Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

Genel Başkanımız Mürsel Turbay, Bem-Bir-Sen Balıkesir Şube Başkanlığımız tarafından düzenlenen, üyelerimiz, aileleri, huzurevi sakinleri ve yetimlerin yer aldığı bin 980 kişinin iştirak ettiği iftar programına katıldı.

Geleneksel iftar programında, Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Edip Uğurlu, Büyükşehir Belediye Genel Sekreter Vekili Nazım Ergelen, BASKİ Genel Müdür Yardımcıları Mehmet Akif Okur ve Ali Seyfi Küçükgöncü, BASKİ İnsan Kaynakları Daire Başkanı Ayla Daracıklı, BASKİ Yön Kurulu Üyesi Harun Turan, Bem-Bir-Sen Bursa Şube Başkanı Ali Alan, Şube Yönetimi, İnsan Kaynakları Daire Başkanı Bekir Bahar, Altıeylül, Karesi Belediye Başkan Yardımcıları da yer aldı.

Genel Başkanımız Mürsel Turbay, Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Edip Uğur bir araya gelerek, ülke ve Bölge meselelerini ilişkin fikri alışverişinde bulundu. Son dönemde zeytin ağaçları üzerinde yapılan tartışmalara ilişkin değerlendirmede bulunuldu. Genel Başkanımız Turbay, zeytinlik alanlara ilişkin Balıkesir Büyükşehir Belediyesi’nin 25 milyon dolarlık yatırımını tebrik ederek, çiftçiye katkılarından dolayı tebrik etti.

Genel Başkanımız Mürsel Turbay yaptığı konuşmada, “Bu mübarek günlerde teşkilatlarımızla bir arada olmak, iftarımızı huşu içinde birlikte açmaktan büyük bir mutluluk duyuyorum. Emek ve alınteri mücadelemizde 23 yılı geride bırakırken, 12 yıldır yetkili sendika olarak 70 bine yaklaşan üyemizin haklarının iyileştirilmesi için gayret gösteriyoruz. İşkolumuzdaki diğer bütün sendikaların toplamından daha fazla üye sayımızla, en yakın rakip sendikaya 40 binin üzerinde fark atmış durumdayız. Bu başarının altında en çok da siz kıymetli şube başkanlarımızın ve teşkilat üyelerimizin emeği var. Allah hepinizden razı olsun” dedi.

 

Küresel siyasetin şekillenmesinde sivil toplum kuruluşlarının ve sendikaların çok büyük bir önemi olduğuna dikkat çeken Turbay, “Batı ülkelerinde iç ve dış politika üzerinde sivil toplum kuruluşlarının etkisini her vesileyle görüyoruz. Nitekim FETÖ ihanet çetesinin birçok ülkede kurduğu sözde sivil toplum kuruluşları aracılığıyla aleyhimize yürüttüğü lobi faaliyetleri ortada. Global düzeyde etkili STK’larla bu ihanet çetesinin zararlı etkilerini ortadan kaldırmamız gerekiyor. Uluslararası Emek Hareketi Konfederasyonu ICLM’i kurmamızın en önemli sebeplerinden birisi, STK’ların küresel siyasetteki etkilerini bilmemizdir” ifadelerini kullandı.

“Coğrafyamızda dilimize, dinimize, milletimize düşman olanların yürüttüğü bir operasyon yaşanıyor” diyen Genel Başkanımız Mürsel Turbay, “Son 6 yılda Suriye’de yaşananlardan ibret alarak; kardeşliğimizi, birlik ve beraberliğimizi baki kılmak için var gücümüzle gayret göstermek zorundayız. Suriyeli mazlumların sığınacağı bir Türkiye vardı ama emin olun bizim sığınacak bir kardeş ülkemiz olmayacak. Birliğimize kast eden her kim olursa karşısında dimdik durmak, şehit kanlarıyla suladığımız şu vatan topraklarını canımız pahasına savunmak durumundayız. Kendi emeğimiz için mücadele verirken, ümmetin de nasipleneceği sofralar kurmak için gayret göstermeliyiz. Ya mazlumlarla birlikte güçlenip zalimlere karşı galip geleceğiz, ya da bugünün mazlumlarının başına gelenler yarın bizim de başımıza gelecek. Rabbim emek ve çabalarımızı karşılıksız bırakmasın.

Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.