Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

Genel Başkanımız Mürsel Turbay, Çorumlu Dernekler Federasyonu tarafından Ankara Atatürk Kültür Merkezinde düzenlenen 4. Çorum Tanıtım Günleri’ne katıldı.

Ankara Atatürk Kültür Merkezi’nde 16-19 Kasım tarihleri arasında düzenlenen 4. Çorum Tanıtım Günleri’ne Genel Başkanımız Mürsel Turbay, Türkiye Büyük Milet Meclis Başkanı İsmail Kahraman, Çorum Valisi Necmeddin Kılıç, Çorum Milletvekili ve TBMM İdare Amiri Salim Uslu, Çorum Milletvekili Tufan Köse, Çorum Milletvekili Ahmet Sami Ceylan, Çorum Milletvekili Lütfiye İlksen Ceritoğlu Kurt, Mardin Milletvekili Ceyda Bölünmez, Çorum Eski Milletvekilleri Adnan Türkoğlu, Ali Yüksel Kavuştu, Muharrem Şemsek, çok sayıda milletvekili, Belediye Başkanı Muzaffer Külcü, Ankara’dan üst düzey bürokratlar, ilçe kaymakamları, ilçe belediye başkanları ve Çorumlu vatandaşlar katıldı.

Çorum Tanıtım Günleri Fuarı; Çorum folklor gösterisi, Hitit kıyafet defilesi, Çorum leblebisi ikramı, İskilip dolması ikramı, Çorum türküleri konserleri ile başladı.

Çorum Belediyesi ve Çorum Valiliğinin yanı sıra, ilçeler, odalar, STK’lar tarafından Çorum’un değerlerinin sergilendiği ‘4. Çorum Tanıtım Günleri’nin açış konuşmasını yapan TBMM Başkanı İsmail Kahraman, Çorum’un 5 bin yıllık tarihe sahip olduğunu belirterek, Çorum’un medeniyetler görmüş medeniyetler geçirmiş bir şehir olduğuna vurgu yaptı.

İsmail Kahraman sözlerini şu şekilde sürdürdü:

“Çorum gerçekten milliyetçi güçlü bir şehir. Tarihimize çok katkıları var. Çorum’umuzun yüz ölçümüne sahip olmayan çok devlet var. Bizim devletimiz güçlü bir dünya devleti idi. 3 kıtada vardık. Yedi denize hükmediyorduk. Yirmi milyon kilometre karelik bir alana yayılmıştık. Dünyaya adalet dağıtan güçlü bir dünya devletiydik. Dış yardımlar da miktar olarak Amerika birinci Türkiye ikinci sırada. Milli gelir olarak ise Türkiye birinci sırada.”

Fetullahçı Terör Örgütü’nün (FETÖ) hain darbe kalkışmasına da değinen Kahraman, “15 Temmuz Türkiye’nin ortadan kaldırılması hedefine yönelikti. Cenab-ı Hak müsaade etmedi. Parti farkı olmaksızın herkes meydanları doldurdu. 15 Temmuz’da halk darbeye hayır dedi. Mecliste bombalar yağarken 3 parti birlikte sabahladık. Güzel bir duruş ortaya koyduk.” ifadelerini kullandı.

Kahraman’ın konuşmasının ardından “4. Çorum Tanıtım Günleri”nin açılış kurdelesi TBMM Başkanı İsmail Kahraman, Çorum Valisi Necmeddin Kılıç, Çorum Milletvekili ve TBMM İdare Amiri Salim Uslu, Çorum Milletvekili Tufan Köse, Çorum Milletvekili Ahmet Sami Ceylan ve Çorum Milletvekili Lütfiye İlksen Ceritoğlu Kurt tarafından kesildikten sonra Kahraman’la birlikte yetkililer stantları gezdi.

Genel Başkanımız Hemşehrileriyle Buluştu

Fuarda hemşehrileriyle hasret gideren Genel Başkanımız Mürsel Turbay, Çorum Valisi Necmeddin Kılıç ve Çorum Belediye Başkanı Muzaffer Külcü ile de bir süre sohbet etti.

Tanıtım günleri boyunca AKM’de, bin 609 metrekare alanda, Çorum’un eski zamanını yansıtan fotoğraf sergisi, arkeolojik kazı alanları sergisi, “Barış’ın ve Medeniyetin Başkenti Çorum” fotoğraf sergisi, 16-19 Kasım tarihleri arasında ziyaretçilere açık olacak.

Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.