Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

Genel Başkanımız Mürsel Turbay Avrupa Bağımsız Sendikalar Birliği Konfederasyonu (CESİ)’nun Belçika’nın başkenti Brüksel’de gerçekleştirilen genel kuruluna iştirak etti.

Kongrede ülkemizi ve sendikamızı temsil eden Genel Başkanımız Turbay, CESI Genel Başkanı Wolff ve CESI Genel Sekreteri Heeger ile bir araya gelerek kongrenin hayırlı olmasını diledi.

Kongre sonrası yapılan toplantıda çalışanların sorunları, bölge ve dünya gündemine ilişkin değerlendirmelerde bulunuldu. Toplantıda konuşan Genel Başkanımız Mürsel Turbay, 15 Temmuz hain darbe girişimine ilişkin katılımcıları bilgilendirdi.

Türkiye’nin 15 Temmuz’da silahlı terör örgütü Fetullahçı Terör Örgütü (FETÖ) mensubu askerler tarafından yapıldığını belirten Turbay, “Bem-Bir-Sen, en kötü sivil yönetimlerin en iyi darbelerden daha değerli olduğunun bilinciyle,  devletin bekası, vatanımızın bölünmez bütünlüğü ve milletimizin birlik beraberliği ilkesi doğrultusunda çizgisinden asla sapmadan yoluna devam etmektedir. Vatanına ihanet edenlerin gözaltına alınmaları, işten uzaklaştırılmaları, işten atılmaları, hatta tutuklanmalarının hakkaniyet çerçevesinde yapılması noktasında her zamanki hassasiyetini göstermiştir ve göstermeye de devam etmektedir.

Devlete virüs bulaştırmış, ahlak, hukuk, vicdan ve insan hakkı tanımamış, tam tersi milletimizi başında vaiz görünümlü bir teröristin olduğu ve Pensilvanya’dan, zapturapt altına almaya kalkışan bir terörist yapılanmasının sonuçlarını 15 Temmuz’dan bu yana ülke olarak yaşamaktayız. Bugün devlet içerisindeki FETÖ yapılanmasına yönelik başlatılan temizlik operasyonu doğrultusunda ceza hukukunun temel ilkeleri olan adalet ve kanun önünde eşitlik ilkesine uygun düşecek şekilde yargılamanın yapıldığını söylemek mümkündür. Devlet dışındaki terör örgütleri, cemaat yapılanmaları ya da milli olmayan oluşumlardan emir alarak devlet ve millet aleyhine iş ve işlem yapan her kim olursa olsun en ağır cezayı almaları gerektiği yönünde görüşümüz ağır basmaktadır.

Peygamber Efendimiz Hz. Muhammed’in (SAV) “Bir saatlik adalet yetmiş yıllık ibadetin yerini tutar” hadisini düsturumuz yerine koyarak, hukukun üstünlüğünün ve yargı bağımsızlığının esas alınması, adil yargılanma, savunma hakkının ve masumiyet karinesinin göz ardı edilmemesi temennimizdir. Devlet içerisinde devlet için tehlike oluşturabilecek, milli değerlerimize aykırı işler yapabilecek diğer oluşumlar ve terör örgütlerinin yandaşlarının da bu vesileyle kamudan tasfiye edilmelerinin zorunluluğu yeni darbe girişimleri ya da ihanet odaklı yapılanmanın önlenmesi açısından önemlidir. Aksi halde kamuda milli bir yapılanmadan söz etmek mümkün olmayacaktır. Kamuda görevden almaların toplumda yarattığı gerginlik geçicidir. Bem-Bir-Sen, yeni süreçte devletin kılcal damarlarına nüfus etmiş her türlü siyasi, cemaat ve kişisel emellerden arınmış bir yapılanmanın tarafı olacaktır. Bugüne kadar durumdan vazife çıkaranlara ise tüm yargılamaları ve kararları yok saymanın, Türk Adaleti ve Yargısını yargısız infaz etmek anlamına geldiğini hatırlatmakta yarar görmektedir. Bu bakımdan hiç kimsenin yargı erkinin özünü zedelemeye hakkı yoktur. Bu manada Sendikamız, hükümetin bu süreçte verdiği mücadeleyi de desteklemektedir” dedi.

Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.