı Faiz Sucuoğlu, Gazimağusa Belediye Başkanı İsmail Arter, KKTC Vakıflar İdaresi Genel Müdürü Prof. Dr. İbrahim Benter, Lefkoşa Yunus Emre Enstitüsü’nü ziyaret ederek istişarelerde bulundu.

Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.