Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

Bem-Bir-Sen ve ICLM Genel Başkan Yardımcısı Recayi Karslı Malezya’yı ziyaret etti.

Ziyaretinde Sendikacı ve yerel hükümet yetkilileriyle görüştü.

Karslı, Malezya’da Malayan Teknik Hizmetler Birliği’nin (MTSU) onur konuğuydu. Programın ilk ziyareti Kuala Lumpur Belediyesi, Dewan Bandaraya Kuala Lumpur (DBKL) oldu.
Karslı, DBKL yetkilileriyle bir araya geldi. Karslı, ICLM’nin yapısını açıkladı ve Bem-Bir-Sen ve ICLM’nin faaliyetlerinden bahsetti. Ayrıca, Bem-Bir-Sen’in üyelerine ekstra fayda sağlaması için Sosyal Denge Sözleşmesi (SDS) hakkında ayrıntılar verdi. DBKL yetkilileri SDS ile çok ilgilendiler ve Kuala Lumpur Belediyesi çalışanları için benzer anlaşmalar yapmaları gerektiğini söylediler.
Karslı’nın ikinci ziyareti Malayan Teknik Hizmetler Birliği’ne (MTSU) yapıldı. MTSU Genel Sekreteri Samuel Devadasan, Bem-Bir-Sen ve MTSU arasındaki işbirliğimizin ileri gitmesi gerektiğini ve
MTSU olarak ICLM’ye katılmamız gerektiğini söyledi. “Her şeyden önce bizi Malezya’ya davet ettiği için MTSU’ya teşekkür etmek isterim. Malezya bizim için çok önemli, çünkü aynı duyguları, aynı acıları paylaşıyoruz. Umarız bu ziyaret uzun bir arkadaşlığın başlangıcını işaretleyecektir. ” Ziyaretten sonra Karslı, Samuel Devadasan’a Bem-Bir-Sen adına fincan takımı hediye etti.

 

UNI Malezya Çalışma Merkezi (UNI-MLC) de ziyaret edildi. UNI-MLC ziyareti sırasında Karslı, UNI-MLC Başkanı Datuk Hj Mohamed Shafie’i ile görüştü. Sayın Başkan Datuk Hj Mohamed, UNI ve UNI-MLC hakkında bilgi verdi. UNI-MLC’nin Malezya’da 104 üyesi ve yarım milyondan fazla bireysel üyesi olduğunu söyledi. Ancak diğer yandan UNI dünya çapında 20 milyon üyeye sahiptir. Datuk Hj Mohamed de ICLM’nin başarısından etkilendiğini söyledi. “ICLM ailesinin çok kısa bir sürede büyümesi bu hızlı ve sadece 3 yılda yaklaşık 10 milyon bireysel üyeye sahip olmak sendikal dünyada takdire şayan bir başarı.”

Karslı, İş Dünyasının ILO’nun alternatifine ihtiyaç duyduğunu belirtti. “ILO, ya çalışanların faydaları için çalışmaya başlayacak ya da Emek dünyası alternatiflere ihtiyaç duyacaktır. ITUC monarşisine bir son vermeliyiz. Onlar sadece ILO’yu kendi çiftliği olarak kullanıyorlar. Suriye, Irak, Myanmar ve diğer ülkelerdeki işçilerin durumuna ilişkin bir ILO yorumu hiç görmedik. Gerçek İşçi olarak bizler, bir araya gelerek güçlerimize dünyadaki seslere sahip olmak için tek bir güce sahip olmamız gerekmektedir. ”
Karslı’nın son yorumu da; “ICLM ve UNI-MLC’nin atılımlar için birlikte çalışacağını umuyoruz” dedi.

 

Özel teşekkür…
Karslı ayrıca, tüm ziyarette büyük çaba harcayan Radzali Hassan ve Hairum Bin Mahpudz’a da özel teşekkürlerini iletti.

Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.