Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

İTFAİYECİ SENDİKASI (FİRE BRİGADE UNİON)’NI ZİYARET ETTİ

Genel Başkanımız Mürsel Turbay, İngiltere Birleşik Krallığı en büyük İtfaiye Sendikası FBU (Fire Brigade Union)’nun davetlisi olarak İngiltere’de görüşmelerde bulundu.

Ziyaret kapsamında Birleşik Krallığın en büyük itfaiye sendikası FBU (Fire Brigade Union)’da Genel Sekreter Matt Wrack, Londra Bölge Başkanı Paul Embery ve itfaiye çalışanları ile bir araya geldi.

Genel Başkanımız Turbay, görüşmelerde Bem-Bir-Sen’i ve ICLM’i İngiliz sendikacı dostlarımıza anlattı. İtfaiyecilerin genel sorunları hakkında fikir alışverişinde bulunuldu. Sendika çalışmaları hakkında bilgi veren Genel Sekreter Matt Wrack, İskoçya, Kuzey İrlanda, Galler ve İngiltere’deki tüm itfaiyecilerin yüzde 85’nin üyeleri olduğunu ifade etti.

Genel Başkanımız Mürsel Turbay 15 Temmuz hain darbe girişimine ilişkin İngiliz sendikacılara FETÖ’nün yaptıklarını detaylı anlattı. Şaşkınlıklarını gizleyemeyen Genel Sekreter Matt Wrack ve Londra Bölge Başkanı Paul Embery, darbe girişimi hakkında çok fazla bilgileri olmadıklarını, sadece darbe girişimi sonrası TV kanallarına yansıyan görüntülerden yaşanan olayı anlamaya çalıştıklarını belirtti.

İNGİLTERE MİLLİ GÖRÜŞ TEŞKİLATI ZİYARET EDİLDİ

Genel Başkanımız Mürsel Turbay, İngiltere’de yaptığı görüşmelerde ICMG (İngiltere Milli Görüş Teşkilatı)’yi ziyaret etti.

Avrupa Milli Görüş Genel Koordinatörü Erol Öztürk’le bir araya gelen Turbay, fikir alışverişinde bulundu. Öztürk “Hasene” adını verdikleri yardım kuruluşlarının faaliyetlerini anlattı.

Genel Başkanımız Mürsel Turbay Filistinli Akademisyen ve AL HIWAR TV Genel Yayın Yönetmeni, Sahibi Prof. Dr. Azzam Sultan Tamimi ile de görüştü. Dünya gündemine ilişkin değerlendirmelerin yapıldığı görüşmede Müslümanların ve STK’ların daha da güçlü olması gerektiği vurgulandı.

Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.