Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

Düzce İl Başkanlığımız tarafından, organize edilen Zabıta ve İtfaiye haftası, kuruluş yıl dönümü kutlamasına; Genel Başkan Yardımcımız Levent USLU, Düzce İl Başkanımız Asiye DURNACI, Düzce İl Yönetimi, Düzce Belediye Başkanı Dursun AY, Düzce Belediye Başkan Yardımcıları Elif Sezer CEBAR ve Özgür SAĞLAM, Gümüşova Belediye Başkanı Ahmet AZAP, Düzce Belediyesi Zabıta Müdürü Mehmet Ali Kahraman, Düzce Belediyesi İtfaiye Müdürü Mehmet Caner POLAT, İtfaiye ve Zabıta teşkilatlarımız katıldı.

Programda yapılan konuşmalarda, İtfaiye ve Zabıta teşkilatlarının fedakarca görev yaptığı vurgulanarak, yerel yönetimlerin teşkilatlarında çalışanların haklarını korumaya yönelik düzenleme yapması istendi.

Genel Başkan Yardımcısı USLU, İtfaiyecilerin yaşam ile ölüm arasında zorlu bir mesleğin içerisinde olduklarını söyleyerek, hem İtfaiye hem Zabıta teşkilatının fedakarca görevlerini yaptıklarını belirtti.

USLU sözlerine şöyle devam etti; ”Devlet-i ali Osmanlı’mızdan bize miras kalan 2 teşkilatımız birisi 192.yaşında birisi 304.yaşında ve hala en iyi şekilde hayırlı hizmetlere emek vermekteler. Zabıta teşkilatı, belediyelerdeki her işin sonuçlandığı müdürlük zabıta müdürlüğüdür. Belediyenin bütün işlerini bilirler. 304.yılında itfaiye teşkilatı bizim Türkiye’mizin örnek alınması gereken reçetesi. İtfaiye teşkilatı içinde hangi görüşten olursanız olun Milli birlik ve beraberlik içerisindeler. Çünkü her an yangın çıkabilir bütün o farklılıklar o yangında biter, sırt sırta vermek durumundalar.” ifadelerini kullandı. aynı zamanda Zabıta ve İtfaiye teşkilatlarımızın taleplerini de en kısa sürede çözüme kavuşturacağını belirtti.

Açılış konuşmasını yapan Düzce İl Başkanımız Asiye DURNACI, İtfaiye teşkilatlarının fedakarca ve kahramanca görevini yerine getirdiğini söyleyerek, yerel yönetimlerin bu hizmetin takdirinde olmalarını beklediklerini belirtti.

 192. yılını kutlayan Zabıta teşkilatının bir üyesi olmaktan onur duyduğunu söyleyen Düzce Belediyesi Zabıta Müdürü Mehmet Ali KAHRAMAN, halk için var olmanın bilinciyle, halkın huzuru, mutluluğu ve sağlığını ön planda tutarak çalışmalarını sürdürdüklerini ifade etti.

Düzce Belediyesi İtfaiye Müdürü Mehmet Caner POLAT ise, 304. yılını kutlayan itfaiyeciliğin onurlu ve kutsal bir meslek olduğunu dile getirdi. Hep birlikte yapılan itfaiyeci duasının ardından İtfaiye Müdürü  POLAT, ebediyete göç etmiş itfaiye erlerini unutmadı, onları anarak “ beraber çalıştığınız arkadaşınızı kaybetmek çok zor” diyerek, hayatını kaybetmiş tüm itfaiyecilere Allah’tan rahmet diledi.

Kutlama programında son konuşmayı yapan Belediye Başkanı Dursun AY, Zabıta ve İtfaiye teşkilatı belediyenin öncü kuruluşları olduğunu söyleyerek, başarılar diledi.

Genel Başkan Yardımcımız USLU programın ardından, Düzce Belediye Başkanı Dursun AY ve Başkan Yardımcıları Elif Sezer CEBAR ile Özgür SAĞLAM’a çiçek,  İtfaiye ve Zabıta Müdürlerine ise plaket  takdim etti.

 

 

Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.