Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

Turbay, Üniversite Öğrencileri ile Çanakkale’yi Konuştu…

Genel Başkanımız Mürsel Turbay, Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti Evrensel Sevgi ve Kardeşlik Derneği tarafından düzenlenen “Çanakkale Ruhu” Konferansına katıldı.

Genel Başkanımız Turbay, Girne’de Üniversitende öğrenim gören öğrenciler ve ESKAD Lefkoşa Şubesi üyeleri öğrencilerle bir araya geldi.

Çanakkale Zaferi’nin 102. yılı anısına düzenlenen “Çanakkale Ruhu” Konferansı’nda öğrencilerle buluşan Turbay,

“Çanakkale’de şahlanan ruh, milletimizin mayasını oluşturan ruhtur. Çanakkale ruhu dinin, imanın, vatanın, namusun, bayrağın, sevginin, hoşgörünün, hakka ve halka hizmet etmenin, kısaca bizi biz yapan değerlerin en zor şartlarda bile feda edilemeyeceğini ortaya koyan bir ruhtur. Kısaca köklü bir milletin, asil bir halkın bütün dünyayı şakına çeviren mücadelesidir Çanakkale. Türkiye’nin kapısı; Ortadoğu’nun, hatta Avrupa’nın, bütün Asya’nın kapısıdır. Çanakkale, yarınlarımızın aynasıdır. Emperyalizme, sömürüye karşı, destansı duruşun adıdır. Gidip de gelmeyenlerin türküsüdür. Bu sebeple Çanakkale ruhunu kaybedersek Türkiye’yi de kaybederiz. Din, dil ve vatan şuurunu kaybedersek Yahudiler gibi vatansız kalabiliriz” dedi.

Çanakkale’de verilen mücadelenin bir benzeri KKTC’de verildiğini söyleyen Turbay, “Bedeller ödendi. Bugün ise dış mihraklar tarafından İsrail’in emniyeti için kullanılmak isteniyor. Sadece Kıbrıs’ta mı? İslam dini dünyanın her yerinde Haçlılara, Siyonistlere karşı büyük bir savaş vermektedir. Siyonizm, zift gibi yapışkan, kapkara kiniyle Kıbrıs’ta şunu hedefliyor: “Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti kaldırılsın, Müslümanlar çekilsin, Ada ile hiçbir ilgileri kalmasın; böylece Kıbrıs’ı bütünüyle elimize geçirelim, Amerikan üssü yapalım; bu üs vasıtasıyla İsrail’in emniyetini koruyalım. Çünkü İsrail, bir buçuk milyarlık İslam âleminin tam ortasında bulunduğu için hep korkuyla yaşıyor. Bir gün bunlar birleşir beni denize dökerler diye korkuyor. O sebeple Kıbrıs adasına çok önem veriyor.

Son otuz yıldan beri ‘Kıbrıs, Kıbrıs’ demelerinin temelinde yatan sebep de budur. Kıbrıs’ı ele geçiren Akdeniz’e egemen olur. Buradan en ufak bir taviz verilmeye kalkışıldığında bu çorap söküğü gibi gelecektir. Kısaca Kıbrıs, Türkiye’nin bütünlüğünün bir sigortasıdır.
Rahmetli Necmettin Erbakan Hocamızın söylediği gibi, bizim Kıbrıs meselesi diye bir meselemiz yoktur. Kıbrıs’taki tek meselemiz, bağımsız KKTC’nin önce Müslüman ülkelere tanıtılması ve KKTC’nin manen ve maddeten güçlenmesini temin etmektir” şeklinde konuştu.

İşgaller, ihanetler, insan ölümleri ve savaşlardan dolayı bir utanç yüzyılı olan 20. Yüzyıl, mirasını 21. yüzyıla devrettiğin ifade eden genel başkanımız Mürsel Turbay, “Bize göre darbeden çok işgal girişimi olan 15 Temmuz, 21. Yüzyıla devredilen utançlardan biri olarak tarihe geçmiştir. 15 Temmuz 2016’yı ne kadar nefret ve utançla hatırlayacaksak milli ruhun yeniden şahlanmasını da yüzyıllarca gururla kalbimizde taşıyacağız. Milli iradeye saldıranlara karşı Çanakkale’de, Kut’ül Ammare’de ve Dumlupınar’da ne cevap verilmişse, 15 Temmuz’da da aynı cevabın verilmesi milli ruhun henüz yok edilemediğini göstermiştir.

Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.