Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

Bu yıl 12.’si düzenlenen Çubuk Turşu Festivali, 15 ayrı ülkeden gerçekleştirilen yoğun katılımla dün başladı. Genel Başkan Yardımcımız Medeni Sevinç ve Ankara 1 nolu Şube Başkanımız Bayram Erik’in de katıldığı festivale, Cumhurbaşkanı Başdanışmanı Yalçın Topçu, AK Parti Ankara Milletvekili Emrullah İşler ve vatandaşlar iştirak etti.

Çubuk Turşu Festivali

Bem-Bir-Sen Genel Başkan Yardımcısı Medeni Sevinç Çubuk Turşu Festivalinde

12. Uluslararası Çubuk Turşu ve Kültür Festivali’nde konuşan Çubuk Belediye Başkanı Tuncay Acehan, 15 ayrı ülkeden festivale katılım olduğunu, ülkelerin festival ile kendi hayat tarzlarını, kendi medeniyetlerini tanıtma fırsatı yakaladığını kaydetti.festivalin ilk defa Çubukabat Parkı’nda gerçekleştiğini belirterek, “Çubukabat, aslında Osmanlı döneminde Çubuk bölgesine verilen eyaletin ismidir. Orası Solfasol’dan Işık Dağı’na kadar Çubukabat olarak adlandırılıyor. Şimdiki Pursaklar, Akyurt, Sirkeli, hatta Ankara’nın bir bölümü ve Işık Dağı bu Çubukabat yönetim bölgesinin içerisinde yer alıyordu. Işık Dağı’nın arkasında da Kızılcahamam ve Kazan ile Çamdere’yi içine alan Yabanabat bölgesi vardı. Biz hem tarihi ismi ve niteliği yeniden canlandırmak amacıyla hem de festivalimizi bu tarihi isim altında yapmak amacıyla Çubukabat Park ve Festival Alanı’nı 4,5 ay gibi kısa bir sürede, 55 bin metrekarelik bir alanda kendi mühendisimizin projesiyle, kendi işçimizin alın teriyle tamamladık” diye konuştu.

Çubuk Turşu Festivali

Bem-Bir-Sen Genel Başkan Yardımcısı Medeni Sevinç Çubuk Turşu Festivalinde

Vatandaşın festivale ilgisinin yüksek olduğunu kaydeden Acehan, “Daha önce Çubuk içindeki ana caddeyi kapatarak yapılan bu festival, burada otopark imkanlarının, çocuklar için park imkanlarının sağlandığı, ilk defa Çubuk Çayı üzerinden mesire alanına geçiş sağlayan İstanbul Köprüsü’nün bir küçük benzerini de gerçekleştirdiğimiz yeşil bir alanda festivalimizi gerçekleştiriyoruz. Hayırlara vesile olsun. Bundan sonraki festivallerde bunun niteliğinin ve özelliğinin artacağını düşünüyorum” şeklinde konuştu.

Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.