Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

Genel Başkanımız Mürsel Turbay, Giresun’da iki ayrı Sosyal Denge Sözleşmesi’ne imza attı.

Belediye ve Özel İdare Çalışanları Birliği Sendikası (Bem-Bir-Sen) Genel Başkanımız Mürsel Turbay, Giresun’da iki ayrı Sosyal Denge Sözleşmesi’ne (SDS) imza attı.

Giresun İl Başkanımız Coşkun Musaoğlu ve il yönetim kurulu üyelerimizle birlikte ilk olarak Giresun Valiliğine giden Genel Başkanımız Mürsel Turbay, Giresun İl Özel İdaresi çalışanlarını ilgilendiren Sosyal Denge Sözleşmesi’ni (SDS) imzaladı. İl Özel İdaresi adına Sosyal Denge Sözleşmesi’ne imza koyan Giresun Valisi Harun Sarıfakıoğulları, “Sözleşme tüm çalışanlarımıza hayırlı olsun.” dedi.

Bulancak Belediyesi ile SDS İmzalandı

Genel Başkanımız Mürsel Turbay, Giresun İl Başkanımız Coşkun Musaoğlu ve beraberinde bulunan yönetim kurulu üyelerimizin ikinci durağı ise Giresun ili Bulancak ilçesi belediyesi oldu. Bulancak Belediye Başkanı Recep Yakar ile bir araya gelen Genel Başkanımız Mürsel Turbay başkanlığındaki heyetimiz, SDS imza töreni öncesi Bem-Bir-Sen’in Giresun’daki çalışmalarına ilişkin bilgiler verdiler. Sohbetin ardından Genel Başkanımız Turbay ile Bulancak Belediye Başkanı Yakar, belediye çalışanlarımızı ilgilendiren Sosyal Denge Sözleşmesi’ni imzaladılar. Belediye Başkanı Yakar, sözleşmenin tüm çalışanlara hayırlı olmasını, sözleşmenin sağladığı ek kazancı güle güle harcamaları temennisinde bulundu.

Geçerlilik Süresi

4688 Sayılı Kamu Görevlileri Sendikaları ve Toplu Sözleşme Kanunu’nun 32. maddesi uyarınca imzalanan Sosyal Denge Sözleşmesi ile hem Giresun Valiliği İl Özel İdare çalışanları hem de Bulancak Belediyesinde görev yapan kamu çalışanlarına en yüksek devlet memuru aylığının (ek gösterge dâhil) % 85″i oranında sosyal denge tazminatı ödenecek. Yasa gereği 31 Mart 2019 tarihinde yapılacak mahalli idareler genel seçimine kadar geçerli olan Sosyal Denge Sözleşmesi seçimlerden sonra yenilenecek.

Ziyaretler

Genel Başkanımız Mürsel Turbay; Giresun İl Genel Meclis Başkanı Mürşit Gürel, AK Parti Giresun İl Başkanı Aytekin Şenlikoğlu, AK Parti Giresun Merkez İlçe Başkanı Mete Bahadır Yılmaz ve Kredi ve Yurtlar Kurumu İl Müdürü Fethi Elmas’ı da ziyaret ederek istişarelerde bulundu.Giresun’da Teşkilat Çalışması

Genel Başkanımız Mürsel Turbay, imzaladığı iki Sosyal Denge Sözleşmesi’nin ardında Giresun merkez ve ilçe yönetim kurulu üyelerimiz ile iş yeri temsilcilerimiz ve üyelerimizle bir araya geldi. Öğle yemeğini Giresun’daki teşkilatımızla birlikte yiyen Genel Başkanımız, Bem-Bir-Sen’in genel ve yakın zamandaki hedeflerine ilişkin bir konuşma yaptı. Giresun İl Özel İdare Çalışanları ile belediyelerdeki çalışanların sorunlarını da dinleyen Genel Başkanımız Turbay, tek tek not aldığı konuların çözümü noktasında sendikamızın çaba sarf edeceğini belirtti.


.

Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.