Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

Genel Başkanımız Mürsel Turbay, Karabük’te iki ayrı Sosyal Denge Sözleşmesi’ne (SDS) imza attı.

Karabük İl Özel İdaresi ve Safranbolu Belediyesi ile Sosyal Denge Sözleşmesi imzalamak üzere Karabük’e gelen Belediye ve Özel İdare Çalışanları Birliği Sendikası (Bem-Bir-Sen) Genel Başkanımız Mürsel Turbay, ilk olarak Karabük İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Mehmet Uzun’u ziyaret etti.

Sosyal Denge Sözleşmesi’nin imzalanmasına katkılarından ötürü Genel Sekreter Mehmet Uzun’a teşekkür eden Genel Başkanımız Mürsel Turbay’a Karabük İl Başkanımız Yılmaz Çelen ile İl Başkan Yardımcılarımız Ahmet Dursun, Erdem Avcı ve Fikri Özdem ile sendika temsilcilerimiz eşlik etti.

İlk SDS Karabük İl Özel İdare ile İmzalandı

Bem-Bir-Sen Genel Başkanımız Mürsel Turbay, Karabük İl Özel İdaresi çalışanlarını ilgilendiren ve 2018-2019 yıllarını kapsayan Sosyal Denge Sözleşmesi’ne (SDS) imza attı. Sözleşme metnini imzalayan Karabük Valisi Kemal Çeber de, sözleşmenin tüm çalışanlara hayırlı olmasını diledi.

Safranbolu Belediyesinde de SDS İmzalandı

4688 Sayılı Kamu Görevlileri Sendikaları ve Toplu Sözleşme Kanunu’nun 32. maddesi uyarınca, Safranbolu Belediyesinde görev yapan kamu çalışanlarını ilgilendiren ve 2018-2019 yıllarını kapsayan 4. Dönem Sosyal Denge Sözleşmesi, Belediye ve Özel İdare Çalışanları Birliği Sendikası (Bem-Bir-Sen) Genel Başkanımız Mürsel Turbay ile Safranbolu Kaymakamı ve Belediye Başkan V. Fatih Ürkmezer tarafından imzalandı.

Bem-Bir-Sen Karabük İl Başkanımız Yılmaz Çelen ile İl Başkan Yardımcılarımız Ahmet Dursun, Erdem Avcı ve Fikri Özdem ve sendika temsilcilerimizin de hazır bulunduğu Sosyal Denge Sözleşmesi imza töreni Safranbolu Kaymakamlığında gerçekleştirildi.

4688 Sayılı Kamu Görevlileri Sendikaları ve Toplu Sözleşme Kanunu’nun 32. maddesi uyarınca imzalanan Sosyal Denge Sözleşmesi ile Safranbolu Belediyesinde görev yapan kamu çalışanlarına en yüksek devlet memuru aylığının (ek gösterge dâhil) % 55″i oranında sosyal denge tazminatı ödenecek. 2017 yılında her ay ödenmekte olan 375 TL (150+400=550 TL bayram ikramiyeleri 12 aya bölündüğünde 421 TL) olan mevcut sosyal denge tazminatı, 2018 yılı ocak ayı itibariyle % 30’luk artışla 550 TL olacak. Sosyal denge tazminatında, 2018 Temmuz ve 2019 Ocak aylarında devlet memurlarına yapılacak zam oranında (% 4 + % 4 = % 8) ve enflasyon farkı kadar ilave artış sağlanacak. Mevcut sosyal denge tazminatında 2019 Ocak ayı itibariyle kümülatif olarak (enflasyon farkı hariç) % 41,33 oranında artış sağlanmış olacak.

Yasa gereği 31 Mart 2019 tarihinde yapılacak mahalli idareler genel seçimine kadar geçerli olan Sosyal Denge Sözleşmesi seçimlerden sonra yenilenecek.

İmza töreninde konuşan Bem-Bir-Sen Genel Başkanımız Mürsel Turbay, Bem-Bir-Sen’in yurt içi ve yurt dışındaki faaliyetlerinden bahsetti. Bem-Bir-Sen öncülüğünde kurulan Uluslararası Emek Hareketi Konfederasyonu’nun (ICLM) 7 milyon üyesinin bulunduğunu söyledi.

Safranbolu Kaymakamı ve Belediye Başkan V. Fatih Ürkmezer de, verilen sosyal denge tazminatının ileriye dönük sürdürülebilir olmasını dikkate alarak ödeyebilecekleri miktarda anlaşma sağladıklarını söyledi ve sosyal denge tazminatının sosyal denge tazminatının hayırlı olmasını diledi.

Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.