Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

Genel Başkanımız Mürsel Turbay, Çorum’da her yıl düzenlenen Asırlık Kargı Panayırı’na katıldı. Panayırın en çok ilgi gören etkinliği olan güreşlere her yıl olduğu gibi bu yıl da büyük ilgi vardı.

Asırlık Kargı Panayırı’nın en çok ilgi gören etkinliği olan güreşlere her yıl olduğu gibi ilgi bu yıl da artarak devam ediyor. Sabahın erken saatlerinde güreş alanını dolduran güreş severler, müsabakaları ilgiyle izledi. Toplam 14 ayrı kategoride 241 güreşçinin kol bağladığı Kargı güreşlerini tahmini rakamlara göre 4 bin 500 kişi izledi. Çayır Mevkii’nde gerçekleştirilen ve Kargı Belediye Başkanı Zeki Şen’in ev sahipliği yaptığı müsabakalara, Genel Başkanımız Mürsel Turbay’ın yanısıra 22. Dönem Çorum Ak Parti Milletvekili ve AK Parti Kurucular Kurulu Üyesi Ali Yüksel Kavuştu, Ak Parti Çorum Milletvekili Ahmet Sami Ceylan, Amasya Milletvekili Haluk İpek, Çorum Vali Yardımcısı Azmi Yeşil, İskilip Kaymakamı ve Kargı Kaymakam V. Bahadır Güneş, Türkiye Güreş Federasyonu Başkanı Musa Aydın, Çorum Belediye Başkanı Yardımcısı Zeki Gül, Tosya Belediye Başkanı Kazım Şahin, Oğuzlar Belediye Başkanı Orhan Ateş, Ortaköy Belediye Başkanı Taner İspir, Ak Parti Kargı İlçe Başkanı Sacit Özdemir, Ak Parti Gençlik Kolları Başkanı Emre Üstünel, ÇORDEF Genel Başkanı Cemil Yaşkabak, ilçe belediye başkanları, belediye meclis üyeleri, il genel meclis üyeleri, muhtarlar, dernek başkanları, kurum müdürleri ve binlerce kişi katıldı.

BAŞKAN ŞEN: KARGI GÜREŞLERİ ARTIK BİR MARKA

Kargı Belediye Başkanı Zeki Şen ise Kargı güreşlerinin artık bir marka olma yolunda hızla ilerlediğini belirterek, ‘’Panayır güreşlerimizi her yıl daha da geliştirmek için tüm imkânlarımızı kullanıyoruz. Türkiye’nin hemen hemen her yerinden toplam 241 güreşçimiz Kargı güreş alanımızda ter döktü. Güreşçilerimizin katılımı da her yıl artıyor. Biz inanıyoruz ki Kargı güreşleri bir marka olma yolunda emin adımlarla ilerliyor’’ diye konuştu. Kargı güreşlerinin güreş sezonun en son müsabakalarından biri olduğunun altını çizen Başkan Şen, “yaz aylarına kadar Türkiye genelinde başka müsabaka olmayacağından panayırımızdaki güreşlere güreşçilerimiz daha ilgi gösteriyor. Biz de bunu iyi bir şekilde kullanarak ilçemizi tüm Türkiye’ye tanıtma fırsatı buluyoruz’’ dedi.

PANAYIR AĞASI HÜSEYİN TOPÇU OLDU

Er meydanında güreşçiler ter dökerken, panayır ağalığında da kıyasıya mücadele vardı. Panayır ağalığı için birbiriyle yarışan adaylar kıyasıya mücadele etti. Çekişmeli geçen açık arttırmanın sonunda panayır ağalığını geçen yılın panayır ağası Cemil Yaşkabak’tan, 36 bin lira ile iş adamı Hüseyin Topçu devraldı.

BAŞPEHLİVAN ÜNAL KARAMAN OLDU

Güreş müsabakalarındaki mücadelelerin sonunda ise Ünal Karaman Başpehlivan, Hamza Köseoğlu ikinci, Salih Erinç ve Ahmet Serbest ise üçüncü oldular. Toplam 14 ayrı kategoride 241 güreşçinin kol bağladığı güreşlerde ise sonuçlar şöyle; Minik 1 kategorisinde Ferhat Yiğit birinci, Erol Al ikinci, Batı Kağan Maden ve Sefa İnce üçüncü oldu. Minik 2 kategorisinde Fatih Özgen birinci, Ahmet Kavlu ikinci, Arda güler ve Emre çetin üçüncü oldu. Teşvik 1 kategorisinde Serhat Bozkurt birinci, Yusuf Kırat ikinci, Muharrem Kırçiçek ve Hamza Ali Küçük ise üçüncü oldu. Teşvik 2 kategorisinde Berkant Şeker birinci, Eren Uzun ikinci, Hüseyin Şenel ve Batuhan Bardak üçüncü oldu. Tozkoparan kategorisinde Taha Küçük birinci, Barış Akıncı üçüncü, Faruk Kırat ve Akif Yıldırım üçüncü oldu. Ayak kategorisinde Kadir Güleşen birinci, Hakan Satılmış ikinci, Batuhan İmeci ve Serkan Aydın üçüncü oldu. Deste Küçük Boy kategorisinde M.Tayyip Küçük birinci, Fatih Kırat ikinci, Bilal Akbıyık ve Uğur Doğan üçüncü oldu. Deste Orta Boy kategorisinde Doğancan Ergin birinci, M.Ali Eryüce ikinci, Âlem Özbakan ve Osman Acar ise üçüncü oldu. Deste Büyük Boy kategorisinde Nuri Can birinci, İrfan Demirel ikinci, İsmail Uğramış ve Saffet Cebeci üçüncü oldu. Küçük Orta Küçük B kategorisinde Şükrü Seven birinci, İsmail Damatoğlu ikinci, Âdem Alkan ve Burak Korkmaz ise üçüncü oldu. Küçük Orta Boy kategorisinde Burak Eryılmaz birinci, Serhat Elvan ikinci, Yaşar San ve Halil Keskin ise üçüncü oldu. Büyük Orta kategorisinde ise Rıdvan Kara birinci, Mesut Aşkın ikinci, Erol Başat ve İsmail Keskin ise üçüncü oldu. Başlatı Boyu kategorisinde ise Hakkı Ceylan birinci, Mustafa Cebeci ikinci, Mert Caloğlu ve Oktay Sancak ise üçüncü oldu. Güreşlerin en heyecanlı ve son maçı olan Başpehlivanlık kategorisinde ise Ünal Karaman birinci olarak başpehlivan, Hamza Köseoğlu ikinci, Salih Erinç ve Ahmet Serbest ise üçüncü oldular.

Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.