Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

Genel Başkanımız Mürsel Turbay, Akit TV’nin 14 Eylül saat 17:00 haber bültenine konuk oldu. Batı STK’larının Türkiye karşıtı tutumunu değerlendiren Turbay, “Batı’da STK’lar çok büyük bir etkinlik gücüne sahip. Türkiye’nin lobicilik anlamında boş bıraktığı yeri, sivil toplum kuruluşu adı altında Türkiye düşmanı dernek ve vakıflar dolduruyor. Türkiye olarak uluslararası çapta faaliyet yürüten güçlü STK’lara ihtiyacımız var. Biz Bem-Bir-Sen olarak CESI’ye üyeyiz. Bu platformda Türkiye’ye karşı olabilecek her türlü olumsuz girişimi engelliyoruz. Öte yandan ITUC ve ETUC gibi tamamen Türkiye düşmanı Batı merkezli konfederasyonlara karşı Uluslararası Emek Hareketi Konfederasyonu (ICLM)’i kurduk. ICLM vasıtasıyla bugün 20’yi aşkın ülkede milyonlarca üyesi bulunan birçok sendikayla birlikte çalışıyoruz. Türkiye’nin gerçeklerini tüm dünyaya anlatmak için önemli görevler yürütüyoruz. 

Batılı sözde STK’lar Türkiye’yi karalamak ve uluslararası arenada küçük düşürmek için yoğun çaba harcıyorlar. Bunlara maalesef Türkiye’den destek veren malum sendikalar da var. Biz Batı nezdinde kendi diasporamızı oluşturmadan ve profesyonel anlamda bir lobicilik yapmadan Batı’nın haksız saldırılarından kurtulmamız zor gözüküyor.” şeklinde konuştu. Moderatörün toplu sözleşme görüşmelerine ilişkin sorusuna da Turbay şöyle cevap verdi: “Yapılan zammı elbette yeterli görmedik ama ekonominin mevcut şartları içerisinde değerlendirdiğimizde yine de alınabilecek en iyi sonuçları aldığımıza inanıyorum. Bem-Bir-Sen olarak özellikle yan ödeme kalemlerinde önemli kazanımlar elde ettik. Toplu sözleşmeyi sadece genel zam oranları üzerinden değerlendirmemek lazım. Diğer kazanım kalemleri de hesaba katıldığında başarılı bir görüşme süreci olduğunu söyleyebiliriz.”
Genel Başkanımız Mürsel Turbay, kısa süre önce Akit TV Ankara Temsilciliğine atanan Fatin Dağıstanlı’ya da hayırlı olsun dileklerini iletti. Dağıstanlı ile yayın öncesi bir süre sohbet eden Turbay, televizyonculuğun zor şartlar altında yapılan önemli bir görev olduğunu vurguladı.

 

 

 

Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.